Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Porod u bazenu/kadi

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi EmptySat Nov 08, 2008 2:48 pm

Od nedavno ovakav porod moze da se radi u Opcoj.
Zivo me zanima da li znate ikoga koje imao ovakav porod. Znate li detalje?
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi EmptyMon Nov 10, 2008 7:40 pm

Ja sam bila u kadi dok sam prezivljavala kontrakcije (u bolnici) jer ovdje kod nas kad dobijes svoju sobu za porodjaj imas WC sa velikom kadom, kauc na razvlacenje, TV i sobe su dosta velike. Meni su kontrakcije bile iste u vodi ili van vode, cak mislim da mi je najlakse bilo na onoj velikoj lopti. I nisam mogla zamisliti da guram dijete vani u vodi... sta ja znam nekako u vodi si laksi tj. plutas pa mi je bilo teze podnositi bolove. ISto tako sam misljenja da je djetetu hladno ako se rodi u vodi jer ga onda izvuku na povrsinu a ono mokro skroz... to je moje misljenje, jer znam da sam se ja smrzavala dok me nisu osusili kad sam izasla iz kade. Neke zene kazu da im je lakse podnositi kontrakcije u vodi... isto tako me zanima kakav je osjecaj kad moras gurati ... mislim da je puno lakse se naprezati na suhom.
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi EmptyTue Nov 11, 2008 1:00 pm

mislim da se u tu "porodjajnu kadu" legne pred kraj trudova. kontam, ako je lakse bar 5%, uradila bih to da se opet porodim.
sto kazes, mozda je do plutanja ili otpora u vodi lakse, ne znam. bas cu malo da potrazim na netu.
sto se tice kontrakcija, meni nije bilo strasno... ali zato trudovi... o majko mila. od silnih naprezanja, razdvojila/napukla mi je pubicna kost vise nego normalno... nit' mozes skupit', nit' rasirit' noge, jedno 10-15 dana.
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi EmptyTue Nov 11, 2008 1:37 pm

Porodilja provede vrijeme u vodi u fazi najvećih bolova max 2h, kada je otvorena minimum pet centimetara. Vodi sama po sebi opušta, i uz hidromasažu smanjuje doživljaj bola, a povećava efikasnost kontrakcija. Boravak u vodi razmekšava tkiva međice i time se smanjuje mogućnost povreda pri porođaju. POsteljica se odstranjuje na porodjajnom stolu.

Al' eto, iskustvo iz prve ruke bi mi vise znacilo.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi EmptyTue Nov 11, 2008 9:20 pm

Ako ima opcija probaj pa vidi, uvijek mozes reci "necu" i prebaciti se na sto. A isto tako znam da nema epidurala kad radjas u vodi.
Na vrh Go down
Sandra




Broj komentara : 39
Age : 48
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-10-30

Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi EmptyWed Nov 12, 2008 1:58 am

a znam da nema epiduralne. u ovoj bolnici svakako ne rade s tim. ova kada nam je tek, po prvi put uvedena u bih, bar u SA, mislim da je osposobljena tek nekad u aug/sep. ako opet zatrudnim, sto kazes mogu probat'.
Na vrh Go down
Sponsored content





Porod u bazenu/kadi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Porod u bazenu/kadi   Porod u bazenu/kadi Empty

Na vrh Go down
 
Porod u bazenu/kadi
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Savjeti pred porod

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: Porod i nakon poroda-
Idi na: