Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 odakle autizam?

Go down 
+4
suncica
kikiriki
itsme
lejla
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyMon Apr 14, 2008 10:38 pm

Ovo me zanima vec duze vrijeme jer sam cvrsto ubijedjenja da je covjek taj koji je stvorio ovu bolest kao i vecinu drugih za koje ljudi nisu ni znali prije 30-ak godina. Nacula sam negdje kako odredjen broj roditelja ne dozvoljavaju da se dijeca vakcinisu jer su ubijedjeni da je stetno.

Pronasla sam odlican clanak koji je sokantan. Steta sto nije na nasem jeziku, ali to me ne cudi nista se nemoze naci na nasem jeziku na netu. Elem, vi koji iole razumijete engleski pronacete ovaj clanak jako korisnim. Jos uvijek tragam za solucijom.

Merkur koji se nalazi u injekcijama koje sad primaju novorodjencad je direktno vezan sa naglim porastom autizma. Thimerosal i ethylmercury su dva oblika merkura koja se ubrizgavaju putem ovih imunizacionih vakcina... Shocked

Ove vakcine su se najednom pocele izvoziti u druge dijelove svijeta i od tada pocinjemo da vidimo porast ovih bolesti u "nerazvijenim" zemljama. Opcija je onda gledati ko proizvodi vakcinu. U Rusiji su vakcine koje sadrze Thimerosal zabranjene prije 20 godina. A Amerika objerucke truje svoj narod.

Pazite i obrazujte se, neke vakcine i nisu potrebne novorodjencadima jedino ako je majka pozitivna i tako moze prenijeti ...

Evo link za one koji mogu razumjeti engleski.

http://soundingcircle.com/newslog2.php/__show_article/_a000195-000736.htm
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyMon Apr 14, 2008 11:29 pm

Koliko ja znam do sada se nije uspjelo dokazati da postoji direktna veza izmedju vakcina i autizma.
Citat :
Merkur koji se nalazi u injekcijama koje sad primaju novorodjencad je direktno vezan sa naglim porastom autizma. Thimerosal i ethylmercury su dva oblika merkura koja se ubrizgavaju putem ovih imunizacionih vakcina...

Ako se brines oko vakcina procitaj ovo (ovo se odnosi na US, ne znam kako je u drugim zemljama)
Since 2001, all vaccines recommended for children 6 years of age and younger have contained either no thimerosal or only trace amounts, with the exception of inactivated influenza vaccines, which are marketed in both the preservative-free and thimerosal-preservative-containing formulations. Thimerosal-preservative free influenza vaccine licensed for use in children six to 59 months of age is available in limited supply.
Izvor: http://www.fda.gov/cber/vaccine/thimfaq.htm#q4

Ja sam isto tako bila zabrinuta (iako kazu da ne postoji dokaz da vakcine mogu izazvati autizam) i pitala sam svog pedijatra da li vakcine koje su trebali da daju mom sinu imaju merkuri tj. thimrosal u sebi. Potvrdili su mi da nemaju. (mozes traziti vakcine bez merkura)

Smatra se da postoje razni "environmental" faktori (pored genetskih) koji mogu izazvati autizam. Na zalost niko ne zna za sigurno koji su to faktori.

Ono sto je mene jako zabrinulo je kada sam saznala koliko raznih hemikalija postoji u svemu sto danas konzumiramo.

Najvise me je iznanadila i preplasila spoznaja da postoji jako puno proizvoda za djecu koji imaju u sebi hemikalije za koje se pouzdano zna da su jako stetne. Da ne okupiram ovu temu postavila sam novu ovdje https://malisani.bosnianforum.com/zdravlje-djece-f24/plastika-moze-biti-jako-stetna-po-zdravlje-t96.htm#819


itsme: komentar modifikovan dana: Tue Apr 15, 2008 4:19 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 3:49 pm

[quote="lejla"]Ovo me zanima vec duze vrijeme jer sam cvrsto ubijedjenja da je covjek taj koji je stvorio ovu bolest kao i vecinu drugih za koje ljudi nisu ni znali prije 30-ak godina. Nacula sam negdje kako odredjen broj roditelja ne dozvoljavaju da se dijeca vakcinisu jer su ubijedjeni da je stetno.


Merkur koji se nalazi u injekcijama koje sad primaju novorodjencad je direktno vezan sa naglim porastom autizma. Thimerosal i ethylmercury su dva oblika merkura koja se ubrizgavaju putem ovih imunizacionih vakcina... Shocked
....

Pazite i obrazujte se, neke vakcine i nisu potrebne novorodjencadima jedino ako je majka pozitivna i tako moze prenijeti ...
------------------------

Lejla, o kojim vakcinama govoris, i na sta majka moze biti pozitivna pa prenijeti...Nesto nisam bas skontala bounce
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 7:03 pm

Sory kikiriki, govori o vakcinama (imunizacija) kod novorodjencadi i male djece. Ovdje kad se beba rodi odma spucaju hrpu nekih injekcija, hep B, polio, Depht. i jos neke. Na primjer Hepatitis B nema potrebe davati ako mama nema.

Ako imas izbora onda treba gledati da injekciju NE sadrze sastojke merkura koje sam naglasila gore, a isto tako cinjenica jeste da danas daju bar 50% vise injekcija nego sto su sto radili prije 20+ godina, jedina razlika sad naspram prije 20 godina je sto su nam djeca bolesna od bolesti kao autizam, ADD, hiperaktivnost. Ovo vise nisu mali brojevi ovo je skoro epidemija. Tako da nisam bas sigurna hocu li ja dozvoliti sve vakcine svom djetetu kad se rodi.
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 7:40 pm

Mi smo redovno vakcinisali naseg sina. Prije svake vakcine dobro smo se nacitali i obrazovali koliko smo mogli o prednostima vakcina koje je trebao primiti.

Lejla, postoji knjiga koja bi ti mogla biti od pomoci pri odluci da li da vakcinises ili ne (mozda vec znas za nju) http://www.amazon.com/gp/product/0316017507?ie=UTF8&tag=wwwthevaccine-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=0316017507
Autor je Robet Sears, (on je poprilicno "green") ima i web stranicu koja bi ti mogla biti od koristi http://www.askdrsears.com/thevaccinebook/

Ja ne znam kakvi su zakoni u drzavi u kojoj ti zivis, ali ovdje gdje sam ja zahtjevaju potpisanu potvrdu od doktora da je djete vakcinisano (po rasporedu vakcinacija) prije nego sto ga prime u vrtic ili skolu.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 10:34 pm

Hvala na info, bas cu sad pogledati tu knjigu.

Mozes uvijek traziti religious exemption sto je ustvari jedini nacin da izbjegnes vakcine. Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 11:11 pm

glede vakcinacije u bosni, niko te ni ne pita hoces li ili ne, a nedaj boze da upitas sta daju djetetu.
ja licno nisam znala za ovo, ali mislim da sam i pitala da mi ne bi dali odgovor, a mozda bi me i ismijali.
uglavnom, i ovdje se strpa hrpa vakcina mjesec poslije rodenja. jedna ide odmah u bolnici protiv Hep B.

te neke 3 vakcine se u prvih 6 mjeseci daju po tri puta (ako sam dobro razumjela onu tablicu)
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 11:42 pm

Lejla,baš ako je mama oboljela od hepatitisa B dijete vakcinu ne smije dobiti,jer i ono može biti zaraženo,a u tom slučaju posljedice mogu biti jako teške.Kako misliš da nema potrebe da dijete primi tu vakcinu,znaš li kako se dobija hepatitis B?Ja mislim hvala Bogu da ta vakcina postoji,pogotovo zato što je bezazlena i nema ama baš nikakvih reakcija,za razliku od nekih drugih.

Mislim,glupo mi je kada neko počne pričati o stvarima o kojima zna jako površno.Lejla,izvini,ali sam primijetila da si sklona tome.

Kada smo već kod autizma i vakcina,ne radi se o bilo kojoj vakcini,već o MRP-ta konkretna vakcina se dovodi u vezu sa autizmom,iako nije dokazano.Dijete tu vakcinu prima sa 13 mjeseci.
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyTue Apr 15, 2008 11:44 pm

I još nešto,kod nas je vakcinacija protiv određenih bolesti obavezna i dijete se ne može upisati u vrtić ili kasnije u školu ako nema potvrdu da je redovno vakcinisano.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 2:02 am

Ma glupo je i meni kad vidim da vecina roditelja zdravo za gotovo uzima sve sto danasnji sistem gura.

Povrsno jesam objasnila u clanku ali zato sam ostavila adresu gdje sam uzela vecinu tih informacija. Opet naglasavam da svaka mama bira sta ce za svoje dijete. Vama su mozda moje "fiks" ideje sulude, a vi ste mozda suludi meni jer izlazete djecu otrovima. Ovdje se izgleda samo ja "ne tolerisem" jer moja prica nije uobicajena. Ovo je otvoren forum, svako izlaze svoje misljenje i zbog cega to misli.

Vakcine nisu lose medjutim stavljaju jako stetne sastojke u vakcine. Kad bi se bar s vise paznje pravile i manje agresivno davale nebi bilo toliko lose. medjutim sad se jako puno stvari pravi od losih materijala i sastojaka i tek kad je prekasno sazna se za posljedice.
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 11:36 am

Ja ne govorim o fiks idejama,nego o činjenicama.Kako misliš da dijete ne treba dobiti vakcinu protiv hep B ako majka nema hep B.Molim te da mi to objasniš,jer sam ja iz te jedne tvoje rečenice zaključila da ti ne znaš puno o vakcinama.
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 12:05 pm

Dijete mi se probudilo.pa nisam stigla dovršiti misao Wink .

Lejla,ja ne govorim o tvom razmišljanju i odlukama što se tiče tvog djeteta niti ulazim u to.Nemoj vakcinisati dijete,daj mu/njoj kozjeg mlijeka čim se rodi,to su tvoje odluke sa čijim posljedicama ćeš se sama nositi.

Samo molim te da ipak paziš šta pišeš ako nisi baš nimalo upućena u ono o čemu govoriš.Eto,ja te još jednom molim da objasniš svoju rečenicu gdje kažeš da dijete ne treba dobiti vakcinu ako majka nema hepatitis B,jer mi je to,eto izvini,jedna od većih nebuloza koje sam čula.

Inače stvarno nisam konfliktna ličnost i ne petljam se puno i onda kada bih imala puno toga za reći,ali na ovo sam fakat morala reagovati,i zbog mira ostalih majki na ovom forumu.
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 4:40 pm

Ovaj clanak koji je Lejla postavila poprilicno je star. Kao sto sam napisala jos uvijek se nije potvrdilo da postoji link izmedju vakcina i autizma. Naravno, zbog toga sto je ta vijest izasla u javnost i o njoj se dosta pisalo, jako puno roditelja se prepalo da je to istina i prima to zdravo za gotovo.

Da se razumijemo i u Americi je vakcinisanje obavezno. Kao sto vec znate zakoni u svakoj drzavi u Americi su drugaciji, ali kao sto sto sam vec napisala djeca se ne mogu upisati u vrtic ili skolu ili ici na kampovanje ako nisu vakcinisana.

O prednostima vakcina bi se dalo pisati godinama. Cinjenica je da su odredjene bolesti u porastu, ali je isto tako cinjenica da su neke bolesti koje su prije ubijale hiljade ljudi eliminisane i to upravo zbog vakcina. Sto se tice porasta razno-raznih bolescura, i o tome bi se dalo pisati godinama. Ja nisam naucnik, ni doktor (ali radim sa naucnicima i doktorima i gledam statistike) tako da ne mogu reci sta dovodi do porasta raznih bolesti, ali mi se cini da tome doprinose razni faktori, stres modernog zivota i hemikalije koje se redovno u ogromnim kolicinama izbacuju u prirodu na razne nacine.

Ono sto je najstrasnije je to sto roditelji koji ne vakcinisu svoju djecu dovode drugu djecu u opasnost. Zbog toga se i trazi da se sva djeca vakcinisu. Meni je ok. da svako odlucuje o zdravlju svog djeteta u skladu sa svojim vjerovanjima i ubjedjenjima, ali mi nije ok. da odluke drugih ugroze moje djete.
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 5:38 pm

itsme,baš tako.Upravo zato je zakonom propisana obavezna vakcinacija,baš da ne bi došlo do ugrožavanja zdravlja ostale djece,ako bi svako radio kako bi htio.U svakom slučaju,kada se na vagu stavi korist i moguće posljedice,mislim da će uveliko prevagnuti korist.

Mislim upravo kao i ti,ali sam u ovom slučaju govorila o širenju porešnih informacija na forumu,a mislim da mu to nije svrha i cilj i da na to treba upozoriti.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 7:15 pm

Da vas obadvije koregujem. Ona djeca koja se NE vakcinisu su u opasnosti od vakcinisane djece, upravo zato sto vakcinisana djeca nose taj virus u sebi sad. A ako su djeca vakcinisana zar im ista moze biti onda?????
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 7:17 pm

Posjetite www.twinktwice.com

Otisla sam jednom na ovu stranicu i necu vise nikad, toliko su me potresle price o djeci koja su preminula ili ostala ozbiljno bolesna poslije primanja vakcina. Procenat je mali naravno djece koja nemogu podnijeti vakcine kao u ovim slucajevima ali pitam se sta bi ja da se bas mom djetetu desi.. neznam. Nisam jos odlucila sta cu raditi s vakcinama. Dr. Sears mi se cini dosta dobar vidjecu.
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 8:36 pm

Citat :
Da vas obadvije koregujem. Ona djeca koja se NE vakcinisu su u opasnosti od vakcinisane djece, upravo zato sto vakcinisana djeca nose taj virus u sebi sad. A ako su djeca vakcinisana zar im ista moze biti onda?????

Ti opet "ko Martin po diviziji".

Citat :
In extreme situations there may be a need to protect the health of an individual and particularly a child; even by overriding individual/parental autonomy. However, The American Academy of Pediatrics recently concluded that "Continued (vaccine) refusal after adequate discussion should be respected unless the child is put at significant risk of serious harm (as, for example, might be the case during an epidemic). Only then should state agencies be involved to override parental discretion on the basis of medical neglect".

Many countries have compulsory immunization requirements. These laws curtail individual autonomy in order to protect the community from infectious diseases because unvaccinated individuals pose risk to the community – including vaccinated individuals (since vaccines are not 100% efficacious), children too young to be vaccinated, and persons who have medical vaccine contraindications. There are situations where there can be a real or perceived divergence between individual and community benefits of vaccination. This divergence may occasionally be based upon current scientific evidence and may exemplify the need for overriding individual autonomy. A divergence between individual and community benefits may also exist when there are ideological beliefs incongruent with vaccination or individuals are unaware of or do not accept available scientific evidence.
Source:http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1592474

Ja opet napominjem da nisam doktor ali mi je nekako logicno da pratim i vjerujem naucnicima i doktorima umjesto da vjerujem npr. ovoj stranici http://www.thinktwice.com/
koja u DISCLAIMER-u kaze:
* The information contained within the Thinktwice Global Vaccine Institute website is for educational and informational purposes only, and is not to be construed as medical advice. Licensed health practitioners are available for this purpose.

* The Thinktwice Global Vaccine Institute has endeavored to provide accurate and credible information. However, errors can occur. Therefore, readers are urged to verify all of the data on this website.

* Some of the information presented on the Thinktwice Global Vaccine Institute website may conflict with data presented elsewhere. Therefore, readers are encouraged to remain circumspect and use discretion when interpreting contradictory, complex or confusing concepts.

* The Thinktwice Global Vaccine Institute is not endorsed by pharmaceutical companies, the American Academy of Pediatrics, the FDA, CDC or any other federal, state or "official" organization. For official information about vaccines, contact vaccine manufacturers, the FDA, CDC or World Health Organization.

* Vaccine recommendations change rapidly. Immunization schedules are periodically revised. Therefore, the FDA and CDC -- not the Thinktwice Global Vaccine Institute -- should be consulted for the most up-to-date information regarding who should or should not receive vaccines, at what ages, and the number of doses.

* The Thinktwice Global Vaccine Institute does not recommend for or against vaccines. Parents and other concerned people must make this decision on their own. Because the data on this website tends to implicate vaccines (find fault with them), readers are advised to balance the data presented here with data presented by "official" sources of vaccine information, including pharmaceutical companies, the FDA, CDC and World Health Organization.

* The decision regarding whether or not to vaccinate is a personal one. The authors of the Thinktwice Global Vaccine Institute website are neither health practitioners nor legal advisors, and make no claims in this regard. Therefore, none of the information on this website should be construed as medical or legal advice. No one associated with this website recommends for or against vaccines. If you have questions regarding any of the information on this website, research immunizations to a greater degree so that you can make wise and informed decisions.
Na vrh Go down
itsme

itsme


Broj komentara : 63
Mjesto : prokleta je Amerika
Registration date : 2008-02-21

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyWed Apr 16, 2008 9:10 pm

Mislim da bi se ova diskusija o vakcinama trebala premjestiti na diskusiju o vakcinama ili preimenovati sa odakle autizam na vakcine. S' obzirom da nigdje nije dokazano da vakcine zaista izazivaju autizam. Moderator?
Na vrh Go down
Srdjan Pavlovic

Srdjan Pavlovic


Broj komentara : 41
Age : 45
Mjesto : Vojvodina
Registration date : 2008-02-23

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyThu Apr 17, 2008 12:42 am

Citat :
Ovo me zanima vec duze vrijeme jer sam cvrsto ubijedjenja da je covjek taj koji je stvorio ovu bolest kao i vecinu drugih za koje ljudi nisu ni znali prije 30-ak godina. Nacula sam negdje kako odredjen broj roditelja ne dozvoljavaju da se dijeca vakcinisu jer su ubijedjeni da je stetno.


Autizam nije "izmisljen", naravno da je postojao i ranije kao i mnogi drugi
poremecaji, samo je klinicka slika opisana, od strane dva autora, Kanera i Aspergera
(otprilike u isto vreme, 1943 odnosno 44. godine) i od tada pa do danas mu se
pridaje rastuci znacaj kao posebnom entitetu koji je uvrsten u poznate dijagnosticke prirucnike,
koji se vremenom revidiraju (recimo ICD 8, 9, 10, ili DSM-III, DSM-IV, itd.)
Isto tako, od 1944. godine je znanje o ovom poremecaju umnogome uznapredovalo
a sa time i mogucnosti za bolji tretman i edukaciju.

Sto se tice vakcine kao uzrocnika, licno se ne bih puno brinuo oko toga,
sto ne znaci da je odmah u startu iskljucujem kao jednog od moguceg uzrocnika.
Medjutim, sigurno je da ne bih formulisao temu tako "Odakle autizam - od vakcine",
jer time se stvarno mogu uplasiti mnoge mame (a i tate).

Tema se ne mora brisati ili premestati, ali da ne bi stvarno bespotrebno plasili
ljude i unosili paniku, molim vas da ukoliko iznosite nesto na ovu temu, to bude
propraceno izvorom od kog informacija potice
, kako bi mogli sami prosuditi o
koliko ozbiljnom izvoru se radi, tj. kako bi mogao prosuditi onaj koji cita ovo.


Kernel-1: komentar modifikovan dana: Thu Apr 17, 2008 1:03 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
http://www.defektologija.net/phpBB2
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyThu Apr 17, 2008 11:08 am

Kernel,bravo,mene na ovom forumu najviše brine upravo to što neki pišu bukvalno šta im padne na pamet,a ovo bi trebalo biti mjesto izvora pravilnih informacija za sve nas i razmjene iskustava.
Mislim da svako treba stajati iza svojih riječi napisanih ovdje,pa evo,ja po treći put molim lejlu da nam objasni šta je mislila reći onom svojom rečenicom vezanom za vakcinu protiv hepatitisa B.
I,još nešto,ne trebaš me korigovati,ja stojim iza svake napisane riječi,pogotovo što sam se 6 godina školovala da imam znanje koje imam i na koje sam ponosna,pa ako te nešto zanima,slobodno pitaj... /mod.edit: obrisan suvisan deo
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyThu Apr 17, 2008 5:03 pm

u ovakvim situacijama se obicno setim jedne price moje rodjake, dermatologa...
pacijentkinja je imala gotovo neprimetnu ranicu na dlanu..., pozajmila je od prijateljice rukavice..., celije koze njene prijateljice sa rukavice nisu bile kompatibilne sa njenim celijama i sve se to, zbog pomenute ranice silno inficiralo.............
mislite o tome
Na vrh Go down
Srdjan Pavlovic

Srdjan Pavlovic


Broj komentara : 41
Age : 45
Mjesto : Vojvodina
Registration date : 2008-02-23

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyFri Apr 18, 2008 4:39 am

BBC je napravio dobar dokumentarni film pod nazivom:

"Does MMR jab cause Autism?" (tako nesto se zove), imam taj film u svojoj arhivi (mislim da je iz 2005.)
Zakljucak je da nema dokaza da je MMR vakcina ta koja moze izazvati autizam.
Evidentni "Porast broja" dijagnostikovanih osoba je delimicno prouzrokovan menjanjem kriterijuma
za dijagnostikovanje ovih poremecaja, pa tako deca koja ranije ne bi bila dijagnostikovana
kao autisticna, sada to bivaju.
Na vrh Go down
http://www.defektologija.net/phpBB2
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyFri Apr 18, 2008 10:08 am

moj krajnje privatan stav je da su za sve odgovorni geni, s razlikom u tome da li je ili ne potreban neki sredinski "okidac"
ocekujem da ce dalji razvoj nauke i tehnike za ispitivanje ovo potvrditi...
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyFri Apr 18, 2008 5:58 pm

jao jao mojih defektologa, da samo znate da pucam od ponosa
inace, ja znam da se Kernel ne hvali, ali ljudi moji on vam je pravi strucnjak defektolog.
a vjerujem da je i coka u istom rangu sa srletom Smile
Pravimo novu temu o vakcinama??? a ova da bude o autizmu?
by the way, imam 2 krasne knjige o autizmu (pdf) yoga za djecu sa autizmom, obrazovanje djece sa autizmom, Millerova metoda (developing the capacities of children on the autism spectrum)
ko voli nek izvoli - saljem na mail
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
Srdjan Pavlovic

Srdjan Pavlovic


Broj komentara : 41
Age : 45
Mjesto : Vojvodina
Registration date : 2008-02-23

odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? EmptyFri Apr 18, 2008 8:34 pm

Citat :
jao jao mojih defektologa, da samo znate da pucam od ponosa
inace, ja znam da se Kernel ne hvali, ali ljudi moji on vam je pravi strucnjak defektolog.

Daj bona, ne preteruj Wink

Citat :
a vjerujem da je i coka u istom rangu sa srletom Smile

coka moze samo biti u visem rangu posto radi bas sa autisticnom decom Wink

A sto se tice nase skole - tu ti i coka i ja imamo iste muke Smile))
Na vrh Go down
http://www.defektologija.net/phpBB2
Sponsored content





odakle autizam? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odakle autizam?   odakle autizam? Empty

Na vrh Go down
 
odakle autizam?
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: Djeca sa posebnim potrebama-
Idi na: