Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Nasi muzevi i nasa trudnoca

Go down 
+2
Luna
lejla
6 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptySat Feb 23, 2008 1:26 am

Eh, dugo vec po netu trazim clanke i izvore informacija o nasim muskima i kako oni prozivljavjau tu nasu trudnocu. Iskreno da vam kazem ni na engleskom ni na nasem nisam mogla naci solidan clanak.. sve neke gluparije u fazonu: "razumite svoju suprugu ona sad ima dosta hormonalnih promjena.." Mislim nisam retardirana FOKA samo zato sto sam trudna ljudi, right?

Elem, mozd je neka od vas imala srece da sazna nesto vise o tim njihovim vec dovoljno cutljivim prirodama.. Moj muz je nekako sutljiv, mislim ne prica puno o trudnoci, odkako smo bili na ultrazvuku sad vise nema "kako si ljubavi" "gdje si krenula" nego "gdje cete vas dvoje" i slicno Smile Mislim stvarno sam htjela da vidim sta se to vrzma po njihovoj glavi pa da sam mu tu pri ruci da se ne opterecuje previse.

Imam osjecaj da ih ustvari strah bude kakvi ce biti ocevi, hoce li upropastiti dijete, hoce li uvijek moci priustiti svojoj familij?....

Please share with all of us...
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptySat Feb 23, 2008 2:30 am

Ja to mogu reci nekako ovako.
Sada tvoj suprug vise ne misli kako zeni obezbjediti sve, nego kako vama dvoma tj troma omoguciti sto bolji zivot.
Otkada je covjeka, muskarci su bili ti koji su zaduzeni za takve stvari.
Htjeli mi to ili ne, to kola nasim tj njihovim venama.

Muskarci takodjer imaju "problem" da pokazu svoju njezniju stranu. To je opet zato jer ga okolina tako determinira. Muskarci su snazni, muskarci ne placu, muskarci su cool ako su "grublji", zene su te koje placu, koje su osjetljive bla bla bla bla bla.
Tako nas odgajaju nasi roditelji, jer su tako njih njihovi i tako sve u krug.

Danas je jako malo androginih ljudi, i muskaraca i zena. To su zapravo ljudi koji imaju sve najbolje osobine i muskarca i zene, ja to volim reci 2 in 1 Smile

Jako je lijepo sto tvoj suprug vec polako shvata da ce postati otac i da je dijete zapravo tu i prisutno iako jos nije rodjeno.
Neki nazalost ne shvate tako nesto, sve dok se dijete ne rodi.

Najbolje bi bilo da dosta vremena razgovarate o planovima za bebu. Salite se i zamisljajte kako ce beba izgledati, ciju ce kosicu imati, ili boju ociju. Takodjer, dobro bi ga bilo upoznati da ces zaista imati i izljeve razlicitih emocija u jako kratkom vremenu i da on to pokusa shvatiti, tj da zajedno kroz to prolazite a da ne budete "jedno protiv drugog" u takvim situacijama. Tj da on zaista pokusa shvatiti da su hormoni ti koji sada hajmo reci upravljaju tobom i da se ne ljuti ako recimo ti sada mozda drugacije odreagujes na nesto cemu si se npr radovala, nego odvalis plakati ili te spopadne bijes Smile Draga kupio sam ti cokoladicu, a ti :Moooolim, ti hoces da se ja udebljam, pa onda 5 minuta placa, pa onda malo ljutnje i tako, sad ja karikiram Smile

S druge strane zamisli da imas muza koji ima couvade sindrom, tj da prolazi kroz trudnocu s tobom (kao da je i on trudan)Smile
Znaci dvije trudnice odjednom haha, morala sam se malo nasaliti Smile
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptySat Feb 23, 2008 2:55 am

Hahaha cula sam za taj sindrom kad muz suosjeca (i malo previse) sa zenom. Smile

Moj stvarno nema problema biti njezan, romantican, on je ustvari mene DOBRO razmazio, ali sva sreca pa nisam kreten i ja to ne zloupotrebljavam, trudim se da budem ZENA (sta god to znacilo haha necemo o tome sad).

Samo eto ja puno vise pricam o trudnoci a i ja sam ti kako on to kaze: "Rahat od pameti" nekad pa ja se neznam brinuti o stvarima koje nemogu promjenuti ili na koje nemogu utjecati, jednostavno prihvatam stvari kakve jesu. Medjutim on je na drugoj strani spektruma i cini mi se da ponekad razmislja o tako ozbiljnim stvarima .. a o tim istim stvarima ja sam ti fazon PTICA "bice kako Bog dragi da i sve ce doci na svoje".

Hmm... zato sam htjela potraziti clanke da vidim sta se to vrzma po njihovoj glavi pa da mozda to malo olaksam...
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptySat Feb 23, 2008 3:52 am

Pa jako malo psiholozi nazalost posvecuju paznju upravo tome o cemu ti pricas.
Ali pogledaj jednu stvar, ti si upravo definisala kakva si ti, a kakav je tvoj suprug.
To neka ti bude smjernica kako ga uvesti u sve to, cijeli taj tvoj svijet trudnoce.
Jer ako iko poznaje tvog muza onda si to ti.
Zato i ne postoje clanci jer svaki muskarac drugacije reaguje i razmislja, i svaka zena drugacije zeli nesto od svog muza u trudnoci.
tako da je to dvoje jako tesko spojiti u nesto sto bi moglo biti univerzalno Very Happy
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptyMon Feb 25, 2008 12:49 am

ja znam da je moj bio jako ponosan na mene i da me je pred svima hvalio i pokazivao kao neki "primjerak rijetke trudnice" lol!
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptyTue Mar 18, 2008 12:46 pm

sta sada (sutra punih 25 ned) misli i oseca nemam pojima, ali je u svakom slucaju trudnoce i novog zivota bio svestan pre mene...
ne znam da objasnim zasto se i on goji, ali mislim da ce me uskoro stici sa stomakom...
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptyTue Mar 18, 2008 3:01 pm

coka, čula sam da muževi zaista mogu osjetiti ženino stanje pa se nekako i na njih prenese depresija, potreba za hranom i sl.
vjerovatno je do toga lol!
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptyTue Mar 18, 2008 4:58 pm

Moj muz je toliko "suosjeco sa mnom" u trudnoci da je i dan danas ima "baby weight", nikako da smrsa. Laughing
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptyTue Mar 18, 2008 6:56 pm

Isto ovdje, ja sam svog sad pocela ganjati oklagijom iz kuhinje. Pronasao je moju tajnu hrpu nutele i pistacija i nemoze da vjeruje da sam "sakrila" od njega. Ja mu kazem nisam sakrila jer ni ja ne jedem ali moram od tebe covjece ako mi dodju gosti ili da napravim palacinke necu ih valjda pavlakom mazati? I onda on na to doda: "MA JA, ti ne jedes pa je onda OK, to ti spremas neku zimnicu krijes sve od mene"

i pitam se ja ko je ovdje trudan sick

Ali moguce da je to samo jedna dodatna faza vec ugodnom bracnom zivotu pa im je sad jos vise ugodno.. a mozda su pravo psihicki zbunjeni i boje se obaveza koje ih cekaju, da li ce moci ispuniti sve svom djetetu pa onda bjeze prema hrani dots sve su to psihicki slucajevi Smile
Na vrh Go down
Willma

Willma


Broj komentara : 11
Age : 47
Registration date : 2009-01-04

Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca EmptySun Jan 04, 2009 4:21 pm

Moj muz je bio cini mi se, vise trudan nego ja... Ugojio se oko 13 kg, sreca pa je bio prilicno mrsav pre svega toga... Bio je stvarno zlatan, mada je mozda brinuo i vise nego sto treba.
Na vrh Go down
http://zenski-svet.com
Sponsored content





Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasi muzevi i nasa trudnoca   Nasi muzevi i nasa trudnoca Empty

Na vrh Go down
 
Nasi muzevi i nasa trudnoca
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» nasi rodjendani

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: PORODICA I BRAK :: Brak i zajednica-
Idi na: