Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 siroki povoj

Go down 
4 posters
AutorPoruka
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: siroki povoj   siroki povoj EmptySun Sep 21, 2008 12:38 am

da li ga koristite, koliko dugo ga preporucuju?
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyTue Sep 23, 2008 8:32 pm

Sta je siroki povoj?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyTue Sep 23, 2008 11:22 pm

siroki povoj= pampers pelena+obicna pelena+svedska pelena
ili
dve obicne pelene+svedska
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyThu Sep 25, 2008 9:43 pm

opet mi nije jasno... Shocked ja koristim samo pampers... jeli trebam jos nesto?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyThu Sep 25, 2008 10:51 pm

ocigledno ne
to je nesto sto se izgleda samo u srbiji koristi...
preko pampers pelene stavimo (detetu izmedju nogu) jednu obicnu pelenu (za visestruku upotrebu, pere se), pa preko svega tzv. svedsku pelenu koja je takvog oblika da pokriva, tj obuhvata bebine kukove...
ranije je savetovano da se ovakav povoj koristi godinu dana, tj dok dete ne prohoda, dok se danas misljenja lekara razlikuju... vecina savetuje da se koristi min do prvog obaveznog ortopedskog pregleda kukova, oko 3. mes, ali ima i onih koji savetuju 4, 6 ili onih "starih" 12 mes...
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyFri Oct 17, 2008 7:20 pm

mi smo stavljali pampers i obicnu pamucnu pelenu preko i to je slozimo na nacin kako nam je pokazala patronazna sestra sve dok nismo otisli na prvu kontrolu kukova. tada nam je doktor rekao da nema vise potrebe i nismo poslije toga stavljali
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptySat Oct 18, 2008 9:42 pm

ovde to niko ne spominje taj siroki povoj.. voljela bi probati ja to svojoj maloj, da li neko ima slike kako se to radi?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyTue Oct 21, 2008 10:24 pm

uslikacu...
jos nismo skinuli siroki povoj, na pregledu kukova nam je receno da bebac ima malo smanjenu abdukciju (valjda se tako kaze) kukova, nije strasno, u granicama normale za decake (kod decaka je to inace cesci problem), ali cu nastaviti sa sirokim povijanjem...
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj EmptyTue Jan 06, 2009 6:48 pm

I meni je to doktor predlozio za kukove,posto se Arsa rodila u leto i po najvecoj vrucini nisam joj stavljala uopste Bogu hvala dobro je sa kukovima tako da mi i nije potrebno.
Na vrh Go down
Sponsored content





siroki povoj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: siroki povoj   siroki povoj Empty

Na vrh Go down
 
siroki povoj
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: