Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Savjeti pred porod

Go down 
4 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Savjeti pred porod Empty
KomentarNaslov komentara: Savjeti pred porod   Savjeti pred porod EmptySat Mar 01, 2008 1:04 am

Drage mame,

Da li imate neki savjet za nas buduce porodilje pred porod? Na primjer da ste vi nesto zaboravile ponijeti od kuce? Ili ste probale nesto sto vam je olaksalo? Ili ste popile tri litre kompota od sljiva da vas protjera tako da nebi moralo to ciniti pred doktorom?

Bilo kakav savjet je dobro dosao!
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Savjeti pred porod Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti pred porod   Savjeti pred porod EmptySat Mar 01, 2008 1:09 am

mene je spasila kocka secera koju sam uzimala svaki put kad sam se osjecala lose. poslije carskog da napomenem.
labelo mi je bilo obavezno.
nisam nista nosila za citanje jer sam imala tv ali neko lagano stivo nije lose.
mislim da je neophodno ponijeti volkman, cd player, mali tranzistor sa slusalicama ili slusalice za mobitel da mozete slusati muziku, radio svejedno sta god mene je spasilo da ne slusam samo frku iz hodnika a jedno uho mi je napola bilo "otkriveno" da cujem kad mi se beba probudi...

ako mi padne na um jos nesto napisem ti
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Savjeti pred porod Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti pred porod   Savjeti pred porod EmptySat Mar 01, 2008 11:08 am

evo šta sam ja nosila u bolnicu i sve mi je trebalo jer sam se porodila na carski rez pa sam ostala duže. mada moram reći da su mi se sestre smijale kada sam došla sa torbetinom, ali baš me bilo briga. pokazalo se da je bilo pametno sve što sam ponijela. mada vam mogu i odnijeti šta vam fali.

- nekoliko paketa vatenih uložaka (VIR 80)
- voda koju su mi stalno donosili u narednih 5 dana
- wc papir
- grudnjak za dojenje ili neki sportski grudnjak da se lako podiže za dojenje (ja sam koristila Pompea sportski grudnjak)
- jastučići za grudnjak za dojenje (oni što sprječavaju mlijeko da curi)
- nešto za čitanje
- najmanje 2 spavaćice s dugmićima na prednjoj strani (jedna za porod i jedna poslije). u stvari ova za porod može i bez dugmića neka kraća spavaćica do butina da je lakše podići
-ogrtač
- papuče i japanke za tuširanje
- čarape
- stvari za ličnu higijenu (četkica i pasta za zube, sapun, gel za tuširanje i šampon, sapun za intimnu njegu, peškir veliki i mali, dezodorans, krema za ruke, labelo)
- mobitel i punjač i slušalice za radio ili CD player (ne znam kako bi bez muzike izdržala slušati ono što se oko mene dešavalo)
- jednokratne gaćice (barem 4 komada) ili kupiti neke na pijaci neke velike koje možeš odmah baciti
- vlažne maramice (najbolje kupiti one za bebe jer ih i sestre ponekad uzimaju da obrišu bebu, barem u Koševu su od mene uzimale)

dobro bi bilo ubaciti neke kekse, čokoladu ili krakere, šta već volite, ako se prirodno porodite. ako je na carski onda to ne smijete jesti.

kada je bilo vrijeme za porod, ništa mi nije padalo na pamet od bolova mada kažu da je dobro imjati šećera ili bajaderu pri ruci bez obzira na klistiranje.
iskreno, svi govore klistiranje mora itd a ja sam se prvo prirodno porađala da me nisu klistirali a onda završila na carskom rezu zbog komplikacija i opet bez klistiranja.
a da bi obavili to kod kuće možda nije loša ideja da se pije kompot od šljiva ili kajsija
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Savjeti pred porod Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti pred porod   Savjeti pred porod EmptyThu Mar 13, 2008 4:23 pm

Za vrijeme trudova mi je najviše pasalo da pijem običnu vodu.

Imala sam nekih sokova,ali od svega mi se povraćalo,samo mi je prijala obična voda.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Savjeti pred porod Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti pred porod   Savjeti pred porod EmptyWed Nov 19, 2008 10:13 pm

Ja sam rodila u Americi pa cu na osnovu tog sistema da i prokomentarisem. Sestre su bile predivne i sve imas u sobi za bebu. Jedino sto nisam ponijela a trebala sam je topla pidzama i nesto lijepo za obuci kad pocnu dolaziti posjete. Odma treba imati grudnjak za dojenje jer cim izadjes iz bolnice nemozes vise hodati bez njega. Foto kamera je jako vazna i zaduzena osoba koja ce bebu uslikati cim se rodi. Ja toliko zalim sto Ajlu nisam uslikala onako malesnu i frisku iz mog stomaka.. sjecam se da je bila tako lijepa i samo je gledala u mene. Naravno voda pod obavezno, fen za kosu (jer sam bila sva mokra od znojenja/naprezanja i kad se to sve zavrsilo bilo mi je uzasno hladno i nisam mogla kosu da osusim...)
Na vrh Go down
Sponsored content





Savjeti pred porod Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti pred porod   Savjeti pred porod Empty

Na vrh Go down
 
Savjeti pred porod
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Porod u bazenu/kadi

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: Porod i nakon poroda-
Idi na: