Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 adaptirano miljeko

Go down 
5 posters
AutorPoruka
dorky

dorky


Broj komentara : 2
Registration date : 2009-02-19

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyThu Feb 19, 2009 6:45 pm

imam bebu staru 5mjeseci, za mjesec dana planiram se vratiti raditi, no imam jedan problem i stoga molim za neki savjet........ još uvijek dojim, nakon 4 mjeseca sam počela pomalo uvoditi kašice i sokiće, ne pretjerano čisto toliko da stekne nove okuse i da se privikne.. jako ih je zavoljela, bilo koju kašicu da joj ponudiš ona će je smazati,. no mlijeko neće ma ni u ludilu... No . probala sam već pet različitih mlijeka, aptamil, babymil, hip početno, hip hipoalergeno, sad sam kupila i milumil no bezuspješno... pokušavala sam je varati pa pomiješam pola sa svojim mlijekom, ili joj podvaliti no neće.... pustim je da ogladni pa onda ali ni to ali čim joj daš cicu odmah vuče.... neznam šta da radim s njom confused
inače je zdrava i vesela beba, jako napredna, sa 3,5 mj je dobila prvi zubić a sa 4 i drugi, prava je mala buhtla, sa 3 mjeseca se već samostalno okretala sa trbuha na leđa i suprotno, skoro pa sjedi.. ma sve za 5, pedijatrica je oduševljena sa njom...... ma zlatna je beba, spava, grčeve nije uopće imala ali nikako da prihvati mlijeko

neznam dali da nešto pomiješam sa mlijekom, dali da joj stavim malo keksića, ili nešto radi okusa.... eto nisam pametna
kako da je natjeram da prihvati mlijeko... scratch

planirala sam je prije posla nadojiti znači oko 6,30 ona je onda mirna do 9,30 tada bi trebala pojesti bar bočicu, pa popodne oko 12,30 jednu kašicu povrća ili nešto tako, 15,30 kašicu voća i onda 18,30 da je opet dojim.

mislim da bi taj sistem bio dobar, samo ako ne prihvati mlijeko neznam šta ću, da se izdajam to bi isto bila jedna od opcija ali šta kad ostanem bez mlijeka.......
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyFri Feb 20, 2009 12:03 am

moja kolegica je imala isti problem, al' da me ubijes sad zaboravila sam kako je deverala. pitacu je, pa cu ti javiti.
da li si razmisljala da izdajas svoje mlijeko u bocice, pa u frizider... bar jedan obrok, dok se ne vratis sa posla?
a mozes probati i sa opcijom ad. mlijeka i pahuljica za bebe ili malo keksica, plus jos neka hapica.
Ne znam koliko dugo ti je radno vrijeme.
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyFri Feb 20, 2009 12:13 am

uh, izvini, vidim da spominjes izdajanje. probaj, bar za pocetak... ali mozes i dalje nastaviti sa pokusavanjem ad. mlijeka.
kada budes pripremala ad. mlijeko gledaj da ne bude pregusto (nekada upute za pripremu nisu bas najjasnije), i probaj da zamijenis dudicu sa flasice, tako da uzmes onu za 6mj. ko zna, mozda upali.
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyFri Feb 20, 2009 10:52 pm

ispravila bih sandru...
nikako keks tako rano!
Na vrh Go down
dorky

dorky


Broj komentara : 2
Registration date : 2009-02-19

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyFri Feb 20, 2009 11:37 pm

ma mislila sam na jedan petit keks, da joj čisto malo okus poboljša, možda bi htijela...... danas sam joj dodala čajnu žličicu keksolina u mlijeko, ai ni to nam nije pomoglo................. affraid

a zašto ne keks, pa keksolino je od 6 mjeseci, pa šta bi joj moglo biti ako pojede sad...............
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptySat Feb 21, 2009 12:56 am

koliko sam shvatila bebi vec pomalo jede ostalu hranu, ne vidim razloga da ne proba sa mrvicom keksica za bebe (bez secera).
ne kazem da uzme jadro keks i to kutiju:) nego da proba "prevariti" bebu drugim okusom, jer vecina ad. mlijeka je odvratnog okusa, a nakon majcinog male su sanse da ga zavoli.

dorky, pitala sam kolegicu... ona i dan danas doji nakon 18mj., medjutim nije nikada izdajala, nego ga je hranila drugom cvrsom hranom, bas onom koju ti spominjes... supice, rizolino, keksolino... Radila je 6-7 sati, ubrzo je beba stasala u 7mj, potom u 8mj, te joj se samim tim i repertoar hrane sirio.

Nadam se da ces i ti naci optimalno rjesenje za sve vas. Javi nam kako ide:)
Na vrh Go down
la-luna




Broj komentara : 8
Registration date : 2009-02-11

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptySun Feb 22, 2009 12:12 pm

moj stariji isto tako nije htio ni za zivu glavu nikakvo drugo mlijeko tako da meni nije nista drugo preostalo nego da mu napumpam par flasica i da ostavim u frizideru...
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptySun Feb 22, 2009 11:45 pm

la-luna, koliko dugo si izdajala mlijeko, mislim do kog mjeseca?
Na vrh Go down
la-luna




Broj komentara : 8
Registration date : 2009-02-11

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyMon Feb 23, 2009 10:29 am

duuuuuugo do 15 mjeseca al jer stvarno nije htio nikakvo umijetno mlijeko i kasnije kad sam ga smuljala da pije i onda nije htio one u prahu sto mozes sama praviti nego one skuplje gotova cccc... jedino sto sam ga jedno vrijeme uspijela "prevariti" je bilo kozije u prahu...nadam se da sa mladjim necu imati iste lopovluke Rolling Eyes
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyTue Feb 24, 2009 12:20 am

uuu svaka ti cast! bas si imala posla:)
da mi nisi rekla, ne bih ni znala da ima kozije mlijeko u prahu.
nadam se da ce ti sa mladjim biti lakse:)
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyThu Mar 26, 2009 7:33 pm

Imam samo jednu rijec kao odgovor a to je izdajanje.

Ja sam 2 mjeseca izdajala 3 puta na poslu i jednom navece dok ona spava da bi ona imala dovoljno kad mene nema kuci. Nije bilo lako ali nisam ni pomisljala da je skidam sa svog mlijeka. Tako da neznam ni jednu drugu opciju za tebe. Tvoja mala je vec narasla dovoljno da joj se nesvidja onaj odvratni okus adaptiranog, neznam ni sta bi joj rekla.

Ja sam sad ostala bez posla pa nemoram vise izdajati, veliko olaksanje, ali ona je premalena da joj smanjujes svoje mlijeko. Good luck!
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyThu Mar 26, 2009 11:14 pm

vracam se na keks...
razlog nije ni ukus, ni secer, vec gluten

ja sam borisu tek sa punih 8 mes pocela davati namirnice sa glutenom

vi, naravno, kako hocete...

flower
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko EmptyThu Mar 26, 2009 11:15 pm

lejla, posle svih muka si ostala bez posla?!
pa sto?
Na vrh Go down
Sponsored content





adaptirano miljeko Empty
KomentarNaslov komentara: Re: adaptirano miljeko   adaptirano miljeko Empty

Na vrh Go down
 
adaptirano miljeko
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: Prehrana djece-
Idi na: