Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?

Go down 
3 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyTue Apr 01, 2008 1:38 am

Usla sam u 18-u sedmicu i osjecam se odlicno. Prosle sedmice sam osjetila bebaca. Nisam bila sigurna, mislila sam da su to "crijeva" Neutral i nakon citanja jednog clanka skontala da to nisu mogla biti crijeva. Smile Nisam ocekivala nista jos 3-5 sedmica ali nekim cudom sam osjetila. I imam osjecaj da nekad osjecam nekakav "tup", kao baloncic neki.... i posto nikad nisam imala luda crijeva pretpostavljam da je to beba. Mislim da su bile nogice ili rukice jer sam osjetila kao dva baloncica da su gurnula stomak, jedan za drugim (iznutra prema vani znaci). Uzbudljivo ali nekako nestvarno Smile

Kukovi i donji dio stomaka mi jos uvijek nisu postali bolji prijatelji. Nekad mi se desi da uopste nemogu stati na lijevu nogu (obicno nakon sjedenja ili lezanja)... Kad hodam u teretani poslije posla na traci isto mi nije prijatno moram jako sporo krenuti , zagrijavati se i slicno, ali nikako da to bude ono moje hodanje. Istina jeste da nekad nista ne osjetim, picim i u stiklama ko nista,.. ali pola svog vremena sad provodim sa tim cudnim bolovima/stezanjem.

Udebljala sam se 3 kg (ja mislim) ali sutra cu znati zasigurno. Zadnji put sam se vagala prije 2.5 sedmice i bila sam tad skoro 2 kg. Pitanje je da li sam se udebljala poslije toga ali eto, hajd zaokruzicu na 3 kg. Za sad dobro, vidjecemo!
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyTue Apr 01, 2008 2:26 pm

Super, Lejla, to sto si osjetila, leptirici i baloncici u stomaku, najvjerovatnije i jesu pokreti bebice. Kako vrijeme prolazi ti pokreti ce biti sve ucestaliji i prepoznatljiviji wow
Ja polahko ulazim u sedmi mjesec, kuburim sa svojim ishijasom! Cak pomisljam da odem par dana na bolovanje, jer, desi mi se da se ujutro jedva dogegam do tramvaja ( elephant ) Valjda sam i teza i krupnija nego u proslim trudnocama, a nisam vise u
flower mladosti....... Laughing
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyTue Apr 01, 2008 7:08 pm

To ti je dobro ako mozes uzeti par dana bolovanja Smile A svaka trudnoca je za sebe bez obzira na godine. Jesi probala yogu?
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyMon Apr 07, 2008 6:58 pm

Kad god bih prije cula trudnice kako govore: "nasa beba mora da je gimnasticarka ili fudbaler" jer se gica u stomaku puno mislila sam da pretjeravaju jer pobogu svaka beba se krece u stomaku....

Sad polako pocinjem da vjerujem tim konotacijama i cak mogucnosti da ce moja beba biti spremna za hodanje cim izadje... drunken

Ja redovno osjetim svoju bebu a tek sam usla u 19-u sedmicu. Istina jeste da to nisu udarci ili pravo gicanje jer (hvala Bogu) ova beba je jos malena ali imam osjecaj da ce me prebiti kad malo ojaca. Po cijeli dan ja osjecam "bubbles" i cak jutros u 6:30 kad sam se bila probudila. Nekad su to mali a nekad pravo veliki baloncici. Kazem baloncici jer neznam kako drugacije da opisem taj osjecaj. Shocked

Malo me strah snage ove bebe jer obicno sa prvom bebom zene ne osjete nista i do poslije 20-te sedmice... ja sam prvi put osjetila u 16-oj sedmici kad sam legla u krevet da spavam i kako sam malo na stranu/na stomak tako sam dobila osjecaj da se napuhao najednom neki balon na lijevom donjoj strani. Mislila sam crijeva... please, kakva crijeva.

Kakvo je vase iskustvo sa ovim i da li ovo sto osjecam tako rano treba da znaci ista??

eek
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyTue Apr 08, 2008 10:29 am

Draga Lejla, sigurno se osjecas cudno, ali s vremenom se naviknes na osjecaj da neko malo bice unutar tebe zivi, skakuce, sstuca, hoda, proteze se... bounce Hvala Bogu na tome! Kako vrijeme prolazi znat ces i intervale kad je beba budna, a kada spava. Cini mi se da se bebe kad "izadju" iz stomaka ponasaju slicno kao u stomaku-znaci, mirnija beba vjerovatno ce biti mirna i kad se rodi, a zivahna, koja ne da da spavas po noci, pa...vidjet ces sama ( tako je kod mene sa dvojicom starijih!). Dijete ce liciti na tebe i tvog muza, raspitajte se malo kakvi ste vi bili kao bebe i djeca, pa ocekujte da i vas potomak bude takav. A ti mi, iskreno, djelujes vrlo "nemirno" Laughing, ne znam kako tvoj muz uspijeva da te "obuzda" peace jupi
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyTue Apr 08, 2008 7:00 pm

Ja "nemirna"? Cool Uspijeva prezivjeti sa mnom jer su nam energije usmjerene prema drugacijim stvarima, tamo gdje njemu fali ja sam prepuna hahahah. A za obuzdavanje hahah, on mi je bas jednom rekao da je shvatio "kad ja odlucim nesto da uradim ja cu to uraditi, tako da nema svrhe sprijecavati" hahah

To se bas moram raspitati kakvi smo bili kao bebe... ali znam da smo kao mala djeca bili uzasni, koljena su mi stalno bila razbijena a muz je sa svojim bratom terorisao svoju mamu i stan u kojem su zivjeli.... Jednom su cak napravili bunkere u kuci i iskoristili vrecu luka za bombardiranje... mislim mozete misliti nasta je stan licio i mirisao.. Tako da znam da nas ceka bar jedno takvo dijete da nam vrati za sve ono sto smo mi radili svojim roditeljima... pale

Ma ja sam mislila da se beba osjeti "ponekad" medjutim juce sam bas pricala s mamom i kaze ona da je normalno cesto osjetiti. Sad to nije strasno jer je beba mala, vidjecemo poslije.
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? EmptyWed Apr 09, 2008 10:17 am

Smile
beba
ja evo ulazim u 29. nedelju..
imali smo period kad sam gotovo tacno znala kada ce beba poceti da se mrda, sad nema pravila...
uglavnom kad ja hocu da odmaram ili kad pojedem nesto jako slatko
cesto me budi, hoce da se okrenem(o) na drugu stranu...
rano je pocelo "gazdovanje"....
pozz
Na vrh Go down
Sponsored content





kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?   kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju? Empty

Na vrh Go down
 
kako stvari stoje za vas u drugom tromesecju?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Bolovi u drugom tromesecju
» Kako izaci na kraj?
» Imunitet ( kako ga ojacati)
» Kako smrsati dok dojim?
» Kako uspavljujete svoju djecu?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: 2. tromjesečje-
Idi na: