Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pricaona kucaona

Go down 
+5
Luna
suncica
Dida
lejla
jale
9 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 12:20 pm

evo otvaram topic gdje se moze cavrljati, pricati i kuckati o svemu i svacemu vezano za nase bebare Smile
mislim da nam treba ovakav kutak, mozda grijesim beba
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 7:50 pm

see you in September abd Cool
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 8:45 pm

Danas smo bile u šetnji, uostalom kad i svaki dan (osim kad je baš baš loše vrijeme) i valjala sam se od smijeha svom djetetu koliko se samo ona smije ljudima i privlači pažnju. Sjedimo u kafiću a ona pregleda od stola do stola ko sjedi, šta radi i fakat privlači pažnju na sebe i ne prestaje dok joj se ne obrate i ne progovore koju s njom i onda ide dalje u lov Smile Super je!!! Ne znam da li će se promijeniti ali do sada je extra društvena beba.
Kako vaši bebachi reaguju na okolinu?
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 9:32 pm

i mi smo danas skoro tri i po sata setale, bila je super mirna obzirom da je cijelo jutro bila jako nervozna. sad je pomalo stavljam u polusjedeci polozaj u kolicima i uziva da gleda okolo. kad joj se prikunja spustim je i onda tako kunja sat do dva.
kad smo dosle kuci pocela je opet da place, dojila je normalno ali cim je spustim pocne da se dere. nikakve igracke je ne mogu odrzati duze od 10 minuta da se ne dere. pipala sam je, mjerila temperaturu nista je ne boli koliko ja znam.
opet sam je spremila pa smo satak prosetale mislila sam da ce biti raspolozenija. medjutim, kad sam je kupala plakala je a to nije nikad radila ni poslije samog rodjenja i kad sam je dojila vise se smijala nego sto je dojila. spustila je u krevetac, upalila joj radio kao i svaku noc i eno je spava bez problema. ne znam ni sama sta da mislim. cini mi se da sam napipala da joj je tvrdo na gornjem nepcu gdje je jedinica, a kako znam da prvo izlaze gornji zubici mislila sam da ne moze biti to. medjutim prijateljica stomatolog mi je rekla da nije iskljuceno da je i gornji zub jer nije ni to nemoguce, desava se.
vidjecemo ujutro kakva je situacija.

a primjetila sam joj danas na peleni da ima zelenkaste sluzi a nije kakila cijeli dan. mozda se prehladila ili da nije mozda reakcija na moj pms, pojma nemam. vidjecu ako ne prodje do ponedjeljka mozda je odvedem doktoru.

i tako prodje nas ludi dan, evo pijem sad kafu jer jutros nisam stigla do kraja popiti svoju dozu.

usput, kupila sam opet cipele tj tene danas u peku, 19km na alipasinom i odlicne su. neki dan sam kupila 2 para cipela jedne 49 a druge 29 maraka. peko izgleda ima ta luda snizenja i cini se kao da uvijek imaju brojeva jer je na alipasinom pa valjda nema nekog prometa Smile
po prvi put u zivotu imam cipele na petu i to dva para i to je nevjerovatno. jer inace uvijek imam jedan par dok ga ne poderem ne kupujem druge jer mi je tesko kupiti cipele, imam nezgodnu nogu Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 9:49 pm

moje sunce se isto tako smije svakom živom ko je pogleda. kažu da bebe u 5-6 mjesecu počnu da zaziru od stranaca, postanu stidljive i nije neobično da počnu plakati..međutim kod nas nije tako, još uvijek, i ona je jako druželjubiva.
pravo voli drugu djecu, uživa u njihovom društvu, pjeva im, smije se, ciči..ma ludilo.
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 9:53 pm

jedva cekam da moja malo poraste pa da jedemo svasta, da setamo sjedeci u kolicima i da beremo cvijece Smile
ali nije nam ni ovako lose, dok god je lijepo vrijeme Smile
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Mar 14, 2008 10:58 pm

Iz dana u dan je sve interesantnije i interesantnije. Upravo to sto kazes jale sjedi, razgleda, jede obicno za stolom s nama pa joj malo dam i onog sto mi jedemo pa je i to super, a vidim da je i njoj pravo drago zbog toga. A hvala Bogu idu ljepši dani pa će biti i branja cvijeća i igranja u parku bounce
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptySat Mar 15, 2008 9:59 pm

Moramo vam se malo pohvaliti. Mona (nase zlato:) je zvijezdica mjeseca marta u casopisu Mame&bebe!!! cheers Ponosni roditelji Very Happy
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptySat Mar 15, 2008 10:05 pm

Bravo za Monu i roditelje bez kojih to ne bi bilo moguće
cheers jupi
laola
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyTue Mar 18, 2008 12:40 pm

cestitam dida you rock

a mi vam se nismo javljali jer smo bili u vikendici preko vikenda a juce smo cijeli dan bile u setnji.
ali eto sad smo tu da zapocnemo nove teme Pricaona kucaona 617770
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyTue Mar 18, 2008 8:26 pm

Hvala, hvala... A sad smo u dilemi: sta kupiti i na sta potrositi nagradu od 300KM?! Kontam mozda kisobran kolica i neke igracke, ljuljacku i sl. Imate li kakav prijedlog?
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyWed Mar 19, 2008 12:41 am

mozda da otvoris djeciju stednju pa da ostavis ako ti nesto iskrsne? nista mi korisno ne pada na um osim ovog Very Happy
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyWed Mar 19, 2008 2:27 am

Jale, svaka cast!

I ja sam to pomislila, reko ova zena troskali ko i ja, sve bi odma potrosila... ma sigurno ce sebi neke dobre sandale uzeti vidjeces Smile (sala)
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyWed Mar 19, 2008 1:11 pm

Hehehe... Ma to i jeste problem sto smo dobili poklon bon u Chiccu tako da nije ziva lova u pitanju (a najvise bih volila da joj i stavim te pare na knjizicu koja se redovno puni), jer fakat nemam ideje sta bih joj kupila za te pare. Ima AS, ima kolica, krevet, brdo igracaka i garderobe... Ne znam..
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyWed Mar 19, 2008 1:32 pm

e to je vec druga prica Smile kupi joj neku igracku za razvoj motorike, kupi joj cipelice ili tene, mozda da joj kupis neke garderobe koja je skuplja pa nisi do sad imala prilike da je kupis, babyphone ako imas potrebe za tim i ako ga nemas (ja sam se rodila kad sam ga dobila), vagu... ne pada mi nista drugo na um.
uostaloim evo ti site pa namastavaj http://www.chicco.com/createsubhome.asp?idFascia=22
mislim da za bebu od nekih 8-9 mjeseci ima svega Smile pa fino ako nema u radnji naruci kod njih sta te briga tvoj je bon Very Happy

nadam se samo da cete obje biti sretne i zadovoljne Smile
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyWed Mar 19, 2008 2:06 pm

Hvala Jale, ma skontacemo nesto vec.. Kontam mozda kisobran kolica obzirom da ima njihovog trotockasa ali za ljeto bi bilo bolje nesto lakse. Baby phone imamo ali ga nikako ne koristimo, naime bolnica je odmah do nas i stalno nam se mijesaju kanali tako da sam se par puta istraumirala misleci da mi je neko upao kod bebe u sobu! Shocked
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyWed Mar 19, 2008 2:11 pm

hahaha to kao sto se desilo MMovom kolegi s posla. ljudi stavili bebu od 3mjeseca na sprat kuce da spava i sjedili u prizemlju kad odjednom iz bebyphona cuju stariji djeciji glas baboooo baboooo istravili se ljudi Laughing

ma skontacete nesto sto vam u tom trenutku bude najvise zapelo za oko, ali eto imaj na umu da mozes i naruciti ako ne bude trenutno u radnji...
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyMon Mar 24, 2008 3:23 pm

samo da podnesem izvjestaj Smile
za vikend imali goste, sjedilo se do jutra, sto naravno nasa mala princeza nije znala Smile pa se probudila u 6 affraid
nedjelju proveli u ugodnom druzenju nas troje, bas smo uzivali.

meni je vjestica dosla brickwall pa sam malo nervozna, ali eto drago mi je da je dosla na vrijeme Smile

mala prdavica samo prdi a ne kaki evo danas 4ti dan, nadam se da ce do kraja dana da se "istovari" uzdravlje stomacic joj nije tvrd pa pretpostavljam da je sve ok...

nismo danas izlazile, jos uvijek je vjetrovito pa mi se ne da izaziti da bi hodala po trznom centru. zeljna sam zraka...

nadam se da ste vi provele lijepo ovaj vikend i eto da ne zaboravim ko slavi, sretan Uskrs zelim!


puse grupni hug
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyTue Mar 25, 2008 6:57 pm

Evo da se i ja upisem, mi smo u petak bili kod prijatelja koji imaju preveselu, premedenu prekrasnu bebicu Smile
Tako da se svijet vrtio oko nje to vece:)
Nevjerovatno je kako zna izvoditi kad nije u centru paznje

A u petak sam takodjer upoznala dvije krasne princeze s foruma ljubav
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyThu Apr 03, 2008 12:16 pm

luna ljubav

a bas sam nekako tuzna sto nas nema cesce da pricamo malo...
lijepo vrijeme pa svi hodaju, a danas snijeg i kisa pa nigdje ne idemo. bas bljak...

ova mala moja je dobra, zeza me kako stigne, prica, dere se, kao da vec zna sta hoce. Rolling Eyes

je li moguce da se vec sad ispoljava karakter djeteta? scratch
ako bude ovakva, bice problema. jer vec sad se dere, vristi i sva se izvija i krivi dok ne dobije sta zeli, nebitno sta je u pitanju. a onda se smijulji...
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyThu Apr 03, 2008 4:49 pm

Mi smo malo haste ovih dana pa i nismo baš neko društvo za poželiti. Sad Danas nam je dolazila doktorica i dala brdo nekih sirupa, kapi i ostalih džidža tako da nam ne preostaje nista drugo osim da se liječimo. Mona je prilično nervozna i kenjkava a nije ni čudo kako je stislo sa svih strana. Crying or Very sad
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyThu Apr 03, 2008 6:45 pm

Jale, budi pazljiva kako ces je riktati. Od moje rodice mala postaje nesnosljiva, napunila 3 godine i nemozes joj nista vise, zato sto joj je mati dozvoljavala sve sto ona pozeli (valjda joj se nije dalo da je kazni ili uci redu).

Dijete ima svoj karakter i ti to nemozes izmijeniti, hvala Bogu jeli svi mi imamo svoju personu, ali ima i red, kako se smijes ponasati. Sto je ranije krenes uciti sta smije i sta nesmije bice ti lakse kad odraste pogotovo u pubertetu.
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Apr 04, 2008 3:04 pm

ma fakat mislim da je to samo faza jer ipak je ona premala za neke "odgojne mjere" Smile

a evo da prijavim da mi vec drugi dan za rucak jedemo rizine pahuljice i poslije toga adaptirano, ukupno sve 130ml sunny

kako su vase mrvice?
beba
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Apr 04, 2008 4:21 pm

Moja mrvica je super,prava mala maza...
Da se pohvalimo,naučili smo nešto novo,kada kažem draaaaaga mama,Ema,tata isl.,ona nas mazi po obrazu I love you .Naravno,ne zna mama,tata i sl. (da ne bude zabune),ali čim kažem draga,rukica joj krene prema obrazu.
Ljubav mamina I love you
Na vrh Go down
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona EmptyFri Apr 04, 2008 4:35 pm

evo i nas Wink
pored njih 3 nemam bas puno vremena da budem na netu ali kad sma tu onda procitam sta je novo kod vas Smile
moj S je sad u fazi kad hoce da hoda (iako nema jos ni punih 10 mjeseci) ali jos nemoze
ne mislim da fizicki nemoze vec on je jako brzoplet pa bi odmah da se pisti i krene sam ali onda zavrsi na podu Neutral
ma koliko se trudila da ga uhvatim u padu njegova glavica je puna modrica confused
vec odavno je savladao da se penje uz namjestaj, seta oko kauca, krevetica, stola... i sad bi on da krene sam da istrazuje Wink
tako da ja otkako ustanem vise dok on uvecer ne legne ja ne sjedam (zato ima da budem ko manekenka) jumping
sto se tice hrane on ima 4 flase mlijeka (200 ml) i 2 obroka cvrste hrane
on jede skoro svu kuhanu hranu kao i mi osim sto mu ne solim i ne stavljam zaprske i zacine
vec skuham i nama i na kraju njemu izvadim u tanjiric a nama stavljam zacine i solim Wink
toliko od nas za sad Smile

svim malim bolesnim zelimo da sto prije ozdrave grupni hug
a ostalima saljemo puno pusa
Na vrh Go down
Sponsored content





Pricaona kucaona Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pricaona kucaona   Pricaona kucaona Empty

Na vrh Go down
 
Pricaona kucaona
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: