Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Tragovi krvi u stolici

Go down 
5 posters
AutorPoruka
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 6:37 pm

drage moje, mozda neka od vas ima nesto korisno da kaze.
moja prijateljica ima curicu staru skoro 4 mjeseca kod koje se pojavila krv u stolici ali vrlo malo (kaze nesto kao zilica krvi) i ponekad.
radila je razne nalaze: osjetljivost stolice na benzidin, nalaz stolice na viruse gdje joj je ustanovljen rota virus, nalaze krvi itd. sve je bilo uredno osim tog rota virusa.
prvi doktor joj je rekao da je u pitanju fisura na cmaru pa je djetetu to mazala i dan danas maze jer se i dalje pojavljuje. rekli su joj i da je fisura sa unutrasnje strane pa joj stavlja neke cepice. helem, dijete voda po doktorima, niko joj nista ne zna reci, a ona panicarka misli da je nesto strasno (recimo tumor - tako ona to tumaci).
rota virus ima popratne simptome a njena mala nista od toga nema. rekli su joj da je to normalno i da ce vjerovatno samo od sebe proci. nasla je na internetu i informaciju da se cesto nikad ne sazna od cega je ta krv u stolici.
onda je posumnjala na alergiju pa je potpuno izbacila sve mlijecne proizvode, jaja i ostalo ali to ne prolazi iako je proslo 2 sedmice kako ne konzumira nista od toga.
niko joj ne govori nista, svi kazu ma bice to sve ok jer je dijete napredno, samo doji, ne konzumira nista drugo pa ni cajeve, vesela je, igra se, sve u svemu zdravo dijete.

ako neko ima iskustva sa ovim bilo bi lijepo da mi kazete nesto kako bi joj mogla javiti jer je ona na rubu zivaca... svake sedmice voda dijete po doktorima koji joj opet na kraju ne kazu nista.

kakvi se mogu testovi jos uraditi? alergo testove ne zeli raditi sad dok joj neko to ne kaze jer ne zeli da joj dijete bocaju kako kome padne na um. vec su joj 2 puta vadili krv.

hvala drage moje!
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 7:36 pm

Kolitis?

Neznam detaljno ovu bolest ali nemora biti to direktno, dijete jednostavno moze imati ostecena crijeva sto je jako opasno jer zivot i smrt pocinju u crijevima. Obicno treba ustabilizovati dobre bakterije u stomaku. Da li ona doji dijete?

Majcino mlijeko bi trebalo da snabdjieva djetetova crijeva sa probioticima u dovoljnim kolicinama za bebu, medjutim nemora znaciti ako doji da je njeno mlijeko pravilno. Ja bi preporucila terapiju probiotika a najbolje je kroz "DOMACE" mlijecne proizvodi, posebno jogurt i kefir.

Nemoj samo da kupuje ovo u prodavnici jer nije efikasno zbog pasterizacije i homogenizacije.

Hrana/mlijeko koju dijete jede treba promijeniti... postoji mogucnost da je dijete alergicno na nesto ali je jako tesko skontati sta, pa nek onda proba pronaci bukvalno prirodnu varijatnu toga sto mu daje.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 7:41 pm

What causes blood in baby's stool?
By Kelly Bonyata, BS, IBCLC

Many cases of blood in infant stools have no known cause. If the baby is otherwise well and growing, blood in the stool often resolves on its own, but this should always be checked out by baby's doctor.

The color of the blood gives you a clue about where it originated. Blood originating in the colon or rectum tends to be red and may only streak the outside of the stool. If the blood originates further up the GI tract, then the blood is generally darker in color (dark brown/maroon, black) and mixed throughout the stool instead of just on the outside.

Some potential causes of blood in baby's stools:

A common cause of blood in an infant's stool is a slight anal tear (fissure) from baby straining with the passage of the stool. The small amount of blood from an anal fissure tends to look like a red streak on the outside of the stool.

Another common cause of blood in the stools of infants is food allergies. The top allergens are cow's milk products and soy. See Dairy and other Food Sensitivities in Breastfed Babies for more information.

A third common cause: If mom has a cracked nipple or other bleeding, then baby may ingest some blood from mom (this is not harmful to baby), which may show up in baby's stool.

Occasionally, blood in the stool may be due to breastmilk oversupply. Per Dr. Jack Newman, bloody stools in some babies have been eliminated completely by resolving mom's oversupply. This can be done by following the usual management procedures for oversupply; it can also be helpful to use breast compressions to increase the amount of fat that baby gets while nursing. See Can a baby be allergic to breastmilk? for more information on oversupply causing blood in baby's stool.

There are several case reports of a baby beginning to have mucous and/or blood in the stool after starting vitamin/fluoride drops, where the blood disappeared after the drops were discontinued.

Blood in the stool may also be caused by a temporary case of lactose intolerance, due to an intestinal infection.

Certain kinds of infectious diarrhea can cause bloody stools in babies, including Salmonella and C. Difficile. C. Difficile is a bacteria that grows in the gut if the bacterial balance has been upset; the toxin can cause injury to the mucosa and bloody stools. Breastfed babies tend to have less severe symptoms than non-breastfed babies because breastmilk inhibits the growth of the bacteria.

Various forms of colitis, intussusception, or other intestinal disorders are other possible causes.

Evo i direktna stranica s koje sam uzela ovo

http://www.kellymom.com/babyconcerns/bloodystool.html

Jale kakva si sa engleskim? Mozes li joj ovo prevesti?
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 8:04 pm

Citat :
Ja bi preporucila terapiju probiotika a najbolje je kroz "DOMACE" mlijecne proizvodi, posebno jogurt i kefir.

Djetetu od cetiri mjeseca se ne smije davati ni jogurt ni kefir. Ja BI PREPORUCILA da se ipak doktor brine of ovakvom problemu.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 8:07 pm

itsme - nijedna krava ili vrsta hrane u prirodi nije dosla s uputama ko smije piti i kako ... I nek svaka zena odluci sta da uradi da pomogne svom djetetu. A doktori ocigledno pojma nemaju sta je s djetetom
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 8:12 pm

hvala na komentarima.
naravno da nece djetetu davati mlijecne proizvode ali eto ako nista ne pomogne mozda da ih ona u nesto vecoj kolicini koristi. ma ni sama nije vise pametna.
dala sam joj link ovog foruma pa mozda i sama da se javi ako bude imala vremena.
a proslijedila sam joj link pa neka iscitava a ako zapne javice mi se.

hvala jos jednom drage moje i nemojte mi se svadjati Wink
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 8:18 pm

Ja znam da se za vrijeme rata i gladi znala cuvati (ko oci u glavi) krava da bi djeca sirocadi ili od majki koje nemaju mlijeka prezivjeli... Mislim zasto se protivite onome sto je Bog stvorio? Kako to moze da bude lose za ljudsko bice?

Mislim ja sam dala svoj savjet a vi kako hocete. Imam rodicu koja je stalno bolesna, zali se, ubi se od bolova, stalno kuka. Ja svaki put nadjem joj nesto sto bi trebalo da pomogne ona samo suti i ode doktoru da je "snimi".. a doktor opet nema pojma, malo se kljuka ljekovima...ono generalno prati zapdnjacku medicinu. Dijete joj jadno ima alergije na sve strane, muz bolestan neznaju sta je sa njim...
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 8:34 pm

Lejla, mene stvarno ponekad strah hvata od tvojih savjeta. Svako ima pravo na svoje misljenje ali ti bi se nekad mozda trebala zapitati da li tvoji savjeti mogu nekome ne daj boze nauditi. Ne znam da li si upoznata sa cinjenicom da se i doktori ponekad libe davati savjete kada nisu sigurni da su u pravu. Ja ne znam gdje si ti svoje znanje pokupila (koliko znam jos nisi ni rodila pa ne moze biti iz vlastitog iskustva), ali osim ako nisi doktor ne bi trebala davati savjete ovakve vrste. Upravo su mlijecni proizvodi to sto moze izazvati krvarenje.

Uostalom vidi se iz teksta koji si TI POSTAVILA
Citat :
Another common cause of blood in the stools of infants is food allergies. The top allergens are cow's milk products and soy. See Dairy and other Food Sensitivities in Breastfed Babies for more information.
Citat :
Blood in the stool may also be caused by a temporary case of lactose intolerance, due to an intestinal infection.

Misim nekako si mi kontradiktorna.

BTW Odlican tekst sa Kellymom i ja ga toplo preporucujem, samo sto nisi smjela kopirati citav teks jer je copyrighted pogledaj pravila http://www.kellymom.com/about/using-articles.html
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 8:58 pm

Jale ovo nije los link (ako tvoja prijateljica zna engleski mozda bi joj moglo pomoci) http://www.llli.org/ba/Nov98.html

Kazes da ima rota virus, na ovom linku
http://www.drgreene.org/body.cfm?id=21&action=detail&ref=1174
pise za rota virus
How is it diagnosed?
The diagnosis is often based on the history and the physical exam. Specific rotavirus tests are available if the diagnosis is not clear. Other diagnoses are likely whenever there is persistent high fever, bile in the vomit, or blood or pus in the stool.
Znaci krv u stolici jeste jedan od simptoma rota virusa.

Kazes da je izbacila mlijeko iz ishrane vec dvije sedmice? Ponekad treba duze, cak i mjesec dana i ne mora biti samo mlijeko nego i soja tj. proizvodi koji sadrze soju. Na zalost jako puno proizvoda sadrzi soju pa je jako tesko pratiti takvu dijetu. Interesantno je to sto sam ja bas juce citajuci jedan blog citala o tome kako je jedna majka morala da prestane da doji jer joj je sin stalno imao krvave stolice. Ja ne mislim da je ovo slucaj kod tvoje prijateljice, ali kod te majke se desilo da njeno djete nije moglo da "svari" njeno mlijeko evo link za tu pricu (na zalost na engleskom)http://sarcasticmom.com/?p=280
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 9:22 pm

Ja nisam kontradiktorna nego sam prvo zeni rekla ono sto ja mislim da bi moglo biti s obzirom na sve sto sam dosad procitala. Onda sam otisla na google i nasla taj clanak od kellymom. Ovdje nema kontradikcije nego razlicite mogucnosti uzroka tog stanja. Svako tijelo je drugacije. NE MORA znaciti da je krvarenje tom djetetu od mlijeka a I MOZE da je to slucaj, ocigledno je da mama djeteta nezna sta se desava nit joj iko pomaze.

Ja sam i previse citala o crijevima i njihovom generalno losem stanje u danasnjem vremenu. Hrana koju konzumiramo je jako lose kvalitete i cesto natrpana raznim dodatcima, kemikalijama, bojama i slicno, sve ono sto je neprirodno. Normalno je da to moze utjecati na bebe, nase mlijeko i prvenstveno na nas same , jer nemoze tijelo realno da izbacuje sve stetne tvari, vecina ih ostane.

Ni jedna zena nece uzeti savjet ako ne vjeruje u njega. Ovo je otvoren forum, ja nisam doktorica a i da jesam mogu iznijeti svoje misljenje. Kao sto i same znate, svaki doktor se PUNO razlikuje. Moji savjeti nisu stetni, samo treba se fatiti knjige i citati o tijelu u vremenu u kojem zivimo i koliko nam ustvari fali kroz razne vrste zagadjenja. Vidim vecina je protiv mlijecnih proizvoda a najveci razlozi sto se ne koristi recimo kravlje mlijeko u tako ranom dobu je poteskoca bebinih crijeva da svari proteine iz mlijeka i naravno nedovoljna kolicina hranljivih tvari da bi dijete normalno se razvijalo. Nista u kravljem mlijeku nece ubiti dijete ako recimo to kravlje mlijeko sadrzi dobre bakterije koje ce bebi dati balans u crijevima i pravilnu stolicu.

Ja sam predlozila mlijeko u slucaju da su crijeva djeteta pod losim balansom bakterija. Uostalom krvarenje u stolici tog djeteta moze biti neso skroz bezazleno jer dijete koliko sam razumjela uopste se ne buni nit ga sta boli...

BTW - ne treba mi lekcija o pravilima kopiranja, postavila sam adresu na kojoj sam pronasla taj article i nisam izjasnila da je taj clanka moja tvorevina...
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 10:10 pm

Izvinjavam se OT

Citat :
BTW - ne treba mi lekcija o pravilima kopiranja, postavila sam adresu na kojoj sam pronasla taj article i nisam izjasnila da je taj clanka moja tvorevina...

Ne drzim ti ja lekciju nego ti samo kazem da je protiv zakonito kopirati citav tekst (sto si ti uradila). Fino pise da mozes postaviti link i jedan paragraf teksta.
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 10:18 pm

Citat :
hvala jos jednom drage moje i nemojte mi se svadjati
Ja se ne svadjam niti mislim da se Lejla svadja. ljubav2 Meni je super da mozemo voditi otvorene debate. Lejla ako sam te cim uvrijedila ja se izvinjavam.

Kada se radi o zdravlju ja vise vjerujem zdravstvenim radnicima nego mojoj nani (call me stupid) i nekako mislim da bi ovaj forum trebao biti vise edukativne prirode nego pozivanje na ono sto se nekad radilo, a dokazano je da je pogresno. I ja vjerujem da ima dosta dobrog u "narodnim" lijekovima i ne mislim da se trebaju odbaciti, ali mi je van pameti da vjerujem da doktori "pojma nemaju".
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 10:32 pm

itsme nisam mislila bukvalno iako sam tako napisala, izvinjavam se.
naime, pitanje sam postavila zato sto mojoj prijateljici doktori ne pomazu niti savjetima niti rezultatima testova jer su joj za taj rota virus rekli nema veze, nije to nista.
ne da ne vjerujem doktorima samo eto zeljela sam da pomognem prijateljici dodatnim savjetima i upravo ovakvim clancima da se malo smiri jer umire od brige. cak se boji da ce i mlijeko "izgubiti" od silne brige.

a ja mislim da forumi i sluze za ovakve debate, a moja prijateljica ce se prijaviti ovdje pa moze o svemu malo detaljnije pisati, mozda neki savjet i pomogne...

ljubim vas!
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 10:46 pm

Moj sin je par puta imao krvavu stolicu. Prvi put se to desilo kada je imamo nepunih sedam dana i bilo je zbog toga sto su mi bradavice krvarile. Drugi put je imao nekih tri mjeseca i moj doktor je rekao da je fisura. I mene je to pravo brinulo ali eto na kraju se ispostavilo da nije nista opasno. Voljela bi da te (tvoju prijateljicu) utjesim, ali kada su takve stvari u pitanju znam da nije lako.
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyWed Mar 12, 2008 10:51 pm

cekam da se ona sama javi pa ce nadam se dobiti malo vise utjesnih rijeci nego joj ja mogu to pruziti...

hvala vam
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyThu Mar 13, 2008 12:39 am

Drage moje,ja sam prijateljica Surprised

Prvo,puno vam hvala što ste se tako potrudile,mogu vam reći da sam puno mirnija.Vidim da se jale baš potrudila i detaljno vam opisala naš problem.

Naime,posjetili smo doktore različitih specijalnosti,bez pretjerivanja,10 puta,i niko mi ništa nije rekao.Gastroenterolog nam je prvo dala da uradimo stolicu na viruse,a kada je stigao nalaz pozitivan na rota virus-ništa.Kada sam je pitala može li biti alergija,kaže nema šanse ako dojim.Mislim,kako imati povjerenja u dr speijalistu gastroenterologa kada nije čula da beba može biti alergična na npr.bjelančevine kravljeg mlijeka koje ja pijem confused
Nisam znala da je potrebno čak i mjesec dana da nestanu simptomi ako je alergija.Hvala i na toj informaciji.

Jedna pedijatrica mi je čak rekla da ne zagledam puno Shocked

Svašta smo još doživjeli,ali da vas sad ne davim sa svime.Uglavnom,sutra su nalazi koprokulture,a poslije toga,ja stvarno ne znam šta dalje.

Još jednom,puno vam hvala,i radujem se druženju s vama
see you
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyThu Mar 13, 2008 12:49 am

EU mama, vecina zena na ovom forumu misli da sam ja zaostala ili luda sto me narodna medicina interesuje vise of klovnova u bijelim mantilima, medjutim jedini savjet koji mi preostaje jos je da ti preporucim da das narodnoj medicini sansu. Ja neznam da li u Bosni postoji ijedan doktor te vrste medicine ali znam da ih ima u Hrvatskoj.

Sretno
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyThu Mar 13, 2008 2:00 am

dobro dosla EU mama i super ti je nick Laughing
lejla, niko ne misli da si zaostala nemoj tako da mislis. jednostavno, svi smo pomalo skepticni po pitanju doktora ali eto kad su u pitanju tako male bebe, jos uvijek takoreci novorodjencad onda treba biti pazljiv. samo to, nista vise.
a ti nama i dalje pisi o svemu i svacemu, radujem se svakom novom postu tipkam jupi
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyThu Mar 13, 2008 5:15 pm

Samo da javim da su nalazi koprokulture u redu.
Znači,ostaje nam rota virus kao potencijalni uzročnik ili alergija.
Ili jednostavno,uzrok nepoznat.
Sada je druga sedmica otkad ne konzumiram ništa mliječno,a eto piše da može čak trajati i do 6 sedmica dok se simptomi ne povuku.Kada bih imala nekoga s kim bih o mogućoj alergiji mogla popričati i ko bi me savjetovao šta i kako dalje,ali ovdašnji dr-i za alergiju kod djece koja doje nisu ni čuli No
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyThu Mar 13, 2008 10:46 pm

Citat :
Samo da javim da su nalazi koprokulture u redu.
cheers jupi
Ja ti stvarno ne znam puno o alergijama jer moj sin ih nije imao. Mozes li citati engleski?
Ima jos jedan Bosanski porodicni portal na koji se mozes registrovati (nadam se da me necete sad napasti zbog ovoga) pa pitati zene da li su imali iskustva sa alergijama. Evo link
http://www.bebano.com/bb/index.php
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyFri Mar 14, 2008 12:10 pm

EU mama, baš mi je žao zbog tvog bebača i nadam se da će ipak biti otkriven uzrok.
sorry
ja opet nemam iskustva sa tim niti sam čula priče od žena koje su imale. tačnije, imam iskustvo, ali sa satrijim djetetom koje je imalo fisuru crijeva nakon trovanja. u pitanju je moj brat i ono što mu je dosta pomoglo jeste banana. pa sad, kada tvoj bebač bude mogao jesti, banana je ta koja pomaže da se crijeva oblože sa sluzi. samo se mora dobro izgnječiti i "ubatiti" viljuškom (nadam se da znš šta to znači) da postane pjenasta i oslobodi sluz i kao takva davati djetetu.

ipak se nadam da će to proći prije nego što kreneš sa čvrstom hranom.

i kako ono kažu...evo šaljem dobre vibracije da sve prođe što prije laola

p.s. glede ove prethodne diskusije, mislim da nikome ne treba zabranjivati da kaže šta misli jer svako od nas ima drugačija interesovanja. pa i kada neko da neki savjet koji se može učiniti nelogičan drugim mama, one će onoga ko pita usmjeriti i u drugi pravac razmišljanja. zato...svi mišljenja na sunce, a diskusija će za mamu koja pita pokazati u kom pravcu bi mogla ići dalje.... peace
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyFri Mar 14, 2008 3:45 pm

Sunčice,nisam ni ja čula za to sve dosad,zato sam se toliko i prepala.Ali,vidim da ipak nije toliko rijetka pojava kod beba,pa sam odmah mirnija.

Itsme,lejla,puno vam hvala na uloženom trudu,stvarno ste mi dosta pomogle.

A,što se tiče savjeta,pa naravno da su svi savjeti dobrodošli,zato smo tu,da razmjenjujemo iskustva i pokušamo jedna drugoj pomoći.A,na kraju svako će odvagati i odlučiti am ono što misli da je najbolje .
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyFri Apr 04, 2008 4:35 pm

Samo da vam javim da već danima nema krvi bounce bounce bounce

prošle sedmice smo ponovili nalaz na rota virus,negativan je,tako da je najvjerovatnije od rota virusa,a tako misle i doktori.

Još jednom,hvala svima,a ja se nadam da se na ovu temu više neću vraćati
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici EmptyFri Apr 04, 2008 4:46 pm

cheers jupi
Na vrh Go down
Sponsored content





Tragovi krvi u stolici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tragovi krvi u stolici   Tragovi krvi u stolici Empty

Na vrh Go down
 
Tragovi krvi u stolici
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: