Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!

Go down 
5 posters
AutorPoruka
eri




Broj komentara : 1
Registration date : 2008-09-11

zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty
KomentarNaslov komentara: zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!   zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! EmptyThu Sep 11, 2008 6:18 pm

Ovu sam stranicu otkrila danas i bas mi se cini "pitoma" Smile
Inace sam 31 sedmica trudnoce, masala, i za sada je sve ok. Svi smo se bojali kako ce biti buduci da imam strasnnih problema sa kicmom, ali sto je najbitnije oko trudnoce je sve u najboljem redu, hvala Bogu!
Imam i ja milion pitanja ali ih je vec neko postavio prije mene...
Pitam se jos da li ima neki fol kako staviti sve sanse na svoju stranu, tj. sta jesti i sta piti da bih imala mlijeka za dojiti bebu?
Malo pocinjem da drhtim kako vrijeme tece jer se pitam da li cu biti na nivou??? Imam muza koji je divan a ni ja ni on nismo panicari u biti pa se nadam da ce tako i ostati. Isto vec unaprijed sam se narogusila na goste koji budu navaljivali( koja sam ja budala ) jer necu da mi bebi predje neka prehlada buduci da je porod nekad u novembru i tada svi smrcaju i kaslju.
Nadam se da me nece moderatori izbaciti zbog prostakluka i nadam se da ce biti jos novih clanova - mama.
jumping
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!   zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! EmptyTue Sep 16, 2008 10:39 pm

dobro nam dosla
i samo opusteno....
pusti da sve ide svojim tokom... bice mleka, bice i gostiju..
a niko normalan ti nece u kucu doci bolestan..
uzivaj
i spaaavaaaj dok mozes
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!   zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! EmptyThu Sep 18, 2008 8:34 pm

Hey mama Smile Cestitam na trudnoci, uzivaj u svom stomaku jer mala beba kad dodje bices jako jako zauzeta. Sto se tice mlijeka svaka zena je drugacija a bome i svaka beba. Neke bebe to super odrade, a neke kao moja Ajla su malo lijene i ne izvuce mi sve, tako da koristim pumpu. Nemoj puno obracati paznju na doktore i sta oni kazu, tj. nemoj kontrolisati koliko ti beba zeli jesti. U pocetku ce ti biti tesko dok ne skontas kako i sta. Vazno je da jedes dobro dok budes dojila. Nakon negdje 4-5 dana Ajlinog zivota ona je pocela da guta glasno dok doji, tako sam i znala da mi je mlijeko napokon doslo, i uvijek poslije dojenja ima bijele usne i bude musava oko usta od mlijeka. Medjutim otisla sam u kliniku za dojenje i uspostavilo se da ne izvuce dovoljno iz mojih ciki tako da sad moram cesto koristiti pumpu i cuvati mlijeko pa joj dodavati. Sve ce biti OK. A ljudima koji su bolesni moras reci da ne dolaze, iako cisto sumnjam da ce bolesnici htjeti dolaziti, meni recimo rodica nije htjela doci kad je bila bolesna i puno joj hvala! Nisu valjda svi kreteni Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!   zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! EmptyFri Oct 17, 2008 7:23 pm

dobro došla eri
ima li šta novo? lol!
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!   zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! EmptyMon Nov 03, 2008 1:10 am

EEE kad ugledas malog misha:)

Ja sam se u samom pocetku suzdrzavala konzumiranja kravljeg mlijeka zbog grceva koje bebe mogu imati i zbog toga, a nakon 3-4 mjeseca mi je konzumiranje istog bilo odlicno. Cuvam se agruma, jer sam primjetila da lose utice na moje mlijeko.
Bice ti sigurno frustrijace u pocetku, ali forsiraj koliko god mozes i bice dobro. A ako ne, ne brini uvijek imas odgovarajuce adaptirano mlijeko.

Sretno i cuvaj ledja, trebace ti i dugo poslije poroda.
Na vrh Go down
Sponsored content





zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!   zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!! Empty

Na vrh Go down
 
zdravo zene!! Ja sam nova i uskoro mama!!!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Uskoro na posao, kako prezivjeti???
» srecna nova godina

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: PORODICA I BRAK :: Šira i uža rodbina-
Idi na: