Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Autosjedalice

Go down 
+6
3xmama
lejla
kikiriki
jale
suncica
Luna
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyThu Feb 21, 2008 3:40 am

Dragi roditelji, da li uvijek i bez iznimke (makar to bilo do prodavnice) svoju djecu stavljate u autosjedalicu??
Nazalost, na nasim prostorima sve vise vidjam kako se djecica voze naprijed s mamama u krilu, ili nazad sama.
Mislim da mnogi roditelji nisu svjesni da samo jedan djelic sekunde moze spasiti vase blago ili vam ga oduzeti.
Dajte da se malo kao udruga Roda angazujemo, pa makar u porodici da pricamo koliko je vazna AS.
Ja cu rado pozvati udrugu Roda da nas obuci kako da pokazemo roditeljima kako pravilno postaviti AS, pa mozemo organizirati kao one preglede AS.
znam da je sve ovo sada SF jer forum ima jedva 10 postova, ali ovo je izuzetno vazan problem u BiH.
djeca su nasa buducnost, ne smijemo dozvoliti da postanu statistika
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyThu Feb 21, 2008 1:07 pm

Koliko mi je poznato u nekim zemljama zapadne evrope nedozvoljavaju iznijeti bebu iz bolnice ako nemaš autosjedalicu.
Ja sam imala od prvog dana, i pošto koristim automobil koji mi je na raspolaganju stalno, bebicu vozim od pocetka u njoj.
S obzirom da je sigurnost na mjestu broj jedan, bez obzira sto se radi o gradskoj voznji koja moze biti opasnija od vangradske jer su vozaci jako nervozni po gradu, nisam se obazirala na njen plac kada je stavim.
Sada vec uziva 100% kada je stavim jer zna da idemo u voznju Very Happy
Zato autosjedalica je MUST
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyThu Feb 21, 2008 2:23 pm

od dana 1 koristimo AS ali mislim da su kod nas i ekonomska situacija i sastav stanovnistva jedni od faktora zasto se AS ne koristi cesto.
ne moze se niko natjerati a ni opametiti ako to sam ne želi.
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyFri Feb 22, 2008 3:32 am

Naravno jale, upravo je to ono sto je bitno u nasem drustvu, niko se ne zeli opametiti. Niko ne zeli cuti zasto je AS dobra za dijete, ma ne dobra zasto mu je od zivotnog znacaja u slucaju nesrece.
Pa nedavno sam u novinama citala da je bas kod nas dijete izletilo iz auta jer nije bilo vezano. Pa to je prestrasno!!!

Ja stvarno ne znam, niti mogu razumjeti neke roditelje, ali znam iz svoje blize okoline da je kupljen najnoviji mobitel koji kosta ravno 800 KM, a dijete se vozi naprijed sa mamom. Naravno uz komentar, sta ce njemu AS, ja cu ga svojim tijelom zastiti ako dodje do sudara. A ne zna da ce ga upravo ona svojim tijelom ubiti ako dodje do toga.

Nema prioriteta. Ljudi ne shvataju. Nisu oni krivi, da im se trubi svaki dan zasto je obavezna AS mozda bi i doprijelo do njih.
Ti si ocitno jedna od rijetkih koja je da tak okazem osvijestena i kojoj je zivot vlastitog djeteta bitniji od nekih stvari, pa makar odvojila od svojih usta i ne kupila nesto sto zelis, ali ces kupiti AS. Zasto? Jer bez tih stvari mozes, a bez djeteta ne mozes.
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyFri Feb 22, 2008 10:28 am

ja sam primjetila da ima mama koje koriste autosjedalicu na prednjem sjedištu suvozača.
možda treba napomenuti da je to također opasno u automobilima koji imaju air bag, odnosno vazdušni jastuk, jer u slučaju njegovog aktiviranja moguće je da se beba uguši. no čula sam da novi modeli automobila imaju "dugme" za isključivanje air bag-a pa to svakako treba ispitati jer u tom slučaju je ok da se vozi na prednjem slučaju. ipak, mene bi bilo strah od recimo lomljenja šoferšajbne i sasipanja stakla mada znam da se ona lomi mrežasto i ne dolazi do stvaranja sitnih komadića..ali ipak ... Neutral

glede ekonomske situacije i kupovine AS-a znam par slučajeva roditelja koji su je kupili polovnu preko oglasa za 50-100 KM (i to jedna je bila Chicco-va ali vjerovatno neki stariji model). Zato izgovora nema!
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyFri Feb 22, 2008 2:26 pm

suncica (citat):

glede ekonomske situacije i kupovine AS-a znam par slučajeva roditelja koji su je kupili polovnu preko oglasa za 50-100 KM (i to jedna je bila Chicco-va ali vjerovatno neki stariji model). Zato izgovora nema!

Zaista i nema suncice! Sve se moze kad se HOCE!
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: obavezno koristite autosjedalice!!!   Autosjedalice EmptyFri Feb 22, 2008 4:54 pm

Mi smo prosle godine prezivjeli sudar, ostali smo nepovrijeđeni, dječaci su bili odozada, u svojim auto sjedalicama. Ne daj Bože da nisu bili svezani...[/font]
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptySat Feb 23, 2008 12:53 am

ovdje u Americi je to OBAVEZNO, niko i ne pomislja da ne stavlja dijete u AS ... Ovdje moras kupiti prvu kad se rodi, drugu poslije 6 mjeseci i onda trecu kad napuni godinu dana koja onda moze trajati dugo vremena bar 3 godine ja mislim. Mi se vec polako finansijski spremamo za te silne troskove. Jedan AS je ovdje $200, ako dvoje ljudi vozi moras onda dva kupiti... I sve tako.. CRAZY.

Ma Bosna je nekad stvarno uzas sto se tice tih "naprednih" stvari. Ja ne kazem da Amerika ili druge zemlje znaju najbolje, naprotiv ima i kod njih glupih stvari,.. ali sto u Bosni se ljudi protive naucnom napretku to je za nevjerovat.

HMMM,
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptySat Feb 23, 2008 1:18 am

lejla (citat):
Ja ne kazem da Amerika ili druge zemlje znaju najbolje, naprotiv ima i kod njih glupih stvari,.. ali sto u Bosni se ljudi protive naucnom napretku to je za nevjerovat.

HMMM,

POTPISUJEM!!
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyMon Feb 25, 2008 6:07 pm

Dragi moji forumaši i forumašice
S obzirom na to da se na ovom forumu razgovaralo o potrebi i neophodnosti osnivanja udruženja koje će se zalagati za dobrobit djece ali i pomagati budućim i sadašnjim roditeljima u izgradnji okruženja koje će biti pogodno za sretno i bezbrižno djetinjstvo njihove djece, zadovoljstvo mi je obavjestiti vas da jedno takvo udruženje trenutno čeka na registraciju. :-)
Naime, zbog činjenice da na teritoriji Bosne i Hercegovine ne postoji niti jedno udruženje koje će se baviti ovim problemima par nas je odlučilo osnovati udruženje. Prvi projekat koji planiramo realizovati je promocija korišenja autosjedalica, a samoj realizaciji projekta ćemo pristupiti čim nam Ministarstvo pravde Bosne I Hercegovine odobri registraciju, što će se, nadamo se, desiti u skorijem vremenu. Već smo usjpešno stupili u kontakt sa Ministarstvom unutrašnjih poslova I BIHAMKOM koji su nam obećali saradnju, a imamo u planu povezati se i sa drugim udruženjima koja se bave istom ili sličnom problematikom u zemlji, ali i regionu. Pored ovog imamo u planu još mnogo projekata, ali o tom po tom :-) Sve sugestije su naravno dobro došle, šta više poželjne su. Toliko za sad od mene.
Zamjenik predsjedavajućeg upravnog odbora udruženja DjeCa
Sabina Husanović
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyMon Feb 25, 2008 6:48 pm

Hvala ti sto si nam se javila, to je super ideja, stvarno nesto tako nama treba.
Ja sam stupila u kontak sa RODAMA jer one to uveliko rade skoro svake sedmice, pregledaju AS i samo cekam da mi se javi odjeljenje za AS, jer su proslijedili njima moje mailove.



Obavjestavaj nas naravno kako napreduje taj proces sa registracijom udruzenja, a mi ovdje mozemo naravno stavljati svoje prijedloge. Vjerujem da ce ih biti dosta Very Happy

Cestitam Sabina
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyTue Feb 26, 2008 12:25 am

sabina i ja cestitam. rado bibila clan tog udruzenja kada se osnuje cheers
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyTue Mar 18, 2008 8:23 pm

Interesuje me ima li ista novo od Roda?? Neki dan sam vidjela prestrasnu scenu, tata vozi auto, mama na suvozacevom mjestu i drzi malu bebu od nekih pola godine na krilu Shocked
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyTue Mar 18, 2008 8:50 pm

Citat :
znam par slučajeva roditelja koji su je kupili polovnu preko oglasa za 50-100 KM (i to jedna je bila Chicco-va ali vjerovatno neki stariji model). Zato izgovora nema!

Mislim da je jako bitno spomenuti jos neke stvari u vezi ovih auto sjedalica. Nisu ni sve sjedalice sigurne (vjerovatno mnoge od vas ovo vec znaju). Dobro se informisite (pretragom interneta) o tome koliko je sigurna bas ta sjedalica koju namjeravate kupiti. Najbitnija stvar kod auto sjedalica je adekvatna instalacija i koristenje. Ni najsigurnija sjedalica nije sigurna ako nije instalirana kako treba. Dobro pratite uputstva koja dodju sa vasom sjedalicom. Mi smo morali da skinemo jedan air-bag u nasem autu jer je bio previse blizu sjedalice, i to je nesto na sto trebate obracati paznju. Air bag moze ubiti djete. Budite veoma oprezne ako koristite koristenu sjedalicu, pogotovo ako ne poznajete prijasnjeg vlasnika. Ako je sjedalica bila u saobracajnoj nesreci, ona vise nije sigurna cak i ako izgleda kao nova. Sjedalice su napravljene tako da mogu podnjieti samo jedan udes. Jos nesto na sto treba obratiti paznju je to da auto sjedalica- vjerovali ili ne-imaju rok trajanja (obicno je taj rok oko 6 godina i mnogi proizvodjaci izlistaju ovu informaciju na instrukcijama ili direktno na naljepnici na autosjedalici. Mnogi ce pomisliti kako je ovo samo advertising kampanja proizvodjaca da natjeraju ljude da kupuju nove proizvode, ali razlog zbog kojeg ne treba korisititi stare sjedalice je u tome sto plastika, od koje je auto sjedalica napravljena, vremenom-zbog promjene klimatskih uslova-postaje lomljiva. To je nesto sto se ne moze vidjeti golim okom ali moze biti fatalno za dijete. Ovo je link za test sjedalice koja je 10 godina stara: http://home.comcast.net/~dcbsr/test/Britax_GMTV_Check_It_Fits_Child_Facing_Forwards_ten_years_old_seat.mpeg


Malo vise informacija o auto sjedalicama mozete vidjeti ovdje:
http://www.chop.edu/consumer/jsp/division/generic.jsp?id=77971
i ovdje http://www.seatcheck.org/index.html

Jos nesto da dodam, kada kupujete auto sjedalicu dobro pazite da ima 5-point harness (ja ne znam kako se to kod nas zove). To je sjedalica koja ima dva pojasa koja idu preko ramena, dva koja idu preko nogu i jedan koji ide izmedju nogu. Ne bih da vas plasim ali evo zasto je bitno https://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfcqaQ
https://www.youtube.com/watch?v=y2LFo8vVi04
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 12:49 am

mi imamo koristenu autosjedalicu chicco i nije starija od 4 godine i vrlo kratko se koristila (kod poznatog vlasnika). ja imam samo problem sto kako god da postavim AS primjetila sam da se pomjera, jer sam gledala na tv-u da se pravilno postavljena sjedalica ne moze pomeriti lijevo-desno vise od 2 centimetra. e sad, ja vozim golf2 i ima pojaseve pozadi pa je tako i montirana ali kako sam shvatila treba dijete da bude okrenuto prema sjedalu a ne prema naprijed. jesam li dobro shvatila? u tom slucaju bi je trebala montirati na prednje sjedalo a to mi djeluje prilicno nesigurno jer ipak je prednji dio opasniji od zadnjeg, ili grijesim?
hajde pomozite meni, neiskusnoj (u montiranju AS Smile)mami... veoma sam dobar vozac i iskusan i dosad nisam hvala Bogu imala nikakvih sudara niti najmanjih (onih na prakingu i sl.) pa bih voljela da se i moja beba osjeca sigurno kao i ja dok vozim.

Smile ljubim vas
Na vrh Go down
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 11:09 am

bebe do godine dana se voze okrenuto suprotno od smjera voznje tj one gledaju hajd da kazem u gepek
i sve suto sjedalice se tako montiraju prvih godinu dana jer je to najsigurniji polozaj za njih, jer njihova kicma jos nije dobro razvijena
jer prilikom kocenja kad je beba u tom polozaju ona se priljubi uz auto sjedalicu a ako je okrenuta ono u smjeru voznje onda postoji mogucnost da prilikom jaceg kocenja ili nedaj Boze sudara njen vrat moze da se istegne i da bude fatalno po bebu
sve sjedalice moraju biti montirane pozadi a nikako naprijed na suvozacevo mjesto
ja kolko se sjecam i golf ima pojaseve pozadi i moze se montirat sjedalica ovako kako sam vec napisala
potrebno ti je da ti jos neko pomogne dok je ne montiras ali ipak je to mala cijena za sigurnost tvog djeteta
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 11:36 am

3xmama, hvala na pojasnjenju nisam to znala. da, imamo pojaseve pozadi i to je ok, ali ni sama ne znam je li ok da je ne vidim dok vozim. nekako mi je logicno da je mogu vidjeti. a kad mi je pozadi pa jos i okrenuta "ledjima" ne vidim je uopste. a moj golf ima dvoje vrata pa ce montiranje sa njom u sjedalici biti malo teze pa cu to morati isprobati kad budemo sve troje zajedno.
moram to isprobati, ipak svakakvih budala ima, ne bi voljela da mi se koji zaleti "slucajno".

hvala 3xmama mnogo!
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 12:43 pm

može na prednje sjedalo samo ako nemaš airbag naprijed. i naravno uvijek je sigurnije pozadi jer se na prednjem recimo može sasuti šoferšajbna ili šta ja znam...ali ako ono beba baš plače i treba tvoju pažnju a nemaš airbag može na prednje sjedalo.
osim toga ima kupiti ogledalo da možes vidjeti bebu. nažalost nema kod nas ali se može recimo naručiti preko amazona

http://www.amazon.co.uk/Easy-View-Ultimate-Back-Mirror/dp/B000BUTCOO/ref=pd_sim_by?ie=UTF8&qid=1205919903&sr=8-9


ja ga imam i super je
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 1:18 pm

Evo sada kad citam sve ovo cini mi se da ni moja AS nije bas pravilno postavljena s obzirom da se moze pomjerati i nekako mi ne djeluje fiksirana. Na zadnjem sjedistu je postavljena, beba je pravilno okrenuta ali ima samo dva kajsica preko ramena i jedan izmedju nogu. Jale sto se tice voznje mama i beba, mi se redovno tako vozimo i nema nikakvih problema. U pocetku je i meni bila frka sto ne vidim bebaru sta radi, pa sam se bojala da se ne zagrcne i sl. ali sada smo pravi passengers i super nam ide (istina cesto uz pomoc cuce ali i to je nesto) Very Happy
Na vrh Go down
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 1:29 pm

ovo ogledalo o kojem prica suncica se ima naruciti preko turbo limaca Wink
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 1:34 pm

imam dvije AS i obje imaju samo remencice preko ramena koji se spajaju izmedju nogu. a AS je chiccova. valjda ljudi znaju sta rade Neutral
Na vrh Go down
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 1:54 pm

pa i kod mene je tako 2 remencica preko ramena i izmedju nogu jedan
i kod mene su pozadi u autu 2 auto sjedalice jedna je "brevi" od 0-18 kg ( za djecu ispod 9 kg se koristi jedan ulozak za glavu) a druga je "graco" od 15-36 kg
brevi je okrenuta suprotno od voznje a ova druga je normalno montirana i u njoj sjedi moja princeza od 4 godine
ova brevi je kupljena u turbolimacu a drugu je muz negdje kupio ali nemam pojma gdje Wink
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 4:41 pm

Citat :
može na prednje sjedalo samo ako nemaš airbag naprijed.

Koliko ja znam (po zakonima ove zemlje) djeca ispod 13 godina starosti NIKAD ne bi trebala sjediti na prednjem sjedistu. Naravno, zakoni se razlikuju, ali po istrazivanjima strucnjaka prednje sjediste nije sigurno.

Moji roditelji su imali strasnu saobracajnu nesrecu. Mom bratu je tada bilo 10 godina (prije 20 godina kada se nije poklanjala velika paznja sigurnosti u autu). Moj brat je sjedio na prednjem sjedistu i bio je zavezan pojasom. Kada su udarili u auto koje je bilo ispred njih moj otac je sacuvao brata tako sto ga je uhvatio za rame I SLOMIO MU KLJUCNU KOST!. Moji roditelji vjeruju da ga ni pojas ne bi spasio da ga moj otac nije uhvatio za rame, izletio bi kroz sofersajbu.
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyWed Mar 19, 2008 4:48 pm

Citat :
bebe do godine dana se voze okrenuto suprotno od smjera voznje tj one gledaju hajd da kazem u gepek

To se cesto spominje da djeca trebaju biti okrenuta nazad dok ne napune godinu dana. Problem je u tome sto nisu sva djeca ista tj. razlikuju se u tezini. Treba gledati na tezinu djeteta a ne na starosnu dob. Djete treba biti okrenuto nazad sve dok ne dobije 9 kilograma tezine.

Da bolje "ilustrujem" zasto je bitno da su okrenuti nazad evo video

https://www.youtube.com/watch?v=Y2DVfqFhseo
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice EmptyThu Mar 20, 2008 5:17 pm

čuj ima ogledalo naručiti u turbolimaču...ja pitala meni rekli da nemaju a nisu mi spomenuli da se može naručiti. nema ni u katalogu od prošle godine koji imam.
uglavnom super info da mogu otići i kupiti..imam jednu mamu kojoj hoću da poklonim.
Na vrh Go down
Sponsored content





Autosjedalice Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Autosjedalice   Autosjedalice Empty

Na vrh Go down
 
Autosjedalice
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: Oprema za bebe-
Idi na: