Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Beba na zadak

Go down 
+2
jale
mary
6 posters
AutorPoruka
mary

mary


Broj komentara : 12
Age : 44
Registration date : 2008-02-22

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 2:03 am

Otvaram ovu temu prvenstveno da čujem vaša mišljenja i iskustva o tome.
Ima li koja trudnica da joj je beba okrenuta na zadak ili mama koja je rodila,a da se beba nije pravilno okrenula?
Naime moja beba je evo u 33.tjednu još uvijek okrenuta na zadak,pa se sve više pribojavam da će tako i ostat,pa da ću morat ići na carski rez što baš i ne bi voljela affraid ,ali ako je to bolje i manje rizično za bebu nema mi druge.
Ima li tko sličnih iskustava?
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 2:07 am

EU mama ti moze reci vise o ovome, nadam se uskoro, ona je rodila prvu curicu na zadak.
a moje iskreno misljenje je da ima jos vremena, moja se malena okrenula u 36. sedmici. a ako bude i ostala, nemoj bjezati od carskog jer je mnogo sigurnije od prirodnog i za tebe i za bebu. al neka pisu iskusnije od mene, ja sam ipak rodila samo na carski.
Na vrh Go down
mary

mary


Broj komentara : 12
Age : 44
Registration date : 2008-02-22

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 2:48 am

Jale thanks na savjetu.
I ja tako mislim da je carski sigurniji za porod bebi okrenutih na zadak,ali uvijek sam se raspitivala i informirala o prirodnom porodu koji mi je nekako normalniji,ali u svakom slučaju se još nadam da će mi se beba okrenuti do poroda u pravilan položaj i da neću morat na carski.
Da li su ti imala kakve posljedice poslije carskog i kako dugo nakon njega si vidjela bebu?
Na vrh Go down
3xmama

3xmama


Broj komentara : 33
Age : 50
Registration date : 2008-02-21

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 10:25 am

i ja sam sina rodila na zadak (mislim na najstarijeg)
porod jest tezak ali se izdrzi, ja sam tad se poradjala 18 sati i da nije bilo dr Simica podlegli bi i beba i ja
nemoj se plasiti jer ima dosta porodilja koje su rodile normalno na zadak i prosle bolje od mene

Lejla se okrenula u 37 sedmici trudnoce dok sam ja cekala na pregled kod doktora, toliko me taj manevr zabolio da sam mislila da cu se poroditi
i dr mi je tad na ultrazvuku potvrdio da se gdjica tek tad okrenula jer se jos uvjek smjestala polako a rodila sam je u 38 sedmici
tako da imas jos vremena do poroda i beba ima jos vreman da se okrene Wink
a ni carski rez vise nije neki bauk
nemoj se pretjerano nervirati vec sve opcije dobro prostudiraj i raspitaj se Smile
uzivaj jos malo u carima trudnoce dok jos mozes jer ce ti kasnije nedostajati (bar je meni tako) Wink
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 2:06 pm

mary - meni je carski bio odlican, ponovila bi ga jos mnogo puta, bukvalno. da je boljelo, jeste ali samo prvi dan i to ne rana nego cijeli stomak. ali i prvi dan, 7 sati nakon poroda sam ustala uz krevet uz pomoc sestara a sutradan ujutro isto sa sestrama a od popodneva vec sama. treci dan sam sjedila na stolici i tako dojila moju malu mrvicu. bebu su mi donijeli u 3 popodne a porodila sam se u 9. tu noc su je ponovo odnijeli da se ja naspavam a od sutra bila je samnom 24 sata. i da ti iskreno kazem mislim da mi je bilo 10 puta bolje nego onim zenama sto su se napatile na prirodnom (soba mi je bila prekoputa poradjaone sale). ali moram ponoviti, ja sam izgleda izrod, imam visok prag boli pa uz dosta pazljivih pokreta uspijevala sam sama i da je uzimam iz koljevke i da je dojim. a analgetike sam dobivala samo prvi dan jer mi vise nisu bili potrebni.
imam primjere zena koje su rodile isto na carski i koje su se napatile jer su jako osjetljive i svaki pokret im je bio bolan cak 10ti dan nakon operacije.
ja sam 6ti dan izasla iz bolnice i kuci sjedila, lezala, dojila, saginjala se bez ikakvih problema i bila sam presretna kad su mi gosti dosli drugi dan jer kasnije je bilo malo teze kad mala mrva nije htjela da spava Smile.
i sad na kraju, najiskrenije, svaka zena je drugacija i kako je drugaciji kod svake prirodni tako i carski porod moze biti i lagan i tezak.
mislim da se ne trebas brinuti o tome sad, imas joj vremena da se beba okrene (3xmama i mene je boljelo, mislila sam da cu da se porodim jer je bila velika beba a odlucila da se okrene) a ako se slucajno ne okrene, doktori i babice ce odluciti kako ces se poroditi, samo nemoj insistirati (iako ti to vec znas ne moram ja pametovati).

sretno u svakom slucaju
Na vrh Go down
mary

mary


Broj komentara : 12
Age : 44
Registration date : 2008-02-22

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 2:53 pm

Hvala vam cure!! Znam da je to od žene do žene različito,svaka to drugačije doživi i preboli i ja ne mogu znat kak će mi bit dok ne dođem do toga i to ne proživim pa bilo to prirodnim putem ili carskim. Samo se nadam da će proć ok i da će bit sve super! Pokušat ću ne razmišljat više o tome toliko,pa kako bude.
Znači definitivno ću osjetit ako se okrene! Držite fige!! Wink
Na vrh Go down
EU mama




Broj komentara : 29
Registration date : 2008-03-13

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 3:04 pm

Da,ja sam prvu curicu rodila na zadak.
Doduše,rodila sam je ranije (nisam još zvanično bila u 9. mjesecu),tako da sam dogurala do kraja,možda bi se i okrenula.Ovdje je uglavnom praksa da se ide na planirani carski ako se beba ne okrene,jer je rizičan porod,ali kod mene je bio takav splet okolnosti,jako sam se brzo otvarala i dr je u momentu zaključio da idemo na prirodnu varijantu.Porod je bio super,sve je išlo jako brzo,izgon je trajao jako kratko i rodila sam prije ženakod kojih je beba bila okrenuta glavicom.To je moje iskustvo.Slučajno se desilo da mi je na drugom porodu bio isti dr,kada sam mu rekla kako me on porodio,nije ni sam mogao vjerovati,kao to je dosta rizično...Ali,eto on je u tom momentu tako odlučio i sve je ispalo dobro.

Mislim da ima još dosta vremena i da će ti se bebica ipak okrenuti,moja druga curica okrenula se tek u 36.sedmici,već sam, se bila prepala da ću morati na carski.

Sretno!
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 7:10 pm

Ma sve zavisi od zene bolan. Cula sam i za prirodne kucne porode gdje je zena sama s muzem se porodila na Zadak! Ako tijelo dobro fercera (tj. po pravilima), rodjenje na zadak moze biti normalan. Ali mislim da ako zena ima tezak porod, da se nije otvorila dovoljno ili nesto ozbiljno onda treba vaditi bebu na carski.. u svakom slucaju je sretna ona koja nemora carski obavljati, tezi je za oporavljanje.
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak EmptyThu Mar 13, 2008 9:45 pm

ja ti nemam nikakva iskustva niti priče o porodu na zadak
porodila sam se na carski i slažem se da od tog poroda ne treba bježati ali samo pod uvjetom da nisi u mogućnosti roditi prirodno. ja nemam lijepa iskustva sa carskim, jer u konačnici to jeste operacija koja ima svoj postoperativni tok koga neko podnosi lakše neko teže.
ja lično sam i mjesec poslije imala blage bolove, ali to ne znači da ćeš i ti. u svakom slučaju, kad se mora, mora se Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Beba na zadak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beba na zadak   Beba na zadak Empty

Na vrh Go down
 
Beba na zadak
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» prijatelji i beba

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: Porod i nakon poroda-
Idi na: