Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 update i jos

Go down 
3 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: update i jos   update i jos EmptyMon Jul 07, 2008 6:54 pm

Za dva dana ulazim u 32-u sedmicu i nekako nemogu da vjerujem. Osjecam kao da sam prije par dana saznala da sam trudna a sad vec 7 mjeseci. Vec sam pocela sa dvo-sedmicnim pregledima i cekam rezultate danas da vidimo da li sam dobila dijabetis. (Da, morala sam ici na onaj test od 3 sata). Prestala sam dobijati na kilazi za sada (jos od proslog pregleda sam spala pola kilograma). Apetit mi se nekako smanjio, ali naravno pijem prenatal vitamine pa vjerujem da je to razlog. Sto se tice *exanja, ovde sam malo zastekala, imam osjecaj da sam natekla u kanalu i kad smo probali par puta imam osjecaj kao da me ustine , naravno boli i nista od toga... Crying or Very sad Ovo nije uopste FUN.

Kkao ostale mame ako vec nisu rodile?
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: Re: update i jos   update i jos EmptyTue Aug 19, 2008 4:02 pm

lejla kako si, kad je termin? ako vec nije prosao...

javite nam se trudnjace nase grupni hug ...
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: Re: update i jos   update i jos EmptyThu Aug 21, 2008 1:48 am

Ma ja sam se skroz razocarala u ovaj forum, nigdje nikoga kao da se tako super zivi i kao da smo svi po nekakvim odmorima i vilama.

Ja vam cure trebam roditi za jedno 10-ak dana i generalno sam nervozna jer mi je babica u 36-oj sedmici rekla da cu roditi svaki dan!!! Molim ja tebe, kao eto ja sam 1 cm otvorena, beba spustena na 0 stanici, i istanjen cervix 80%. Mislila sam rodicu sutradan... Muz se uspirlito, ja se prepala necu zavrsiti skolu (jer sam upisala ).... Evo me usla u 38-u sedmicu bebe nigdje... Boli me svasta nesto ali vjerujem da nista od toga nisu trudovi, sigurna sam da cu ih prepoznati. Beba je postala JAKA i nekad se tako rastegne u stomaku imam osjecaj hoce mi stomak puknuti... tacno se naguzi, izleti skroz na jednu stranu. Vjerujem da mi je beba sad spustena jos nize od 0 stanice jer osjetim tako pritisak dole i cesto idem u WC.

Zadnji put kad sam pisala na forumu trebala sam raditi onaj trosatni test za secer. Rezultati su sljedeci: jedan poen ispod granice. Znaci oficijalno nisam seceras ali sam toliko blizu granici da mi je babica rekla da bi trebala paziti ishranu. Uglavnom ne jedem ugljikohidrate ili ista od bijelog brasna, nema secera, kolaca, sokova. Vec dva mjeseca stojim sa kilazom a beba raste. Nije lako jer mi nekad prahne PITA i BROWNIES Sad ali cim rodim moci cu to jesti Smile

Za bolnicu smo spremni, imamo kofer u autu, krevetac je kupljen, sve je oprano, kupila sam samo par benkica, pelene, mokre maramice, hrpu bademove kreme (iz Bosne naravno)... samo eto da me zaboli! da znam kad ce doci smirila bi se i cekala,.. ovako iscekujem svaki dan i nadam se da ce doci sto prije da ga/nju vidimo i pridrzimo.

Kako ostale trudnice na ovom forumu mislim da imamo bar jos jednu?
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: Re: update i jos   update i jos EmptyThu Aug 21, 2008 2:32 am

Gdje je glupi ticker? crying baby
Na vrh Go down
maya

maya


Broj komentara : 19
Age : 41
Mjesto : Zenica
Registration date : 2008-07-25

update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: Re: update i jos   update i jos EmptySat Aug 23, 2008 12:41 pm

Nek ti je draga sa srećom i bez panike,polako rodit ćeš i ti i uživati u svojoj lijepoj zdravoj bebici
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: Re: update i jos   update i jos EmptyMon Aug 25, 2008 11:15 pm

Danas smo isli na kontrolu jer to sad rade svake sedmice pred kraj. Beba je skroz spustena... kaze babica da osjeti kad dira stomak,... kontam se i ne bila spustena plese mi po karlici jedva lezim od bolova i onda krene gurati glavom i rukicama dole sve mislim ova beba krenula napolje! hahaha

Sinoc smo se pokusali keksati Laughing ali se zavrsilo prije nego sto je pocelo.. mene jos uvijek boli a muz je onda rekao: "udaram u nesto " Shocked Medjutim, i da "napola" probamo mene boli, nismo uspjeli...

Pitam jutros babicu a muz poceo pogled da okrece oko sobe pa smo se ismijali... jadnik stid ga bilo. Kaze ona ne brinite se nista nije to bebina glava hahah jer si prvorotkinja pa sigurno nisi otvorena 5 cm. hahaha

I tako... eto pohod u keks nije se isplatio...
Na vrh Go down
Sponsored content





update i jos Empty
KomentarNaslov komentara: Re: update i jos   update i jos Empty

Na vrh Go down
 
update i jos
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: 3. tromjesečje-
Idi na: