Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Probiotici u ishrani dece sa Autizmom

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Srdjan Pavlovic

Srdjan Pavlovic


Broj komentara : 41
Age : 45
Mjesto : Vojvodina
Registration date : 2008-02-23

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptySun Mar 02, 2008 6:48 am

Citat :
Lejlasom1

Draga Lejla,

bas bih rado cula vise o probioticima. Iz Amerike narucujem sve vitamine i minerale za svoju kcerku, a probiotike jos nisam jer nisam imala dobre argumente/informaciju da o tome popircam sa njenom doktoricom. Internet je bas pretrpan svim i svacim, pa ne stignem to protabirit. Hvala unaprijed za info sa emisije. N.B. mi ne koristimo mlijecne proizvode...

Lejla

Srdjan : Lejlasom1 i Lejla, pricu o probioticima sam samo premestio u novu odgovarajucu temu. Razlog - sredjivanje teme. Hvala na razumevanju.

PS: evo jedan link http://www.nutraingredients.com/news/ng.asp?id=51887-tackling-autism-with
Na vrh Go down
http://www.defektologija.net/phpBB2
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyTue Mar 04, 2008 3:45 am

Iskreno da ti kazem malo sam iznenadjena tim sto ne koristite mlijecne proizvode a zanimaju te probiotici drunken

Naravno, ne slazem se s tim da mlijecni proizvodi iz prodavnice mogu biti korisni jer su jako procesovani. najbolje je pronaci ih na selu negdje gdje su prirodnim procesom stajanja uzgajane "bakterije"... Ja ih zovem bakterijama jer neznam kako se kaze na nasem jeziku. Na engleskom su cultures.

Ja recimo pravim svoj kefir kod kuce i tu imas recimo TONU probiotica u svom najprirodnijem obliku a ujedno i najzdravijem.

Znate sto kazu u medicini a rijetko nam to doktori govore "zivot i smrt pocinju u nasim crijevima"

Kefir domaci ima ukus uzasno-zelene jabuke, ja ga stavim u blender sa nekim vocem i puno meda, to onda ima ukus kao vocni napitak. Ja inace volim piti kiselkasto pa mi i nije problem. Banane i prirodna vanila mogu pomoci da dobro zaslade.

U svakom slucaju. Da bi pravili svoj domaci kefir potrebne su vam "cultures". (To izgleda kao ukajmaceni dio kefira koji je uvijek na vrhu pluta. Dovoljno je dvije velike kasike toga i "cultures" zive od mlijeka Smile. Onda one razradjuju mlijeko koje dosipate, sto vise mlijeka to vise dana mora stajati u kuhinji izvan frizidera. Cultures morate dobiti od nekoga ko vec pravi domaci kefir. Mozete se raspitati za obliznje selo gdje se uzgajaju krave i slicno i gdje se prave domaci mlijecni proizvodi.

Vitamini i minerali koje koristite u obliku pilula su dobri samo onda kad stvarno tijelo nema dovoljno. Za jetru i sve ostalo organe najbolji vitamini su oni koje tijelo procesuje iz svjeze hrane, naravno i one sto je jako zdrava. Sa vitaminima ne treba pretjerivati. Kvalitet hrane treba paziti Smile i odakle dolazi ta hrana.
Na vrh Go down
la-luna




Broj komentara : 8
Registration date : 2009-02-11

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyWed Feb 11, 2009 9:06 pm

samo da pitam dali ovaj dio Foruma jos radi? puno pozdrava
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyThu Feb 12, 2009 10:22 am

radi forum Smile
dobro nam dosla
Na vrh Go down
la-luna




Broj komentara : 8
Registration date : 2009-02-11

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyThu Feb 12, 2009 11:13 am

hvala na dobrodoslici, ja sam mama jednom malisana iz spektra i imam jedno pitanje: dali neko ovdje sa foruma ima iskustva sa biomedicinom i dijetama u vezi sa autizmom?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyThu Feb 12, 2009 11:01 pm

jedan moj ucenik je na glutensko-kazeinskoj dijeti, dvojica su probali sa dijetom i nisu primetili nikakve promene...
sta te konkretno zanima?
Na vrh Go down
la-luna




Broj komentara : 8
Registration date : 2009-02-11

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyThu Feb 12, 2009 11:45 pm

taj sto je na dijeti, jeli kod njega bilo promjena...mi smo isto na dijeti i posto sam cula na nekim Forumima da to kao moze biti cak i stetno a vidjela sam da ovdje ima i strucnog osoblja rado bi cula sta vi mislite o tome?
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptySun Feb 15, 2009 11:51 pm

moje je misljenje da dijeta moze dati razultate, u smislu ublazavanja pojedinih simptoma autizma, narocito ukoliko je rec o hiperaktivnom ponasanju deteta.
naravno, neophodno je dodatnu paznju posvetiti zdravlju deteta, buduci da organizam, tokom dijete, ne dobija dovoljno neophodnih vitamina, minerala...
znaci, samo uz kontrolu strucnjaka!
dijeta nikako nije sama po sebi dovoljna i ne treba zanemariti druge oblike tretmana!
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptyTue Mar 31, 2009 5:38 pm

pa mislim da ishrana koja je takva (ta dijeta) ne moze ni u kojem slucaju biti stetna. Ipak, svako dijete je individua za sebe pa samim tim mu mozda taj oblik ishrane ne mora odgovarati, pa se treba preci na nesto drugo.
Autizam je definitivno stanje koje se moze prevazici, samo uz dovoljno truda, strpljenja, i pracenja napretka i naravno isprobavanja raznih metoda i nacina dok se ne dodje do onog pravog!
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom EmptySun Apr 05, 2009 7:36 pm

luna, autizam, na zalost, nije stanje koje se moze prevazici...
mogu se samo ublaziti simptomi, korigovati neprihvatljivi oblici ponasanja...
Na vrh Go down
Sponsored content





Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Probiotici u ishrani dece sa Autizmom   Probiotici u ishrani dece sa Autizmom Empty

Na vrh Go down
 
Probiotici u ishrani dece sa Autizmom
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Programi po kojima se radi sa decom sa Autizmom u BiH?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: DJECA :: Djeca sa posebnim potrebama-
Idi na: