Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Gripa i prehlada u trudnoci

Go down 
5 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyWed Feb 27, 2008 8:38 pm

Drage moje,

Moj jedini savjet vama kao trudnicama je da SE NE GRLITE I NE LJUBITE sa drugim ljudima kao sto u nasoj kulturi je to normalno.. Dobila sam prije deset dana nekakvu gripu,.. prvo je bio malo zacepljen nos, pa sam kasljala ko kreten da bi se malkice smirilo pred kraj sedmice. U ponedjeljak se probudim ujutro i nos curi ko lud, izritirala sam kozu na nosu od silnog puhanja u maramice. Pred kraj dana vec sam pocela osjecati pritisak u sinusima i glavobolju. U utorak lezim ko balvan nemogu si ni skuhati posten rucak koliko sam slaba. Danas je srijeda, i trunak sam bolja ali nisam otisla na posao. Muz mi nije dao da idem.. jer vec 10 dana vucem ovu zimsku vjesticu = gripu.

procitala sam da imuni sistem nas trudnica nas je napustio onog dana kad je beba se zacela... DA DA... on sad stiti bebu a nas kako sta stigne.. zato i treba ovoliko dugo da se preboli neka bolescina. Da nisam zagrilila i poljubila u obraz svog rodjaka prije deset dana nebi me ovo spopalo... Moja krivica! Rekla sam sebi od sad vise nikakvih poljubaca i dosadnog grljenja. Samo cu naglas reci : "izvinite ja sam trudna"

Stvarno sam bijesna.. nikad ovoliko dugo nisam bila bolesna. Cuvajte se i to dobro!!!
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: ne daj se, lejla   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyThu Feb 28, 2008 1:54 pm

Ma, nemoj sada sebe okrivljavati. Jeste da bi bilo najbolje da trudnice nekako ostanu sacuvane od gripica i prehlada, ali sada je sezona, virusi su podivljali, a nasi imuniteti oslabljeni. I ne mozes znati ko ti je prenio gripu. Dovoljno je da neko kihne u tramvaju i eto virusa na sve strane.Ako jos moras na ici posao onda si pod duplo vecim rizikom. Kod nas u firmi ova jedna te ista gripa "hoda" vec par mjeseci, uvijek je neko bolestan i kaslje u nas, prividno zdrave, i opet otvara novi krug...Moj savjet: pij puno toplog caja, ne stalno isti nego kombinuj. Kazu da ne treba pretjerivati u trudnoci s travkicama. Skuhaj caj od zalfije (kadulje), stavi malo morske soli i taj, mlak rastvor vise puta dnevno ukapavaj u nos. Mozes par dana tako, ali onda pauziraj. Puno se odmaraj, otvaraj prozore da udje svjez vazduh...Zelim ti brz oporavak Very Happy
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyThu Feb 28, 2008 11:35 pm

Draga Kikiriki - puno ti hvala!!! Lezanje me vratilo u zive. Nije lako ni lezati stalno onda ne spavam dubokim snom navece jer se nisam umorila.. ma kakva cudna kombinacija. Danas sam se vratila na posao ali ne namjeravam nista raditi do kraja sedmice, samo lezati i gledati TV da se nebi slucajno vratilo. Uff.. strasno nesto stvarno, ima covjek osjecaj da nikad nece proci.

Smile
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyFri Feb 29, 2008 3:19 pm

Uh Lejla nisi jedina.
I mene je uhvatio grip izgleda neka rednja.Kasljem,kiham,curi mi nos.
Jedino sto pijem je caj od limuna i mislim da mi dovoljno pomaze kad vec nesmem nista drugo!
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptySat Mar 01, 2008 10:39 am

najbolja stvar u trudnoći i općenito za gripu jeste bijelli luk isjeckan na sitno i pomiješan sa medom. na veliku kašiku meda isjeckati 2 veće ili nekoliko manjih česni. gutati, ne žvakati. jesti više puta na dan, namjanje 3 puta.
garantovano pomaže ako vam nije stalo što malo mirišete na bijeli luk.
meni nikada nije bilo mrsko koristiti ovaj recept jer od njega brzo ozdravim.
osim toga, iscjediti jedan ili dva limuna i ko može popiti onako, ko ne može staviti šećera da bude kao agda gusto. neko pravi i čaj od limuna tako što ga dobro opere, izreže na kriške i prokuha.
i još jedan, mast od eukaliptusa, kod nas se može kupiti kao Vicks, mazati na sinuse ako imate problema ...
nadam se da će pomoći
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyMon Mar 03, 2008 12:32 pm

Suncice od belog luka se snizava pritisak,a i tako mi je nizak,neverujem da bi mi to pomoglo No mozda za grip da ali pritisak...
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyTue Mar 04, 2008 7:50 pm

Draga Bince,

Gripa je gripa, dosadna, dugacka ako si trudna i moras je prelezati. Ja nisam mogla izostajati s posla (nego samo dva dana) tako da sam odlucila da uzmem nesto za gripu. Doktorica mi je rekla da jedan sirup smiju koristiti trudnice i mislim da mi je jako pomoglo sa grlom i sinusima, ali naravno nista ne lijeci gripu automatski, organizam mora da se izbori sa tim sam. Najbolje sto mozes uraditi je kljukati se vitaminima i dobrom hranom da svom tijelu das vitamina i snage jer imuni sistem je ionako felsav kad si trudna - sav je skocentrisan na bebu. A bijeli luk, eehh da sam znala kad sam bila bolesna. Bas sam sad preko vikenda saznala da je to ustvari prirodni antibiotik i da ga treba sto vise koristiti pogotovo kad si bolestan...
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci EmptyTue Mar 04, 2008 8:53 pm

bince, imas bijeli luk sa imelom koji drzi pritisak normalnim. ako ti je visok, on ga unormali, ako je pak nizak on ga opet stavi na normalu Very Happy
Ja sam kupila u Wisi u apoteci taj sa imelom, 360 tableta je oko 30 i nesto KM.

A bijeli luk ja redovno pijem.
Pokusala sam i sa Nutritionalsovim proizvodima (koji su uzasno skupi, ali meni je bilo muka od tih tableta), pa sam Cirkulinov bijeli luk koji nema ni miris ni okus (on je super). Da se razumijemo, ja se ne mogu natjerati da ga pojedem svaki dan, al zato popijem te tablete dok si rekao keks
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
Sponsored content





Gripa i prehlada u trudnoci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gripa i prehlada u trudnoci   Gripa i prehlada u trudnoci Empty

Na vrh Go down
 
Gripa i prehlada u trudnoci
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Lijekovi u trudnoci
» Kucni ljubmci u trudnoci?
» Caj od koprive - veoma koristan u trudnoci i poslije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: 2. tromjesečje-
Idi na: