Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Evo nas u trecem tromjesecju

Go down 
+3
suncica
lejla
kikiriki
7 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue Apr 15, 2008 3:55 pm

Za sada smo ovdje samo Coka i ja! Nesto mi je zao ostaviti Lejlu samu tamo u drugom tromjesecju, pa cu vjerovatno nastaviti tamo da se vidjam s njom.
Lejla, bujrum i ovdje ponekad na kaficu... flower
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue Apr 15, 2008 6:58 pm

Hola cure, il' ti buduce mame! Smile

Drago mi je da ste priblizile trudnocu kraju iako je fino dok je beba unutra na sigurnom i ne place! Mene ce zadnje tromesecje uhvatiti u najgorim ljetnim vrucinama pa sve do kraja. Vjerovatno cu biti sretna sto kad bebu donesem kuci cu jos uvijek imati lijepog vremena.

Kako se borite sa stomakovima? Smile Da li bebe sutaju i cime ublazujete tezinu/pritisak? Ja sam otkrila da mi plivanje godi u svakom pogledu, ko nova sam kad izadjem iz bazena. Preporucujem i vama ako imate gdje.
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue Apr 15, 2008 11:12 pm

i ja preporucujem bazen. to je odlicna stvar u 3. tormjesecju Smile
priblizava se susret sa bebicom jumping
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyWed Apr 16, 2008 10:37 am

[quote=
Kako se borite sa stomakovima? Smile Da li bebe sutaju i cime ublazujete tezinu/pritisak? Ja sam otkrila da mi plivanje godi u svakom pogledu, ko nova sam kad izadjem iz bazena. Preporucujem i vama ako imate gdje.[/quote]

Mene ubija ishijas, valjda sam preteska, malo se krecem, na poslu puno vremena sjedim. Kod kuce stignem uraditi par vjezbica kojih se sjecam sa vjezbi za trudnice. Puno mi pomognu "cuko-maca" (neka vrsta istezanja) i "ljuljanje bebe" (legne se na ledja, rukama obuhvate nozni clanci i ljulja tijelo na jednu pa na drugu stranu). Voljela bih i plivati, ali nikako da odem na bazen. A ima u Sarajevu dosta bazena. Ulijenila sam se. Sleep
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyWed Apr 16, 2008 7:12 pm

Kikiriki - trebala si se stvarno potruditi oko plivanja, vidjeces kako ce ti pomoci. Osjecaces se bolje i fizicki i PSIHICKI (sto ja nisam ocekivala, izadjem iz bazena ko nova, kao da me voda oprala od stresa i tenzija)

Posto ja idem na yogu dva puta sedmicno procitala sam da nesmijem raditi vjezbe na ledjima, pa neznam jeli ti to sigurno. Ta poza sto ti kazes na ledjima i ufatis se za clanke, to se u yogi zove "happy baby" Smile. Samo ja je vise ne radim zbog pritiska koji beba vrsi na neku tacku u donjim ledjima i time zaustavlja krvotok do srca.

Imas jos vremena dok beba ne izadje, pa nadam se da ces naci vremena za sebe i otici plivati Smile
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyThu Apr 17, 2008 5:08 pm

ja se i bez plivanja, u 30. nedelji, super osecam...
ako izuzmem pesacenje od kuce do posla i nazad (ukupno 40ak min) i "gimnastiku" na poslu, sa decom sa autizmom, ne radim nikakve vezbe...
za sada sam ok
malo postajem nestrpljiva da upoznam bebca...
pozz svim trudnjacama
a i ostalima
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyThu Apr 17, 2008 11:40 pm

Samo da javim da je nasa Mary otisla u bolnicu, beba se nije okrenula pa ce se poroditi na carski.
Zelimo joj da ubrzo doceka svog malenog Erika o kojem svi jako dugo sanjamo i zeljno ga ocekujemo ljubav
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri Apr 18, 2008 3:23 pm

Sretno, Mary, drzimo ti fige!!!! grupni hug
A, ti, Lunice, ne javljas se dugo, vec sam se zabrinula Very Happy
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri Apr 18, 2008 5:51 pm

izvinjavam se svima zbog nejavljanja.
Mary ce najvjerovatnije u petak na carski, bas smo se danas cule.
Rekli su da je beba teska 3300, pa sad da je teska 2900, pa sad cekaju da udje u 29 tjedan da bi joj uradili carski.
Bice to sve ok.
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptySat Apr 19, 2008 10:52 am

ovo je greska ili je zaista u pitanju 29. nedelja?
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue Apr 22, 2008 1:42 am

greska
39 sedmica
uzdravlje
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue Apr 22, 2008 3:46 pm

Mery da sve prodje kako treba i da budete i ti i bebica ok laola laola laola laola laola

I ja sam usla u tromjesečje,i ako mi je beba malo niska koce mi se noge i bole me bas dosta.Doktor kaze da je to sto je nisko beba.
Sto se tice vezbi neradim nikakve niti idem na plivanje i ako bi rado ali meni je bas nekako cudno i bilo bi me strah plivati sa ovolikim stomakom neznam sto.
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyWed Apr 23, 2008 12:36 pm

Bince, pa i ti si znaci u ovom klubu, kad stize beba ?
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyThu Apr 24, 2008 2:38 pm

bebica stize 14 jula.Priblizava se!
Na vrh Go down
coka




Broj komentara : 93
Age : 47
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri Apr 25, 2008 11:22 am

koliko rodjendana na pomolu... cheers
Na vrh Go down
bince

bince


Broj komentara : 41
Age : 41
Registration date : 2008-02-21

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri Apr 25, 2008 4:07 pm

Pa zene kako se osecate,udaraju li bebice?
Meni se samo spava i samo bi zzz
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue May 13, 2008 12:44 pm

Iskreno, ja sam vec umorna, a tek mi predstoji porod i sve ostalo, aBd. Ova treca trudnoca bas me iscrpila pale Zeljezo mi je spalo na 8 (!) kao nikada do sad. Preko dana moram malo prileci kako bih prezivjela ostatak dana i funkcionisala bar prividno. Uglavnom, koristim svaki moguci trenutak da se odmorim, stariji braco je u obdanistu, a mladji sa tetom.. Ja jos uvijek radim, mislim da cu uskoro na godisnji odmor... Valjda cu uspjeti da se odmorim i prikupim energiju za novu bebu. cherry
Zacudo, po noci nemam problema sa spavanjem!!! Legnem na stranu i, odmah zaspem, (ili se od umora onesvijestim) Very Happy zzz
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue May 13, 2008 6:45 pm

kikiriki - Zeljezo ti je bas prenisko, caj od koprive je jako dobar. Ako ga budes pravila na litru vode idu dvije sake caja i treba da odstoji 4 sata prije nego ga pijes. Mislim da ti je lakse piti caj nego jesti puno mesa i spinata Smile

Pripazi se, trebat ce ti snaga i vitamini kad se rodi beba. Smile
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri May 23, 2008 12:25 pm

kako su nam buduce majke? ljubav2

nadam se da ste dobro i da vam bebare salju signale ljubav
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri May 23, 2008 8:33 pm

Ja sam priblizila kraju ovu 25-u sedmicu, izgleda cu ubrzo i ja u to zadnje tromesecje. Osjecam se dobro, udebljala sam se proporcionalno za ovo vrijeme. Jedino mi smetaju bolovi u pelvisu koji se javljaju ponekad. Beba suta uveliko bas juce je prvi put u zeludac poslala jedan dobar udar. Inace se dobro slazemo, spavam normalno i molim Boga da to potraje sto duze moze hahah. Seks je posebna tema, postala sam opsjednuta cak i sanjam hahaha Muz ne dijeli moje uzbudjenje naravno kaze da se osjeca kao "da nas neko gleda". Very Happy Zelim i vama laku trudnocu pogotovo ovaj kraj.

Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyFri May 23, 2008 9:49 pm

lejla, ako se sada osjeca kao da ga neko gleda, sta ce biti kada se rodi lol!
uzivaj dok mozes. ja vama trudnicama pomalo zavidim, ja bi sada opet flower
Na vrh Go down
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyMon May 26, 2008 12:00 pm

i ja bi da iskrena budem... samo da ne budem 10 mjeseci trudna kao sad sto sam bila lol!
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue May 27, 2008 7:12 pm

CCCC, prvo se zalite pa bi onda opet Basketball

Eh ako je trudnoca ovakva kakva je moja i ja i muz bi mogli ovo stalno hahaha. On je ozaren jer je jadnik ocekivao da cu biti neraspolozena, zahtjevna, nepokretna od debljine i jesti svu njegovu hranu... a ja nista od toga jos sto najvise havljam voce to mi je opsesija... on naravno nije neki gurman za vocem i povrcem pa mu prija to sto ne ugrozavam njegov tanjir hahah.
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyTue Jun 03, 2008 7:02 pm

Oficijelno sam izgleda usla u trece tromesecje i napokon pocinjem osjecati trudnocu u svom pravom obliku (onom dosadnom). Pocele su mi noge oticati, japanke bi najradije samo nosila i vecina obuce mi je tijesna. Naravno kod nas jos ljeto nije doslo nekakva kisa pa sam primorana nositi zatvorenu obucu. Cudan je osjecaj kad ti stomak odredjuje zivot, nisam navikla na tezinu ni na nemogucnost da se savijam i krecem kako zelim. Osjecam se kao trut,, sjediti savijenih nogu zaboravi moram koristiti samo yoga poziciju ili ispruziti noge, dali je to salo ili voda u nogama ko zna! Beba kao beba je najmanji problem, moje tijelo se promjenilo i to je ono sto mi je malo dosadno. Vec pocinjem prizeljkivati da nam izadje vise Smile hahaha Ali znam da od toga nema nista, beba mi je dala do znanja da je sef.

Jos uvijek neznamo sta nosim, cekamo do poroda Smile Malo se krvimo za musko ime ali i to nadam se ce izaci na dobro.

Kako vama vase trudnoce pred kraju?
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju EmptyWed Jun 04, 2008 9:19 pm

ja sam nekako bila fit u trudnoci tako da sam i pred sami kraj mogla dici nogu da odrezem nokte na njoj Smile
ali mi je poznat ovaj osjecaj da jedva cekas da beba izadje van Smile
jesi li se puno udebljala?
Na vrh Go down
Sponsored content





Evo nas u trecem tromjesecju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Evo nas u trecem tromjesecju   Evo nas u trecem tromjesecju Empty

Na vrh Go down
 
Evo nas u trecem tromjesecju
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ko je sve u drugom tromjesecju?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: 3. tromjesečje-
Idi na: