Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 jaslice ili teta čuvalica

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

jaslice ili teta čuvalica Empty
KomentarNaslov komentara: jaslice ili teta čuvalica   jaslice ili teta čuvalica EmptyThu May 15, 2008 11:23 pm

Ovih dana smo u potrazi za tetom čuvalicom i moram priznati nimalo lak posao... Ionako mi se plače od same pomisli da moram ostaviti svoje dijete na 8-9 sati dnevno, a onda još i u ruke nekome koga baš i ne poznajem. Šta mislite o jaslicama? Koja su vasa iskustva? Kome ostavljate djecu?
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

jaslice ili teta čuvalica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: jaslice ili teta čuvalica   jaslice ili teta čuvalica EmptyMon May 19, 2008 12:20 pm

Dida, znam kako ti je Sad ja sam svaki put "odbolovala" povratak na posao i rastanak s djecom!!! S vremenom ces ce navici, koju god soluciju da odaberes.
Mog starijeg sina cuvala je teta do 3 godine, sada ide u obdaniste. Mladjeg cuva teta, njemu ce u junu aBd pune dvije godine, ne namjeravam ga davati u jaslice, nego tek sa 2,5-3 godine u mladju grupu u obdaniste. Prema mom dosadasnjem iskustvu, najbolja je ova varijanta, da teta, koju treba naci iskljucivo po preporuci, cuva dijete prve 2-3 godine, kada se potrebe djeteta manje vise svode na to da dobro jede, izadje u setnju, odspava popodne(scratch)... a onda djecu dati u predskolsku ustanovu zbog socijalizacije i privikavanja na "stvarni zivot". (Okrutno, zar ne Rolling Eyes )
Sretno flower
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

jaslice ili teta čuvalica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: jaslice ili teta čuvalica   jaslice ili teta čuvalica EmptyMon May 19, 2008 8:31 pm

I ja sam najviše za tu soluciju teta čuvalica do nekih 2,5-3 godine a onda vrtić. Najveći je problem naći finu i pouzdanu osobu koja će se brinuti o mom djetetu i koja neće nakon što kikica malo okrene glavu od hrane zaključiti da dijete nije gladno ili je ostaviti na tuti po sat vremena dok joj se ne ureže u guzu i sl. Helem, ako imate nekoga za preporučiti...bujrum Smile
Sad dumam sa MM i kontamo kako izvesti da ostanem u kuci ili mozda raditi pola radnog vremena, uh bas mi je muka i od same pomisli kako mi vrijeme curi..Sad
Pa kikiriki i ti izgleda imas malog blizancica u kuci Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

jaslice ili teta čuvalica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: jaslice ili teta čuvalica   jaslice ili teta čuvalica EmptyMon May 19, 2008 11:50 pm

ja sam sretna jer imam mamu koja će preuzeti čuvanje kada ja krenem na posao.
nisam čula nikakve priče glede jaslica, osim što mi je kolegica isto razmišljala da dijete ostavi u jaslice jer je kao čula da je tamo mnogo bolja briga nego u vrtićima sa starijom djecom.
mame se uglavnom opredijele za varijantu tete čuvalice. ali i tete u jaslicama su obučene da čuvaju djecu malog uzrasta pa mislim da ne treba bježati i od te opcije. a i uvijek ih možeš tužiti ako negdje zapne dok tetu čuvalicu baš i ne možeš Smile
ja ne znam. da nemam mamu da čuva vjerovatno bi i ja tražila tetu
Na vrh Go down
Sponsored content





jaslice ili teta čuvalica Empty
KomentarNaslov komentara: Re: jaslice ili teta čuvalica   jaslice ili teta čuvalica Empty

Na vrh Go down
 
jaslice ili teta čuvalica
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: