Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Bebe i plivanje

Go down 
5 posters
AutorPoruka
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyFri Feb 22, 2008 8:49 pm

Interesuje me šta vi mislite o plivanju za male bebe. Ja sam nešto istraživala na interentu i pronašla sam da plivanje ima puno prednosti za psihomotorni razvoj djece, te da se sa plivanjem može krenuti čim mama i beba budu spremne bez obzira na vakcinaciju. Dakle nije neophodno da dijete primi sve vakcine da bi se moglo voditi na bazen. Jedini uvjet je temperatura vode od 30-32 stepena.

Pronašla sam i dva videa na youtube na tu temu. Vidite kako je samo slatka ova malena beba u prvom videu Very Happy .



https://www.youtube.com/watch?v=Aq4ZnrdtEGc&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=MEDUrEh7hSU&feature=related

Šta mislite koji bazen u Sarajevu bi mogao zadovoljiti higijenske i temperaturne kriterije da bi se bebe mogle voditi?
Da li ste vi vodili svoje bebice i sa koliko mjeseci prvi put? Ima li u Sarajevu neki tečaj, kao npr. Bebe Vidre ili Bebe Ribe u Hrvatskoj?
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptySun Feb 24, 2008 2:48 am

iskreno, ja bih jako voljela voditi svoju malenu na plivanje jer je odusevljena kupanjem pa pretpostavljam da bi joj i to bilo zanimljivo.
ali u sarajevu ne postoji bazen samo za bebe jer u termama nije voda namjenjena za bebe. barem koliko ja znam.
u bazenima za bebe se mora strogo postovati kolicina hlora i non stop kontrola mikrobioloska sto sam sigurna da rade u termama ali mislim da nije za bebe.

ako ko ima drugaciju informaciju ili saznanje samo nek javi obradovace me
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptySun Feb 24, 2008 2:54 am

Nisam bas sigurna da su u Sarajevu ispunjeni takvi uslovi!!!

Dijete koje provede 9 mjeseci plivajuci, svakako da uziva u vodi i da bar postoje kod nas takvi tecajevi, ali nista nije nemoguce, mozda se moze predloziti Termama i Termalnoj rivijeri da organizuju ovakve tecajeve.
Izgleda da ovdje moramo otkrivati toplu vodu...
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptySun Feb 24, 2008 3:02 am

izgleda Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyMon Feb 25, 2008 12:57 am

ja sam toliko nafurana na to plivanje da ozbiljno razmisljam da okupim mame i da prateci neku knjigu ili DVD koje ima nabaviti na sve strane ucimo nase bebe plivati. ako ima zainteresiranih nek se jave.
sunny
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyMon Feb 25, 2008 1:22 am

evo ja se odmah prijavljujem, naravno samo ako moja malena nije premala za to.
a svakako da cu se i ja raspitati o mogucim "pomagalima" za savladavanje plivanja, ipak uskoro idemo i na more Very Happy
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyTue Feb 26, 2008 12:24 am

jale (citat):
evo ja se odmah prijavljujem, naravno samo ako moja malena nije premala za to.

preporuka je da dijete ima najmanje 12 sedmica. ne znam kolika je tvoja beba ali ako je starija, nema frke.
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyTue Feb 26, 2008 1:12 am

sta mislite da zovemo bazene pa da pitamo imaju li u planu to uvoditi?
ako ne raspitacu se ja kod rodice koja je apsolvent na DIF-u i inace je instruktor plivanja pa ako zna to da radi, sto da ne probate. ja cu se brckati sama sa sobom haha
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyTue Feb 26, 2008 2:18 am

moja cura ce uskoro napuniti 3 mjeseca i iskreno to bi bilo super!

luna, to bi bila odlicna stvar! javi ako saznas nesto novo
Na vrh Go down
Dida

Dida


Broj komentara : 76
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-26

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptySat Mar 29, 2008 12:13 pm

Sad sam pričala sa prijateljicom koja radi u Termama i rekla mi je da je voda 100% ok i čista i da ima jako puno ljudi koji dolaze sa malim bebachima. Meni se već danima vrti po glavi i baš bih voljela otići sa bebarom na plivanje. Mislim da je najbolje vrijeme ujutro kad nema gužve i naravno kad vani nije previše hladno zbog temperaturne razlike. Nego mame hoćemo li na plivanje?? Very Happy
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyMon Mar 31, 2008 1:22 pm

joj dida ja bi rado ali me fakat strah silnih baja koje mogu biti u bazenu jer znam da bazen za bebe ne smije imati hlora koliko ga ima u "obicnim" bazenima.

nisam pametna... paranoid
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje EmptyMon Mar 31, 2008 10:22 pm

ja sam bila u termama sa malenom par puta....
nismo imali nikakvih posljedica...
mislim da je plivanje super stvar samo je onaj bazen za bebe u termama baš onako bvezveze.
za pravu vježbu sa bebom u vodi, potrebno je da voda bude mami barem do struka.
ovo u termama je isto ko brčanje u kadi.

u gradu ima stvarno puno malih i privatnih bazena (hotel radon plaza, kozmetički studio biba, holiday inn, hotel saray) ali je problem temperatura vode....svuda je oko 25 stepeni što je za bebe malo.
Na vrh Go down
Archy




Broj komentara : 1
Registration date : 2011-07-06

Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Program za mame i bebe   Bebe i plivanje EmptyWed Jul 06, 2011 11:42 am

Sada ima na Termalnoj novi program za mame i bebe. Zove se Splash&Play i rade na razvoju bebe i koordinaciji pokreta. Sve se radi pod strucnim nadzorom, a cijena jednog treninga je 9 KM, i jos se moze poslije toga boraviti na bazenu. Sestra upisala i treba da ide na prvi termin za vikend, pa vam javim iskustva.
Na vrh Go down
Sponsored content





Bebe i plivanje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bebe i plivanje   Bebe i plivanje Empty

Na vrh Go down
 
Bebe i plivanje
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Nestasne bebe
» znojenje bebe dok doji

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: 0 - 1 god.-
Idi na: