Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Forum koji nam treba

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptySat Nov 01, 2008 2:15 am

Pozdrav svima!
Evo jos jedan novi clan vam se pridruzio, majka petomjesecnog djecaka.

Dok sam planirala, i trudila se zaceti ovog naseg foruma nije ni bilo, dok su nase komsijske zemlje vec daleko bile ispred nas. Nevjerovatno koliko sam stavri saznala i naucila preko tih foruma, a da ne kazem, kako sam u mnogo cemu bila utjesnija. Kada sam cula da su "Malisani" postavljeni bila sam odusevljena. Za forum sam saznala preko Tratincice.blogger.ba davno, ali kada sam rodila nisam imala bas puno vremena da vam se pridruzim.

Medjutim, iznenadjena sam, i razocarana posjecenoscu naseg foruma.
Pitam se sta je razlog... da li majke/roditelji nemaju dovoljno vremena ili ljudi nisu upuceni u postojanje foruma, zaista nigdje jos nisam vidjela javno oglasavanje foruma... ne na mjestima gdje bi trebali biti... npr. kod svog ginekologa, a ni u bolnici.

Mozda je u pitanju i neprosvijecenost ovakvog tipa. Pri tom mislim, da se radi o kakvim golim guzicama i sisama, to bi bila druga prica. Ili narod vise voli, po starinski da udijeljuje i prima savjete po babinama, haustorima, kafanama, preko telefona... tipa ne smiju 2 bebe da se gledaju ili da se ogledaju u ogledalu, to boze ukrasce im se duse, ili ne smiju da se smiju u vecer - oplakace, ne smiju izaci vani prije navrsenih 40 dana... Ne d'o bog da se kupi knjiga ili da se nesto nauci preko Interneta.
Elem, ja to ne sljivim ni pet para, ali svakom svoje. Postujem tudje, ali ne volim da mi se namecu takvi, logikom nepotkrijepljeni savjeti.

Vec sam se previse raspisala, pa svoj post zakljucujem SVECANIM OBECANJEM, DA CU SVAKOM RODITELJU I SVAKOM BUDUCEM KOJEG ZNAM PREPORUCITI OVAJ FORUM.
Very Happy
Budite mi dobro!
Na vrh Go down
Srdjan Pavlovic

Srdjan Pavlovic


Broj komentara : 41
Age : 45
Mjesto : Vojvodina
Registration date : 2008-02-23

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptySat Nov 01, 2008 4:20 am

Dobrodosla! Smile
Na vrh Go down
http://www.defektologija.net/phpBB2
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptySat Nov 01, 2008 6:39 pm

Hvala na dobrodoslici! Very Happy
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyThu Nov 06, 2008 6:49 pm

bila sam jako lijena ali se nadam da mi ne zamjerate Forum koji nam treba 617770
sad idemo lagano da dignemo ovaj forum u staru formu.
luna, suncica... hajmo lagano...
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Nov 07, 2008 5:34 am

Ja dok sam radila dolazila sam redovno, medjutim primjetila sam da vecina mama nisu redovne, mozda je dosadno? Ponekad pomislim da je zato sto nas nema puno.
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Nov 07, 2008 11:26 pm

ja sam cesto ovde, obidjem, procitam, ali nemam volje da kuckam...
nekako se nisam pronasla na ovom forumu...

kod mene je sve opusteno, ja ne idem kod strucnjaka za dojenje, ne koristim pumpicu, ne namecem detetu nikakav ritam niti ga dohranjujem.... jedem svu hranu, cak i zapalim nekoliko cigareta dnevno...

sve sam prepustila bebaronu i vremenu...

a on fino napreduje... sa 4mes ima 7kg, 63cm, nasmejan je, dobro spava...
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Nov 07, 2008 11:39 pm

mislim da se generalno mnogo opterecujete, previse citate, puno se trudite da sve uklopite u neke sablone...
moj malisa je juce napunio 4mes i ja nemam pojima koliko puta u toku dana sisa niti me to zanima...
sisa kad je gladan i sisa koliko mu treba, neka samo iz jedne, nekad iz obe dojke... valjda on najbolje zna koliko mu treba...
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptySat Nov 08, 2008 5:08 am

Hey coka,

ti si legenda (sto kazu sarajlije haha). Iskreno da ti kazem i ja sam skroz prestala da kontam koliko sisa i kako cesto. Samo kad recimo prodje tri sata ili vise onda se malo uzpirlitam jer kontam ako previse vremena prodje smanjice se kolicina mlijeka hahah. Ali iz nekog razloga moja mala je izgleda navikla da se dobro najede pred nocno spavanje i onda joj dodajem izdajanog mlijeka i onda mi spava fino 5-8 sati. Tako da se i ja malo odmorim (iako ustajem onda da izdajam jer nezelim da mi mlijeko dugo stoji).

Ali jedno je sigurno, vi ste sve sretne sto ostajete kuci sa djecom.. Ja za 10 dana moram na posao i ostaviti svoju Ajlu.. nekad imam osjecaj da neznam kako cu izdrzati.. uufff
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyWed Nov 12, 2008 4:56 pm

vazno je da dojite, nije vazno koliko puta, a coka, mislim da je citanje nekad mnogo dobro jer naucis neke stvari koje nisi znala ili u kojima si grijesila. barem ja licno.
dok beba doji, nevazno je kad ce jesti jer beba sama trazi da jede, ali kad se hrani adaptiranim onda je to vec druga prica, mora se znati raspored. toje moj stav i misljenje jer sam i dojila i hranila adaptiranim i kazem da je dojenje najljepsa i najjednostavnija stvar na svijetu (naravno ako nema pratecih problema)...

nadam se da se forum nece ugasiti, da ce se svako naci u necemu sto ga interesuje.

coka, da li ima neka sfera interesovanja koja bi ti upotpunjavala slobodno vrijeme? neki hobi kojim se bavis ako imas vremena?

pozdrav!!
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyWed Nov 12, 2008 10:52 pm

jale, mozda to treba u "slobodno vreme"?
trenutno slobodno vreme uglavnom provodim sa bebcetom, suprugom, prijateljima, vrlo malo komp i tv. ono ostalo vreme provodim u kuvanju, pranju, peglanju,... spremanju poslednjeg ispita...
sto pitas?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyWed Nov 12, 2008 10:56 pm

lejla, nije mi jasno sta znaci da "mleko dugo stoji"...
opusti se i pusti ajlu da brine o tome....
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Nov 14, 2008 4:24 am

ma ako dugo ne jede onda tijelo pocne da misli da tolika kolicina ne treba u tom fazonu i onda da ce se smanjiti
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptySat Dec 27, 2008 11:56 pm

da li nekome uopste treba forum?
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyMon Dec 29, 2008 11:57 pm

Coka - ja mislim da je ovo jedno veliko razocarenje. Djevojka koja je organizovala ovaj forum,.. nje nema uopste nit se javlja, neznamo ni jeli ziva i zdrava... svako dodje jednom mjesecno a usput se ne usudi ni da se javi, odgovori na pitanja i slicno.

Pathetic! Kako tvoj mali Boris ?? Jesi li pocela raditi?
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Jan 02, 2009 2:23 pm

Vama, vasim omladincima i bliznjima zelim zdravu, radosnu, bezbriznu i uspjesnu novu 2009
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Jan 02, 2009 11:39 pm

santa
santa
santa
beba
srecna nova godinica!!!!
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyFri Jan 02, 2009 11:42 pm

mi dobro, rastemo... za koji dan punih 6 mes...
pocinjem raditi 19.01.
cetiri sata
valjda cu preziveti
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyTue Jan 06, 2009 8:33 pm

Kad sam ja prezivjela, hoces i ti sigurno! Ali vjeruj muka mi je vise od ovog zivota. Jebote dodjem kuci u pola sest ili sest navece, nahranim je dva puta, okupam i onda je moram uspavljivati... tebi ce biti PUNO lakse
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba EmptyMon Jan 12, 2009 4:52 pm

sto nas ne ubije ojaca nas.
coka, jos par dana pa ides na posao. ja sam se iskreno tome najvise radovala jer sam konacno mogla da odmorim mozak i dusu. koliko god ruzno/cudno/strasno zvucalo.

ja odlazim u 8 ujutro vracam se u 6, pola 7. dijete vidjam 2 sata dnevno. 4 sata da radim, to bi bilo odlicno. i nije mi toliko strasno kada vidim da je djetetu izasao zub a da ja nisam prva koja je to primjetila. i da je propuzala. i da je stala na noge.

vazno je da sve to ne primam srcu i da ne gledam to tako tragicno. jer sve je to normalno. nisam ni prva ni zadnja.
ali priznajem zajednicko vrijeme vikendom je jako kvalitetno. sve drugo je na nekom 10tom mjestu. MM i ajra uvijek na prvom.

ne dajte se cure!! flower
Na vrh Go down
Sponsored content





Forum koji nam treba Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Forum koji nam treba   Forum koji nam treba Empty

Na vrh Go down
 
Forum koji nam treba
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» treba nam predah
» Film koji vas je najvise nasmejao?
» Stvarno je forum postao inertan...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: PORODICA I BRAK :: Sve o nama-
Idi na: