Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Dali ste vadili krv...

Go down 
5 posters
AutorPoruka
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... EmptyFri Apr 25, 2008 4:11 pm

Dali ste vadili krv da vidite koja ste krvna grupa vi i vas muz.Ili vez znate.
I koliko je to potrebno znati?
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... EmptyFri Apr 25, 2008 7:44 pm

Ja nisam ni znala koja sam grupa dok nisam zatrudnila kad su mi ovdje radili testove. A uopste neznam muzevu grupu. Nisam sigurna da li je potrebno znati, moja pretpostavka je da je dobro znati jer nikad neznas kad ce ti zatrebati.

Cudi me da ti neznas svoju, meni su odma rekli, jos ovdje rade toliko testova ja sam se pravo iznenadila kad mi je dosao izvjestaj... od raznih bolesti kao SIDA do seksualno prenesenih bolescura, i jos onda hrpa nekakvih sto nisam razumjela.. bas su optereceni.
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... EmptyFri Apr 25, 2008 8:53 pm

bince,moraš provjeriti krvnu grupu,baš me čudi da ti to nisu tražili.

I kada dođeš na porod,moraš imati napismeno koja si krvna grupa.Obavezno provjeri,vrlo je važno koja ste ti i TM krvna grupa
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... EmptyFri Apr 25, 2008 9:16 pm

mi isto nismo provjeravali unaprijed mada to ima neke veze..
ja sam znala svoju krvnu grupu, ali iskreno, niko me nije ni pitao sve do poroda
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... EmptyFri Apr 25, 2008 9:42 pm

Svašta,ne mogu da vjerujem :shock
Ako je žena +,onda je ok,ali može biti jako opasno ako je ona -,a muž +.
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... EmptyTue May 13, 2008 12:33 pm

Bince, buduci da si u drugom stanju, cudi me da nisi vadila krv kako bi se ustanovio tvoj rh faktor. Koliko mi je poznato, kao laiku, u trudnoci je veoma bitno izvrsiti taj pregled jer ako je majka rh-, a otac rh+, moze se desiti da beba nasijedi rh+ faktor od oca i u tom slucaju dodje do rh senzibilizacije, sto moze na vise nacina ugroziti bebu, ne toliko u prvoj trudnoci koliko u narednoj. Znaci, ukoliko je majka rh+ nema potrebe vrsiti dalje pretrage. Ako je, majka rh- a otac rh+, u trudnoci se nekoliko puta radi indirektni combsov test ICT (mislim da se tako zove) na transfuziologiji kako bi se provjerilo da li su se u krvi majke pojavila odredjena antitijela. Ukoliko se pojave, onda se valjda daje majci neka zastitna injekcija. scratch Uglavnom, nakon poroda se provjeri koji rh faktor je naslijedilo dijete-ako naslijedi rh- sve je u redu (valjda), a ako je rh+ onda majka mora da primi rogham kako bi se sljedeca trudnoca odvijala kako treba... nadam se da sam informacije prenijela tacno i razumljivo... Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Dali ste vadili krv... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dali ste vadili krv...   Dali ste vadili krv... Empty

Na vrh Go down
 
Dali ste vadili krv...
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: Općenito o trudnoći-
Idi na: