Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Odgovor za Lejlu

Go down 
2 posters
AutorPoruka
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Odgovor za Lejlu Empty
KomentarNaslov komentara: Odgovor za Lejlu   Odgovor za Lejlu EmptyFri Mar 21, 2008 10:15 pm

Da ne pisem na "uspavljivanju beba" da ti odgovorim ovdje

Citat :
Danasnji doktori su fenomenalni u intervenciji ali interni doktori gube osjecaj za tijelo kao posebno i da je svako drugacije.

Zao mi je cuti za tvog oca i za majku. Ja neznam gdje zivis, ali prosli vikend sam gledala neku emisiju o mozgu i mozdanom udaru. Sa odredjenim vjezbama (kao sa djetetom koje tek pocinje da hoda) mozak je sposoban da se prilagodi i sve svoje "naucene" funkcije opet nauci iako ce koristiti druge dijelove mozga. Neznam, bila je interesantna emisija o covjeku ciji je otac dozivio mozdani udar i to jako tezak udar. On je svog oca ucio sve iz pocetka, puzati pa onda hodati, i slicno da ne idem u detalje. Otac mu se vratio na normalno i kad su snimali njegov mozak dio gdje se desio mozdani udar je stvarno bio mrtav a mozak se "presaltao" i naucio da povrati svoje znanje koristeci druge dijelove. Ako te zanima mogu ti pronaci malo vise informacije.

Moja majka je dozivjela mozdani udar prije 6 godina. Nije mogla ni da hoda ni da govori. Sada je fala bogu dobro. Vremenom se sve vratilo na svoje, koliko je moglo. I ona je morala da "uci" ponovo odredjene stvari. Iako je udar bio "tezak" jako se dobro oporavila. Izasla je iz bolnice na svojim nogama i mogla je da govori. Neke stvari nisu vise kao sto su prije bile, ali ona je zadovoljna.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Odgovor za Lejlu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odgovor za Lejlu   Odgovor za Lejlu EmptyFri Mar 21, 2008 10:30 pm

Hvala Bogu pa se toliko oporavila da je zadovoljna. Ona je stvarno sretna. Moj najdrazi tetak je imao mozdani udar medjutim nikad nije povratio govor i dosta je tesko hodao... I umro je nismo sa njim progovorili...uzas.
Na vrh Go down
 
Odgovor za Lejlu
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: ZDRAVLJE :: Zdravlje odraslih-
Idi na: