Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Uvodjenje cvrste hrane

Go down 
2 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Uvodjenje cvrste hrane Empty
KomentarNaslov komentara: Uvodjenje cvrste hrane   Uvodjenje cvrste hrane EmptyWed Jan 07, 2009 2:12 am

Ehh.. znam da imamo par mama sa djecom koja su oko 6 mjeseci pa da vidim kako ste pocele sa cvrstom hranom, kako je islo, iz kojih razloga ste cinili sve sto ste cinili.

Kako su se djeca ponasala BEZ cvrste hrane u zadnja 2+ mjeseca? (obicno oni vec oko 3.5 ili 4 mjeseca primjecuju da mi jedemo i gledaju kao da bi i oni to probali).

Hajmo dijelite savjete.. mene to sve ceka za jedan mjesec i po ili dva.

Smile
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Uvodjenje cvrste hrane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Uvodjenje cvrste hrane   Uvodjenje cvrste hrane EmptyWed Feb 04, 2009 1:53 am

Ja sam Ajli sa pet mjeseci pocela davati svjez cjedjeni sok od mrkve i jabuke (naravno to je par kisicica u pitanju). Onda nakon 5 dana joj je mama dala jabuke, naravno izrendano kroz onu najsitniju rendu tako da to ispadne kao kasa. Probali smo ovog vikenda i rizine pahuljice (nije odusevljena) ali zato jako voli sok od mrkve i jabuke.

Naravno ja to sve svjeze pravim, ne pada mi na pamet da joj dajem ista kupovno.

Eto.. mislila sam da cu cekati do sestog mjeseca ali sam nakon puno razmisljanja odlucila da to bude ranije. Ionako to uopste nije neka "hrana" vise okusi i probavanje razlicitih stvari.

Kontam da uvedem grasak .. sta mislite?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Uvodjenje cvrste hrane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Uvodjenje cvrste hrane   Uvodjenje cvrste hrane EmptyThu Feb 05, 2009 11:54 pm

nikako grasak!
sto se povrca tice, kreni sa sargarepom, krompirom, tikvicama...
mahunarke kasnije
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Uvodjenje cvrste hrane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Uvodjenje cvrste hrane   Uvodjenje cvrste hrane EmptyThu Feb 05, 2009 11:59 pm

mozete pogledati sajt jednog dobrog pedijatra iz mog mesta...
www.drstevanovic.co.rs
naravno, sva su to samo preporuke, svako od nas treba da osluskuje potrebe svog deteta i ni u kom slucaju se ne treba drzati sablona..
Na vrh Go down
Sponsored content





Uvodjenje cvrste hrane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Uvodjenje cvrste hrane   Uvodjenje cvrste hrane Empty

Na vrh Go down
 
Uvodjenje cvrste hrane
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: