Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Rodila se mala Ajla

Go down 
+3
itsme
Srdjan Pavlovic
lejla
7 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyThu Sep 04, 2008 2:14 am

Smile Docekali smo curicu da dodje napokon Rodila se Augusta 27-og i mama se dobro namucila (bez epidurala). Istina jeste da sam trazila epidural jer sam je gurala napolje 3 debela sata (ako ne i vise). Rekli su mi da nemoze vise epidural.. htjela sam da me nema. Sad se navikavamo, trudimo oko dojenja. Izgleda da imam mlijeka ali jednom dnevno moram dopuniti sa formulom i ona onda zaspe pa spava po 5 sati.. mislim da mi mozda jacina mlijeka nije dovoljno dobra jos?

Ako imate bilo kakvih savjeta oko dojenja i mlijeka molim vas da podijelite sa mnom.

Bila je teska 3500 gr, muz i mama su bili sa mnom cijelo vrijeme ali mi je mama rekla da sa sljedecim djetetom radim carski rez jer ona nemoze ono vise da gleda. Muz je bio heroj i sve sestre su mu rekle da bi trebao da radi to... Sretna sam sto se zavrsilo i nije mi ostalo u lijepom sjecanju... Hvala muzu i mami!!!

Sretno ostalim trudnicama.


lejla: komentar modifikovan dana: Thu Sep 18, 2008 8:38 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Srdjan Pavlovic

Srdjan Pavlovic


Broj komentara : 41
Age : 45
Mjesto : Vojvodina
Registration date : 2008-02-23

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyThu Sep 04, 2008 6:14 am

E pa, cestitamo! cheers
Na vrh Go down
http://www.defektologija.net/phpBB2
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyFri Sep 05, 2008 9:31 pm

Cestitam! Btw. prelijepo ime ste joj dali! Nadam se da ste dobro i da uzivate u svojoj maloj princezi. Sto se tice dojenja, ne brini se puno. Pokusaj biti sto opustenija i samo nastavi dojiti, sto cesce to bolje. I ja sam svom sinu morala davati malo formule u pocetku, ali se trudi da dajes sto je manje moguce i da dojis sto cesce, i sto duze mozes.

P.S.
Citat :
Istina jeste da sam trazila epidural
Rekoh li ja tebi to "keep an open mind" kad si govorila ja cu samo prirodno! Svaka cast kad si izdrzala i drago mi je da ti se zelja ostvarila i da si dobila prirodan porod.

Sjetih se da si govorila da tvoj muz nece prisustvovati porodu (see https://malisani.bosnianforum.com/brak-i-zajednica-f3/tata-na-porodu-t51.htm?highlight=otac+na+porodu). Zasto ste promjenili misljenje?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptySun Sep 07, 2008 12:15 am

CESTITAM jumping
sad samo opusteno... brzo ce se te muke zaboraviti...
moj savet je da pustis da sve ide svojim tokom... nemoj se truditi da nameces nikakav rezim, satnicu..., nemoj se nervirati ako sisanje u pocetku traje duuuuugoooo, sve ce se to samo regulisati
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptySun Sep 07, 2008 9:07 pm

Hvala na lijepim zeljama. Smile

Muz se odlucio biti sa mnom jer kaze da nemoze zamisliti da me ostavi samu u tome. Istina jeste da mi je puno znacilo sto nisam bila sama. On mi je masirao ledja cijelo vrijeme, nije me ostavio samu ni minute.

A za epidural.. njega sam trazila jer sam je gurala jako jako dugo. Izdrzala sam do otvaranja 10 cm. medjutim ona je bila namjestena jako ruzno (njena ruka je bila izbocena ispred tako da je njen lakat mene udarao u rectum).. zbog toga je trebalo tako dugo da je izguram i strasno je boljelo.

Elem, ne ponovilo se!

Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyTue Sep 09, 2008 8:57 pm

ja malo kasnim sa čestitkama ali nikad nije kasno da se čestita slasno jupi

laola

Puno poljubaca za malu Ajlu (stvarno prelijepo ime) i njenu mamu ljubav2

što se tiče dojenja, ja mislim da ti formula nije potrebna samo ćeš bebi napraviti problem. naime, mješaš joj svoje mlijelko i formulu što je jedan od glavnih uzročnika kolika (gasova, grčeva). dalje, bebin stomak tvojim mlijekom stvara jednu vrstu bakterija i njime oblaže crijeva, onda joj ti daš formulu, nešto što će poremetiti stomačnu i crijevnu floru i na šta stomak nije spreman.

mlijeko mora biti slabo na početku, to je taj famozni kolostrum. a kada dojiš, mlijeko i pri samom podoju mijenja kvalitet. s početka je vodenasto (tako bebi daješ vodu i nije joj ppotrebna dodatna voda) i izgleda blijedo bijelo (bukvalno kao kad pomiješaš mlijeko i vodu) a nakon nekoliko minuta sisanja postane skroz bijelo. zato nemoj misliti da ti je mlijeko "tanko".

ni (ne)prepunjenost grudi, (ne)curenje mlijeka isl, nije znak da nemaš mlijeka. meni se to sve dešavalo i evo i dan danas sa 11 mjeseci uspješno dojim.

jedino ako misliš da nemaš dovoljno mlijeka pročitaj na topic dojenje plan za povećanje mlijak koji sam postavila. i najvažnije je puno odmora i tečnosti. nemoj se zeznuti i piti sok jer ćeš se samo udebljati. voda je sasvim ok.

i na kraju, ako ne ide ne ide. nemoj se previše stresirati. važnije je da si ti sretna i odmah će i beba biti jer ona osjeti svako tvoj trzaj. jedino da znaš., dojenje je stvarno veliki rahatluk Smile
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyThu Sep 18, 2008 8:57 pm

Hey puno vam hvala na lijepim zeljama... nekad bas nemam vremena da idem cesto na net. Isla sam u kliniku za dojenje i izgleda da Ajla ne izvuce sve mlijeko iz cika, tako da sad moram cesce pumpati da bi joj imala dodati poslije dojenja... to je nekad tesko jer ona zaspe na ciki I love you Onda postane jako budna i aktivna drugi dio dana pa sve do ponoci... I onda je hranim tako do ponoci ili na ciku i ona na flasicu i napokon valjda se najede i zaspe... spava mi po pet sati malo se probudi dadnem joj da sisa ona to nesto malo vuce i opet zaspe par sati... ja u medjuvremenu pumpam i tako...

cudan joj je raspored skroz. Nismo joj davali formulu vise od dva dana medjutim sinoc mi je nestalo izpumpanog mlijeka i dok nije dobila jos jednu dozu flasice nije ni zaspala... Udebljala se 100gr za sedam dana medjutim kazu da to nije dovoljno, znaci mala mora jos da jede.

Cudno je ovo dojenje.. bradavice su mi osjetljive i malo bole, da li je to normalno?? I koliko dugo to traje?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyThu Sep 18, 2008 11:44 pm

cudno mi je to sto nakon dojenja dohranjujete bebe...
ja sam mog borisa pustila da sve to sam...
sisa koliko mu treba, eventualno ga probudim ako je zadremao (desavalo se u pocetku) i to je to...
desavalo se prvih mesec dana da vrlo brzo ponovo ogladni sto je ocigledan znak da se nije bio najeo (koliko jede, toliko spava...) i bilo je dana kada me je hvatala nervoza od tog silnog sisanja, ali se sve to samo regulisalo...
on je postao jaci, jace vuce, vise pojede, podoji traju krace, razmaci izmedju njih su duzi...
zaista mislim da je sve to priroda regulisala i da nam ne trebaju klinike za dojenje...

a pumpicu sam koristila samo prvih nekoliko dana, u bolnici, kada mi je nadoslo mleko a nisam dojila jer je boris bio na infuzijama (pominjala sam, imao je izrazito nizak secer...)
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptySat Sep 20, 2008 5:09 pm

Citat :
I ja sam svom sinu morala davati malo formule u pocetku, ali se trudi da dajes sto je manje moguce i da dojis sto cesce, i sto duze mozes.
Kao sto sam napisala ja sam svom sinu morala davati malo formule u pocetku (prvih 4 dana), jer nije bilo dovoljno ono sto izdoji. On je uspjesno dojio do svoje 2 godine i 4 mjeseca. Ja nikome ne savjetujem da daje formulu, ali kad se mora, onda se mora.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyTue Sep 23, 2008 8:32 pm

Eh cure, neznam sta da vam kazem, ja jos uvijek ne razumijem svoju malenu i sta to ona zeli. Recimo sinoc nisam morala davati formulu imala sam dovoljno svog izpumpanog mlijeka. Posto ona nije dobila na kilazi koliko je trebala (po nekim njihovim pravilima) rekli su mi da pumpam sto cesce mogu da bi povecala kolicinu svog mlijeka. Onda navece sam primjetila da ona jednostavno poludi na cikama, rita se, mrda glavom, izbacuje bradavicu pa je opet trazi, stenje,... neko totalno drugacije sisanje nego recimo ujutro kad mirno jede i onda zaspe. Mislim da joj mozda navece onda treba vise da pojede pa joj dam iz flasice. Inace ona meni zna biti dosta dugo na cikama sat a nekad i sat i po. Sad je pocela malo duze da spava izmedju hranjenja pa mislim da ce se sve polako regulisati do 40 dana.

Coka, ja mislim da je kod mene mala puno duze se ponasa tako (ne izvuce dovoljno, onda se probudi za 20 minuta). Iako se to popravilo, mislim da je ok sto ja pumpam, nekad (pogotovo navece pred spavanje) osjetim da ona hoce vise a kod mene vjerovatno nema. Njoj je vec 4 sedmice i u sustini jos uvijek nije usavrsila sisanje, tj. da efektivno izvuce sve iz njih. Ja znam izpumpati i poslije nje 20-50 ml. Nekad se desi da joj odma to moram dati jer ne zaspe ni pet minuta pocne kenjkati. Mozda ja neznam sta radim, ali se trudim da zadrzim proizvodnju mlijeka pa kad ona bude mogla isisace sve iz njih Smile
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyTue Jan 06, 2009 5:48 pm

Lejla cestitke i od mene!!
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla EmptyTue Mar 31, 2009 5:51 pm

cestitke i od mene¨!
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
Sponsored content





Rodila se mala Ajla Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodila se mala Ajla   Rodila se mala Ajla Empty

Na vrh Go down
 
Rodila se mala Ajla
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: Porod i nakon poroda-
Idi na: