Sve o našim MALIŠANIMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Imunitet ( kako ga ojacati)

Go down 
+2
lejla
Luna
6 posters
AutorPoruka
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyWed Mar 19, 2008 1:36 am

Sta vi koristite da biste poboljsale svoj imunitet???
Ja od jucer pijem sok od cvekle, jabuke i mrkve, svako jutro po 1 dc. Groznog je okusa.

Pijem jos i Biofarmove tablete TAHEEBO i Cirkulinove tablete od bijelog luka (bez okusa i mirisa).

I moram se pohvaliti, citavu zimu nisam kahnula, ali me zeznula ova uzasna promjena vremena.
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyWed Mar 19, 2008 2:36 am

Gripa je normalna i covjek tako gradi svoj imunitet na prirodu koja se uvijek mjenja. Medjutim zdrav imuni sistem ne bude bolestan vise od dan dva, i to osjeti nesto malo medjutim brzo prodje.

Moj rodjak je nakon operacije mozga od tumora, morao ici na neke terapije. Dok su te terapije trajale moj otac mu je pravio 1.5L soka od povrca (slican tom tvom buckurisu). U ovaj sok je stavljao, cveklu, mrkvu, spinat, celer, malo jabuke... Mislim realno mozes bilo sta stavljati. Naravno, mom rodjaku se taj sok stvarno bio zgadio, valja onoga popiti 1.5L dnevno. Medjutim na svojoj prvoj kontroli (6 mjeseci nakon terapije) su doktori bili odusevljeni i rekli mu da "nastavi sta god radi i ne zele ga pitati"..

On jeste bio izbacio dosta stetnih stvari, krompir, crveno meso, bijelo brasno, i slicno...

Svako ima teoriju o zdravom imunom sistemu. Moja jedina teorija je izbjegavanje stetnih/neprirodnih tvari za organizam... znaci lijekovi, zagadjenje, hemija u hrani, procesovana hrana, tesko przeno meso. Znaci kako je Bog namjenio da se hranimo i cime to je ustvarni najbolje.

Knjiga koju preporucujem The Maker's Diet. Ko se dofati ove knjige vjerovatno ce se promijeniti zivot.

Kevin Trudeau je poznati autor u borbi protiv hemije koja se stavlja u svu nasu hranu.
Na vrh Go down
Luna
Admin
Luna


Broj komentara : 156
Age : 38
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-18

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyWed Mar 19, 2008 2:57 am

Ja svakako ne jedem crveno meso, tj meno jako malo i jedem. ako da onda to bude riba.
Trudim se jesti sto vise voca i povrca.
Naime, ja imam urodjenu srcanu mau pa zbog toga imam problema sa imunitetom i sa zdravljem opcenito pa imunitet nazalost moram dobivati i iz tih silnih tableta.
Ovaj moj buckuris je gadan ko sam vrag, ali cu ga nastaviti piti.

Naravno da se slazem sa tvojim misljenjem, i sama sam na putu da postanem vegetarijanac. Jeste da se dr ne slazu, ali sam vec uveliko smanjila meso.

Potrazicu tu knjigu, mozda je imamo i mi ovdje (mada sumnjaaaaaam)
Na vrh Go down
https://malisani.bosnianforum.com
jale

jale


Broj komentara : 207
Age : 45
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyWed Mar 19, 2008 11:45 am

luna, ako vec izbacujes meso onda obavezno se potrudi da uzimas neke namirnice koje ce ti nadomjestiti proteinski dio koji meso nosi u sebi.
samo da vam kazem da ima dosta losih informacija vezano za kvalitet i "sastav" namirnica. prijateljicin rodjak je skolovani nutricionista (van BiH) i kad mi je rekla da je u razgovoru sa njim saznala da krompir ima C vitamina i da ga treba jesti barem jednom sedmicno, pala sam na dupe. kaze da ni pomfrit nije opasan kako se to predstavlja, samo ako se pravi u kucnoj varijanti u ulju koje nije koristeno vise puta nego svjeze. takodjer mi je prenijela i da ulja bilo kakva nisu uopste upitna, maslinovo ili suncokretovo potpuno je svejedno i da je to ubleha, da je opasniji puter. naravno govori o razumnim kolicinama.

pokusacu da ga kontaktiram pa da se mozda i on pridruzi nama ovdje i da nam odgovori na pitanja koja imamo vezano za ishranu. ipak on nije neko "izvana" zna cime se mi hranimo i kakva nam je tradicija a vani se skolovao pa ima dosta korisnih kombinacija Smile

potrudicu se da pridobijem jos jednog "korisnog" i strucnog clana kao sto je npr nas clan kernel-1
Na vrh Go down
suncica

suncica


Broj komentara : 150
Age : 49
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2008-02-20

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyWed Mar 19, 2008 12:47 pm

ja samo pijem prenatal...ništa više..a kad me zvekne prehlada med i bijeli luk
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 250
Age : 42
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyWed Mar 19, 2008 6:59 pm

Suncica voli jednostavne stvari , vjerovatno zato sto svo svoje vrijeme provodi study

Smile salim se, ali volim tu varijantu.

Luna- neznam koliko je potrebno postati vegeterijanac bas zbog bjelancevina od kojeg naseg tijelo nemoze. Drugo je ako ti se meso pocelo gaditi. Ja naprimjer slabo konzumiram meso i pogotovo crveno meso u zadnje 2 godine i kosa mi je oslabila. Nije vise gusta kao prije. Znam iz iskustva kako je kad ti kazu da moras nesto jesti a ti najradije nebi. Medjutim pokusavam bar kroz jaja i piletinu. Ali ja sam svjedok koliko je meso vazno bar zbog kose. A kad mi je doktor prije 7 mjeseci vadio nalaze i vidio da nemam absolutno zeljeza u tijelu (tj. ferritin) rekao mi je samo jednom rijecju: "crveno meso"... usput sam naravno morala piti zeljezo i to dvije tablete dnevno. Sva sreca ove sto mi je preporucio nisu mi stvarale nikakvih problema sa stolicom...

Cuvaj se Luna i pazljivo sa vegeterijanskim stilom Smile
Na vrh Go down
kikiriki

kikiriki


Broj komentara : 85
Age : 48
Mjesto : sarajevo
Registration date : 2008-02-22

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyThu Mar 20, 2008 3:42 pm

Ja sam relativno zdrava osoba, hvala Bogu. Malo mi je imunitet opao u trudnoci (imala sam gripu jedno tri puta ove zime pale). a i treca trudnoca po redu, pa sam valjda malo "ofalila"!
Inace, nisam pristalica totalnog odricanja od bilo koje vrste hrane. Vegani affraid (sala, sala) Ja volim da jedem!!!!! (nadam se da necu postati elephant). Voce, povrce, kuhano, sve integralno, mlijeko (rezem se na sireve iz trznice, kriska-isti mocarella)-to je prioritet, a onda, polupecena snicla! mljac!
Od vitaminskih nadopuna trenutno pijem pregnital-kombinacija vitamina i omega 3 i 6 u kapsulama. To je presedan jer uglavnom preferiram prirodne preparate-med, maticnu mlijec, propolis, zaru (koprivu) u proljece, kiseli kupus zimi, sok od zove djeci kada kaslju, riblje ulje, sirup od bundeve, kozije mlijeko-sve mi to djeluje privlacnije od brojnih hemijskih preparata. Jedan dragi profesor biokemije, koji nam povremeno dodje na kaficu, kaze da je bolje popiti svjezi sok od citrusa kao dnevni izvor vitamina C nego sumecu tabletu.
Mislim samo da ne treba pretjerivati ni u cemu i da treba slusati potrebe svog organizma. Ne bas ono "jedu mi se cevapi" pred spavanje, sto, nakon toga obavezno zahtijeva i "milku", pa onda hektolitre "fante" da sve fino prokuha help
Uglavnom, sve sto nas okruzuje tu je s razlogom, pa tako i mesooooo! wow
Na vrh Go down
MIME306




Broj komentara : 1
Registration date : 2010-01-18

Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: sok za imunitet   Imunitet ( kako ga ojacati) EmptyMon Jan 18, 2010 5:27 pm

Zna li netko za recept za sok za jačanje imuniteta koji se pravi od korijena celera, mrkve, cikle, jabuke i naranče? Ne znam točne omjere i da li miksa sve ili se samo ocijedi sok od skuhanih sastojaka. Molim za pomoć!
Na vrh Go down
Sponsored content





Imunitet ( kako ga ojacati) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Imunitet ( kako ga ojacati)   Imunitet ( kako ga ojacati) Empty

Na vrh Go down
 
Imunitet ( kako ga ojacati)
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kako smrsati dok dojim?
» Kako izaci na kraj?
» Uskoro na posao, kako prezivjeti???
» Kako povecati kolicinu mlijeka?
» Kako uspavljujete svoju djecu?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Sve o našim MALIŠANIMA :: ZDRAVLJE :: Zdravlje odraslih-
Idi na: