Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Bolovi u drugom tromesecju

Go down 
+2
Luna
lejla
6 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyMon Feb 25, 2008 11:59 pm

OK cure, primjetila sam ove zadnje sedmice da me malo stomak boli (dole) i kao da zateze .. mozda su to neki mini grcevi ili rastezanje.. pojma nemam kako da to objasnim. Osjetim isto tako bolove ali lagane u kukovima, tacno u visini guze. Vise na jednoj strani nego na drugoj.

Pricajte kakve ste vi stvari osjecale i sta je u stvari normalno.
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyTue Feb 26, 2008 1:37 am

vjerovatno ti se siri maternica, pa samim tim i osjecas "menstrualne" bolove.
U svakom slucaju, ako ti osjecas da nesto nije u redu, onda otidji doktoru, tako ces biti mirna.
Takodjer Mg je dobar jer opusta misice.
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyTue Feb 26, 2008 5:19 pm

I ja imam iste bolove ali sekunda i prodje,kao sto rece Luna siri se materica pa zbog razvijanja deteta.I onda moraju biti.Jos ako ti je prva trudnoca.
Mislim da nema nista za brigu ali ako ti je nesto sumnja idi doktoru bar ces se posle opustit.
Na vrh Go down
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyTue Feb 26, 2008 6:04 pm

neznam koja ti je sedmica trudnoce ali bi ja na tvom mjestu ipak otisla ili nazvala doktora i porazgovarala s njim Wink
ako nista bar da se ti smiris Smile
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: evo malo "copy paste" informacija o bolovima   Bolovi u drugom tromesecju EmptyWed Feb 27, 2008 12:28 pm

[justify]"Od petog meseca pa sve do porođaja problemi koji često prate trudnoću jesu bolovi u zglobovima. Mogu da bole kukovi, koljena, ručni i skočni zglobovi kao i kičmeni stub. Uglavnom su posljedica pripreme tijela za porođaj pod uticajem hormona relaksina koji razmekšava prije svega zglobove karlice kako bi beba mogla da prođe kroz karlični kanal. Na žalost njegov efekat se osjeća i na svim ostalim zglobovima tako da neki od njih "počne da boli iz čista mira". Drugi faktor koji nepovoljno utiče je povećana tjelesna težina koja opterećuje kukove, koljena i stopala pri dužem stajanju i hodanju. Veličina i položaj stomaka takođe doprinose pojavi bolova jer menjaju postojeću statiku tela i nameću nove položaje koji nekada mogu da dovedu do bolova."
"Kako beba raste istovremeno dolazi do istezanja mišića i ligamenata koji drže matericu što je praćeno bolovima u stomaku. Ovo može da bude trenutno ali i da traje satima i danima, da boli potmulo ili jako i oštro, nekada u miru a nekada pri ustajanju i kretanju. Ako bolovi nisu praćeni povišenom temperaturom, nesvjesticom, krvarenjem ili drugim neobičnim simptomima dovoljno je da se malo više odmarate i kroz neko vrijeme će prestati. O pojavi bolova svakako treba obavestiti ljekara pri narednom pregledu, možda će vam preporučiti nošenje trudničkog pojasa."
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyMon Mar 10, 2008 8:40 pm

Drage moje,.. reko da podijelim s vama pa ako se vama desi da se ne zabrinete..

Prvo moji bolovi u kukovima i to odzada (kao u ledjima gdje je guza) su normalni... istina jeste da su malo poranili ali nemora znaciti da ce uvijek biti tu mozda ce olabaviti kad se beba digne gore jos.

Na noc kad sam napunila 14 sedmica (prosle sedmice) me probudili bolovi u donjem stomaku kao nekad kad sam znala imati menstrualne bolove... mogu vam reci nimalo prijatno, nekad bi ustala i popila ibuprufen da mogu spavati. Ja sam to trpila i na kraju su otisli ja opet zaspala. Nazvala doktoricu sutradan i usput spomenem da jos uvijek idem cesto u WC , ponekad cak tri puta zaredom (nista gore stvarno).

I pozovu oni mene da dodjem da pregledaju urin odma da se slucajno nije pojavila UTI (urinary tract infection). Medjutim mene je docekao skoro pa cjeli pregled. Poslusali smo srce bebe, morala sam se raskoraciti (bljak) da bi mi provjerili cervix, na urinu nije bilo traga infekcije (odahnula sam)... a piskenje? Well, to je moja sreca izgleda rendeer

U zadnjih par dana vec nemam problem sa WC-om, pa i vrijeme je bilo skoro sam 15-a sedmica. Tako da ti bolovi u stomaku sto su se meni pojavili su izgleda bili samo standardno rastezanje maternice. Da sam imala krvarenje ili bilo kakav nenormalan iscjedak onda bi vec bilo opasnije i nedaj boze nesto ruzno.
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyTue Mar 18, 2008 12:59 pm

savetujem odlazak lekaru, bez obzira sta ste procitale o bolovima...
pogotovo ako bolovi lice na menstrualne... cesto to mogu biti kontrakcije
zato je bolje otici, pa mirno spavati...
ja do sada nisam imala nikakvih bolova u predelu stomaka...
ponekad me malo bole kosti...
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyWed Mar 19, 2008 2:11 am

Lejla, nemoj piti te lijekove.
Procitaj tamo sta smijes a sta ne u trudnoci.
Pokusaj piti brusnicu, to je dobro za infekcije iako su one hajmo reci normalna pojava u trudnoci.

Trudnoća
Primjena ibuprofena u trudnoći, a posebno u drugoj polovini trudnoće se ne preporučuje
jer može štetno utjecati na plod.


http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=475&to=Printable.ascx
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyWed Mar 19, 2008 2:17 am

Luna, ne brini nisam nista pila, nego sam spomenula ibuprufen koji sam nekad koristila za menstrualnu bol...

Ali cudno znas, imam prijateljicu ciji je otac ginekolog jos tamo iz doba bivse Yu. I dan danas je u medicini, tj. hirurgiji. Elem, On kaze da je od svih lijekova za bolove Ibuprufen najsigurniji za trudnicu. Naravno nijedna zena ne koristi osim ako je luda ili pravo bolesna, ali interesantno.. opet se svede na pricu da je svaki doktor drugaciji i svaka trudnica drugacija.. nevjerovatno!
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju EmptyWed Mar 19, 2008 3:00 am

Uh dobro je, vec sam mislila da si posegnula za bocicom sa lijekovima Smile
Sto se tice doktora, i meni svaki kaze svoje misljenje, obicno je svako i u pravu i nije (ovo govorim za moje silne doktore, interniste itd).
Ali opet, ja vise volim da vjerujem nekoj svojoj intuiciji.

Sto se tice tih lijekova, beba se moze sasvim zdrava roditi, ali problem je kad se ne rodi takva.
Ja znam decka koji na gornjim prednjim zubima ima bijelu/zutu liniju (ne znam sad koje je boje) jer mu je mama popila neki lijek u trudnoci
Dobro je i prosao...
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
Sponsored content





Bolovi u drugom tromesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bolovi u drugom tromesecju   Bolovi u drugom tromesecju Empty

Na vrh Go down
 
Bolovi u drugom tromesecju
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: 2. tromjesečje-
Idi na: