Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kucni ljubmci u trudnoci?

Go down 
5 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Kucni ljubmci u trudnoci? Empty
KomentarNaslov komentara: Kucni ljubmci u trudnoci?   Kucni ljubmci u trudnoci? EmptyWed Feb 27, 2008 8:45 pm

Sta vi mislite?

Ja sam Oskara i Olivu (dvije slatke macketine od komsinice koje su stalno kod nas boravile) istjerala na fin nacin kad sam saznala da sam trudna. Cula sam svakakvih prica pogotovo za macke u trudnoci.. cak imam prijateljicu koja je izgubila prvo dijete ( u 16 sedmici trudnoce).... Poslije toga njihov macak je nestao! Nikad nismo saznali kako i zasto ali vjerujem da je ona osjecala da je se to desilo zbog njega. Ovdje u Americi kazu samo ne treba mjenjati pjesak u kojem vrse nuzdu. Ja kazem ne treba biti u kuci sa zivotinjama tacka, dok djeca ne odrastu malkice.
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Kucni ljubmci u trudnoci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kucni ljubmci u trudnoci?   Kucni ljubmci u trudnoci? EmptyWed Feb 27, 2008 9:18 pm

apsolutno se slažem...nemam šta da dodam osim čim beba uđe u kuću kućni ljubimci treba da idu iz nje
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Kucni ljubmci u trudnoci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kucni ljubmci u trudnoci?   Kucni ljubmci u trudnoci? EmptyThu Mar 13, 2008 2:04 pm

Ja sam inace ljubitelj zivotinja, ali sam za to da trudnice izbjegavaju kontakt sa mackama. Macke prenose uzrocnika toksoplazmoze sto je veoma cest uzrok smrti ploda do 4 mjeseca trudnoce. U Sarajevu rade test kojim se utvrdjuje prisustvo ili trag u krvi majke. Iskreno, ne znam sve detalje jer, hvala Bogu, nisam imala te probleme licno ja nego jedna dalja poznanica... Uglavnom, po mom misljenju, dok su u kuci trudnica i novorodnjence-"dlakavci" van. A vjerovatno i ribice, ali ne mogu sad o tome... dots
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Kucni ljubmci u trudnoci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kucni ljubmci u trudnoci?   Kucni ljubmci u trudnoci? EmptyThu Mar 13, 2008 2:12 pm

mislim takodjer da nije dobro imati zivotinje u blizini zbog silnih bakterija, parazita itd ali ima dosta primjera gdje ljudi zive sa zivotinjama i malim bebama bez ikakvih problema. samo je to malo veci possao, voditi racuna o bebinim stvarima, dlakama itd jer je jako opasno ako dijete slucajno inhalira recimo maciju dlaku itd.
da ne bi bilo problema, mislim da ih treba na vrijeme udaljiti. za ribice mislim da nema nikakvih nus pojava, cak mislim da su i dobre jer beba u njih bezbrizno moze gledati (upravo razmisljam da nabavim jednu zlatnu)...

mislim da je sve to do osobe i nacina zivota koji zive pa ne bi da previse solim pamet ikome.
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Kucni ljubmci u trudnoci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kucni ljubmci u trudnoci?   Kucni ljubmci u trudnoci? EmptyThu Mar 13, 2008 3:53 pm

suncica (citat):
apsolutno se slažem...nemam šta da dodam osim čim beba uđe u kuću kućni ljubimci treba da idu iz nje

Potpisujem!
Na vrh Go down
Sponsored content





Kucni ljubmci u trudnoci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kucni ljubmci u trudnoci?   Kucni ljubmci u trudnoci? Empty

Na vrh Go down
 
Kucni ljubmci u trudnoci?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Lijekovi u trudnoci
» Gripa i prehlada u trudnoci
» Caj od koprive - veoma koristan u trudnoci i poslije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: SLOBODNO VRIJEME :: Kućni ljubimci-
Idi na: