Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Rodin ujed

Go down 
+2
Dida
jale
6 posters
AutorPoruka
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Rodin ujed   Rodin ujed EmptyFri Feb 29, 2008 10:30 pm

Prilikom rodjenja receno mi je da nasa curica ima nesto sto se zove rodin ujed i to su crvene mrlje na celu i kapcima. Receno nam je takodjer da izblijede do godine dana starosti. Kod nje je vec mnogo manje osim kad se ljuti ili place te mrlje postanu vidljivije.
Kakva su vasa iskustva? Da li stvarno izblijede do godine dana ili duze? Znam da nekome nisu nikada skroz prosle pa me cisto interesuje.
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptyFri Feb 29, 2008 11:49 pm

Moja curica ima "rodin ugriz" na potiljku i na vrhu nosica... Meni su rekli da bi trebalo proci do 2 godine ili izblijediti, mada od prijateljice sin ima 4 godine i jos uvijek mu stoji na potiljku osim sto je malo manje crven. Ovaj na potiljku i nije toliko bitan i ako ostane ali bas na nosicu Rolling Eyes
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptySat Mar 01, 2008 12:34 am

Kad bi znala kako se kaze na engleskom pogledala bi ovdje sta ima za to. Ako saznas slucajno javi mi!
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptySat Mar 01, 2008 12:42 am

lejla mislim da to sve spada pod "birth marks" tako da se to ne lijeci tj ne tretira. ako i ne prodje nije vazno imaju laseri, kreme, korektori Wink ne mogu da se brinem o tome kad nije bolest nego nesto sasvim prirodno Smile

dida da, zovu ga i rodin ugriz. i kod moje je prilicno vidljivo i veliko jer je preko oba kapka i po sredini cela ali eto nadam se da ce proci Smile


jale: komentar modifikovan dana: Sat Mar 01, 2008 12:45 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptySat Mar 01, 2008 11:15 am

moja cura nije imala pa nemam iskustva
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptySat Mar 01, 2008 6:06 pm

Citat :
Kad bi znala kako se kaze na engleskom pogledala bi ovdje sta ima za to.
Zove se Stork bite i nema lijeka za to. Uglavnom samo nestane. Moj sin je imao na vratu i nestalo mu je nakon godine i po.


itsme: komentar modifikovan dana: Wed Mar 12, 2008 2:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptyWed Mar 12, 2008 2:04 am

Naisla sam na nesto gdje kazu da je uzrokovano majcinim hormonima. U svakom slucaju, skoro sam cula od nekoga da ananas treba jesti puno u trudnoci jer je odlican za bebinu kozu.

Neznam da li je direktno vezano za rodin ujed ali kad smo vec na bebinoj kozi.

Itsme - beba je preslatka a ima osmijeh da ocara, tako da ti "ujedi" piiihh sto ti kazes
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed EmptyWed Mar 12, 2008 11:45 am

Moja dvojica djecaka imali su crvene flekice na potiljku dok nisu prohodali pa i duze. Na licu su imali "rodine ujede" neko vrijeme nakon poroda i onda su spontano prolazili. Nesto me to nije pretjerano zabrinjavalo. Valjda sam bila okupirana drugim stvarima-zuticom. Kako sam ja rh-, obojica su imali povisen bilirubin, a mladji je bio zut (i beonjace) skoro dva mjeseca. Ali, sve je proslo ok, hvala Bogu... Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Rodin ujed Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodin ujed   Rodin ujed Empty

Na vrh Go down
 
Rodin ujed
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: