Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kako smrsati dok dojim?

Go down 
2 posters
AutorPoruka
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Kako smrsati dok dojim? Empty
KomentarNaslov komentara: Kako smrsati dok dojim?   Kako smrsati dok dojim? EmptyMon Oct 13, 2008 11:05 pm

Hej cure tj. prelijepe mame! Dok nepostanes jedna nemozes da shvatis koliko svijet treba da bude zahvalniji zenama!

Smile Eh, dojenje smo ustalili i juce tj. nocas nam je bio prvi dan u dvije sedmice bez formule. Cak mi u frizideru stoji 11 oz. (ja mislim da je to negdje 300 ml) i vjerovatno cu moci zamrznuti nesto od toga. Skontala sam da imam dovoljno mlijeka i voljela bi samo da sam bila sigurnija u to ranije tj. kad se ona rodila. Nekad ona ustvari nije gladna nego zeli samo da zaspe! ko bi rekao.. to sam tek sad skontala evo proslo 40 dana. Curetak se najede navece spava po 4-5 sati, onda opet jede malo siku malo flasicu mog mlijeka i onda opet zaspe 4-5 sati. Ja onda pumpam ostatak jer ona ne pojede sve iz sike. Onda se probudi malo gleda opet zakenjka, ja je malo nahranim a ona ustvari hoce opet da spava! I kad se probudi onda je budna ostatak dana otprilike sa malim spavanjem negdje 30 minuta tu i tamo.

Sretna sam napokon! Bila sam jako nasikirana u pocetku.

Elem, pravi problem sad je kako da skinem 5kg sto su mi ostale? Skoro trecinu sam spala prvu sedmicu nakon poroda i stomak je otisao. Medjutim sad imam taj visak koji ne ide nigdje i malkice stomacica (sto mislim da je vjerovatno salo). Nemogu svoju staru odjecu da nosim a tako mi malo treba! Znam da dijeta ne dolazi u obzir. Imate li vi kakvog iskustva i sta da radim? Kazu da za dojenje je potrebno dodatnih 500 kalorija dnevno, a ako krenem na vjezbe i u teretanu da li cu onda trositi te kalorije koje su potrebne za dojenje? Samo znam da nemogu ovako vise...

Cekam odgovore!!! Smile
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Kako smrsati dok dojim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako smrsati dok dojim?   Kako smrsati dok dojim? EmptyFri Oct 17, 2008 7:18 pm

cestitamo na uspostavljanju dojenja...sad je sve lakse! Smile))))
sto se tice mrsanja, kazu da se od dojenja mrsa svakako. ja sam se to uvjerila, ali ne moze odmah. sve dok je djetetu potrebno da doji svako malo, tj prvih 6 mjeseci ne treba razmisljati niokakvim dijetama.
tek kada smanjis dojenje na 3 puta (ujutro, popodne i navecer) a to je nakon 6 mj i uredis da jedes normalno, ne pretjerano, tek onda mozes ocekivati da pocnes mrsati. i to prirodno bez dijeta. mozes malo vjezbati. ima nekih dvdjeva, cula sam za cindy craford new challenge koji je ona snimila nakon poroda. to su lagane vjezbe i njima mozes dotjerati stomak i noge u red. ni tada ti ne bi preporucila dijete.
sad ti je najvaznije da ne pijes sokove i ne jedes puno slatka jer se od toga jako deblja. meni je pedijatrica rekla da to nije ni za dijete dobro jer mlijeko postaje slađe i tjera mali pankreas da luci vise inzulina nego sto je potrebno. dakle, opterecujes bebin pankreas bezveze.
eto, nadam se da ti je barem malo pomoglo ovo Smile
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Kako smrsati dok dojim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako smrsati dok dojim?   Kako smrsati dok dojim? EmptySat Oct 18, 2008 9:36 pm

hvala suncica Smile i hvala za tu informaciju o slatkom. Jesam u pocetku jela malo vise kolaca jer mi je apetit bio kriminalan (post-partum blues) pa sam samo kolace i puding mogla jesti a da mi se ne gadi, sad kad sam sama kuci cjeli dan a neznam praviti kolace i nedolazim u iskusenje. Prebacila sam se na vise vode manje soka. Ma i ja sve imam osjecaj da jednostavno moram prihvatiti svoje tijelo kakvo jeste sada da bi se uspostavilo to dojenje i da mlijeko nebude slucajno na riziku.

Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Kako smrsati dok dojim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako smrsati dok dojim?   Kako smrsati dok dojim? Empty

Na vrh Go down
 
Kako smrsati dok dojim?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kako izaci na kraj?
» Imunitet ( kako ga ojacati)
» Kako povecati kolicinu mlijeka?
» Kako uspavljujete vase malene?
» kako savladati tromjesecnu bebu?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: TRUDNOĆA I POROD :: Dojenje-
Idi na: